Klientus apkalpo jaunās telpās

Šonedēļ Alūksnē tika atklāta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes rajona nodaļas klientu apkalpošanas zāle.

Šonedēļ Alūksnē tika atklāta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Alūksnes rajona nodaļas klientu apkalpošanas zāle. Tā, tāpat kā līdz šim, atradīsies administratīvajā ēkā, tikai nu jau pirmajā stāvā, nevis kā iepriekš - ceturtajā.
Nodaļas jaunajās telpās apmeklētājs varēs nokārtot nepieciešamos dokumentus pie vienas darbavietas klientu zālē un viņam nebūs jāstaigā pa vairākiem kabinetiem. Jau piekto gadu PMLP veic pāreju uz mūsdienīgu klientu apkalpošanas sistēmas ieviešanu reģionālā līmenī, kā arī Rīgā. Līdz šim ir izveidotas12 jaunās klientu apkalpošanas zāles, bet Alūksnē ir trīspadsmitā.
Alūksnes klientu apkalpošanas zāles atklāšanā piedalījās PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons. "Katras šīs zāles atvēršana ir pierādījums tam, ka PMLP rūpējas par iedzīvotājiem un saviem klientiem. Klientu apkalpošanas sistēma izveidota, lai uzlabotu pakalpojumu efektivitāti, ātrumu, ērtumu un padarītu klientu apkalpošanas procesu pārskatāmāku un vienkāršāku," uzsver V.Jēkabsons.
PMLP Alūksnes rajona nodaļas vadītāja Marga Svarupa atzīst, ka pirms 13 gadiem telpās, kur iekārtota jaunā zāle, Alūksnes nodaļa sāka iedzīvotāju reģistrāciju.
"Ir gandarījums, ka PMLP cenšas uzlabot un papildināt sniedzamo pakalpojumu klāstu, lai cilvēkiem būtu patīkami vērsties pie mums pēc palīdzības," viņa saka.
Uz Alūksnes klientu apkalpošanas zāles atklāšanu bija ieradušies arī Alūksnes domes un rajona padomes pārstāvji, PMLP sadarbības iestāžu pārstāvji no Alūksnes dzimtsarakstu nodaļas un Valsts robežsardzes Alūksnes Imigrācijas nodaļas.
PMLP ir izveidojusi Personvārdus skaidrojošo datu bāzi, kas atrodama internetā "www.pmlp.gov.lv". Tajā jebkurš interesents var uzzināt, cik personu reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā ar konkrētu vārdu un iepazīties ar teātra kritiķa un personvārdu pētnieka Gunnara Treimaņa pētījumiem par vārda saistību ar personas rakstura īpašībām. Datu bāze tika prezentēta arī Alūksnes zāles atklāšanā.
Līdz augusta beigām PMLP Alūksnes nodaļas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt PMLP vēsturisko pasu ekspozīciju. Tajā var izsekot pasu satura un vizuālo pārmaiņu vēsturei gadsimta garumā Latvijā. Ekspozīcijā ievietotas Latvijas pirmās brīvvalsts, Padomju Savienības vecā un jaunā parauga pases. Tajā atspoguļota informācija personu apliecinošajā dokumentā pagājušā gadsimta sākumā un jaunā parauga pasēs, kā arī, kā mainījušies dokumentu drošības elementi.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...