Kļūst arvien vairāk sakoptu pašvaldību

Vērtēšanas komisija ierauga sava rajona skaistumu.

Vērtēšanas komisija ierauga sava rajona skaistumu
Par Alūksnes rajona sakoptākajiem pagastiem ir atzītas Trapenes, Gaujienas un Mālupes pašvaldības. Tagad no 21.jūlija līdz 15.augustam Trapenes pagastam būs jāpiedalās novada konkursā.
Trapenes pagastam konkursā ir 1.vieta ar 358,5 punktiem, Gaujienas pagastam 2.vieta ar 356,7 punktiem, bet Mālupes pagastam - 3.vieta ar 324,1 punktu.
Vērtēšanas komisija pašvaldības vērtēja pēc desmit izstrādātiem kritērijiem. Secināts, ka vislabākās pagasta attīstības iespējas ir Gaujienā, par vides aizsardzību visvairāk domā Ziemeros, par zemkopību un lauku vidi - Jaunannā, par mežu un sabiedrību - Trapenē, sakoptākā uzņēmējdarbības vide ir Virešos, par izglītību un sportu visvairāk gādā Gaujienā, par sociāli labvēlīgāko vidi - Virešos, un kultūrvides veidošana vislabāk izdodas Jaunlaicenes ļaudīm. Savukārt vislabākais lauku ceļu saimnieks ir Trapenes pagasts, bet līdzvērtīgi augstu novērtējumu sadaļā "sabiedrisko attiecību veidošana pagastā" guvušas četras pašvaldības - Liepna, Jaunlaicene, Trapene un Vireši.
Vērtēšanas komisijas locekle Gunta Ļuļe uzsver, ka visos rajona pagastos bija vērojama attīstība un izaugsme salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. "Tas ir apbrīnojami, ka mūsu pagasti ar salīdzinoši nelielajiem finansu resursiem, bet ar darba sparu spēj paveikt lielas lietas. Arī mūsu zemnieki. Prieks, ka skaistas saimniecības var vērot arī mazākajā rajona pagastā - Kalncempjos," saka G.Ļuļe.
Spilgtas atmiņas viņai ir saglabājušās par Jaunannas zemnieku saimniecības "Gravas" īpašnieku Viktoru Avotu, kas nemitīgi domā par attīstību un dažādo savus saimniekošanas veidus.
"Es varu brīnīties par Juri Lasi Mālupē un Māri Sormuli Ziemeros - viņu enerģiju, izdomu un vēlmi radīt ap sevi sakoptu visi," uzsver G.Ļuļe.
Vērtēšanas komisija īpašu uzmanību veltīja tam, kā tiek izmantots koks. G.Ļuļe atzīst, ka to ir veiksmīgi izdevies izdarīt Malienas cilvēkiem, kas pagasta centrā izvietojuši savdabīgas norādes uz pašvaldības apdzīvotajām vietām.
"Interesantu koka pielietojumu varēja redzēt arī citviet rajonā - pie ziņojumu dēļiem, brīvdabas estrādēs, atpūtas vietās un dzīvojamo māju žogos. Piemēram, pie annenieša Jāņa Kaktiņa. Ikdienas steigā mēs nepamanām, cik skaists ir mūsu rajons un cik brīnišķīgi cilvēki dzīvo mūsu pagastos," saka G.Ļuļe.
"Šis konkurss risinās jau 11.gadu. No šā konkursa idejas daudzviet ir radīti pagastu iekšējie konkursi. Mēs esam valsts nomale, bet tas neliedz saviem cilvēkiem mums piedāvāt kvalitatīvu kultūras produktu un domāt par attīstību," norāda A.Bētere. Viņa uzskata, ka šis ir reizē arī kultūras konkurss, jo "arī druva ir jāprot apart, nokopt un uzturēt". "Man ir palicis labs iespaids par ļoti daudzām rajona sētām, it īpaši annenieša Jāņa Kaktiņa sētu," saka A.Bētere.

Citu datumu laikraksti

 • Dosies uz salidojumu

  Sestdien Ikšķilē notiks 6. Latvijas politiski represēto salidojums, uz kuru dosies arī grupa Alūksnes rajona represēto. “Vienmēr braucam uz šādu...

 • Aicina pieteikties

  Ar Hansabankas finansiālu atbalstu notiks vasaras basketbola nometne “Basketbums 2004”, kurā aicināti piedalīties jaunie basketbola talanti - zēni un...

 • Somu pieredze noderēs ierosmei un sadarbībai

  Malienas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Mazputniņš” vadītāja Ieviņa Āboltiņa atgriezusies no semināra par pilsoņu aktivizēšanas iespējām....

 • Piepilda jaunības dienu sapni

  Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

 • Patukšie naudas maki

  Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

 • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

  Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...