Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klubiņš pulcējas otrdienās

Apes tūrisma un novadpētniecības klubiņa dalībnieki reizi nedēļā pulcējas Tūrisma informācijas centrā, kas atrodas Apes bibliotēkas lasītavā.

Apes tūrisma un novadpētniecības klubiņa dalībnieki reizi nedēļā pulcējas Tūrisma informācijas centrā, kas atrodas Apes bibliotēkas lasītavā.
"Tā bija novada vēstures liecību krājējas Diānas Liepiņas ideja - noteikt nemainīgu tikšanās laiku un vietu," stāsta klubiņa vadītāja Astra Binde.
"Te mēs varam dalīties pārdomās, ceļojumu iespaidos, izteikt ierosinājumus tālākajam darbam - talkām, pārgājieniem. Martā svarīgākais ir Apē izsludinātais novadpētniecības konkurss "Apei - 75"," informē A.Binde.
"Ne visu var izlasīt grāmatās un enciklopēdijās, tādēļ mudinām konkursa dalībniekus izvaicāt vecākās paaudzes apeniešus. Meklējot atbildes uz konkursa jautājumiem, atrasts ne mazums līdz šim nezināmu vēsturisku ziņu par Api.
D.Liepiņa pastāstīja par savu saraksti ar Linarda Laicena mazmeitu Annu Laicenu un iepazīstināja ar viņas atsūtītajiem materiāliem. Tajos lasām ziņas par Apes apkārtnes muižām pirms trīs gadsimtiem," stāsta A.Binde "Apbrīnu izraisīja atsūtītais apraksts par arhitektu, interjeristu un grafiķi, 1927.gadā Apē dzimušo R.G. Slaidiņu, kurš strādājis Eiropā, Amerikā un arābu valstīs. Bagātīgs fotomateriālu klāsts par Apes vidusskolas vēsturi ir bijušajai skolotājai Ella Bezrukih," apliecina D.Liepiņa. 31.maijā paredzēts svinēt Apes skolas piecdesmitā izlaiduma svētkus, tādēļ visi bijušie skolotāji un arī skolēni lūgti dalīties atmiņās par skolas laiku.
Klubiņa dalībniekus iepriecināja ziņa, ka apenietes Ketijas Klempneres pētījums par Opekalna draudzes mācītājiem Treijiem augstu novērtēts rajona skolēnu zinātnisko darbu konkursā un izvirzīts uz Rīgu.
Par Tukumā notikušo projekta "Vides gidu tīkla izveidošana Latvijā" semināru pastāstīja A.Binde, iepazīstinot arī ar jauno brošūru "Dabas taku veidošana".

Citu datumu laikraksti

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...

 • Cepts lasis ar piedevām

  Lasi uzskata par vienu no vērtīgākajām zivīm. Un ne velti. Kālija daudzums laša gaļā pārsniedz jebkura cita pārtikā lietojama ūdens iemītnieka gaļā...

 • Kritizē Amerikas prezidentu

  Kanādas valdības ministrs apsūdzēja ASV prezidentu Džordžu Bušu starptautiskās sabiedrības pievilšanā, uzsākot militāro triecienu Irākas...

 • Ievēros militārpersonu brīvprātības principu

  Saeima naktī uz ceturtdienu ārkārtas plenārsēdē pieņēma lēmumu, kas definē Latvijas nostāju Irākas krīzes risināšanā, ļaujot Nacionālo bruņoto spēku...