Kļūstam arvien “mobilāki”

Runājot par mobilo telefonu sakaru nodrošinājumu, jāatzīst, ka vidusmēra pircējam ir divas visai pamatotas prasības: sazvanīt un būt sazvanāmam.

Runājot par mobilo telefonu sakaru nodrošinājumu, jāatzīst, ka vidusmēra pircējam ir divas visai pamatotas prasības: sazvanīt un būt sazvanāmam.
Aksesuāri, stils un dārgie modeļi bieži vien ir maciņa iespēju jautājums. Diemžēl visbiežāk visai pieticīga. Tieši tāpēc arvien populārāka Latvijā kļūst iespēja mobilo tālruni iegādāties uz kredītnoteikumiem.
Dominē "Nokia"
Viens no diviem mobilo telefonsarunu nodrošinājuma operatoriem Latvijā "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) pašlaik ar distributortīkla palīdzību šādu iespēju piedāvā. Pērkot tālruni, pircējs izdara pirmo iemaksu (deviņi līdz 15 lati) un noslēdz līgumu, ka apņemas gada laikā veikt ikmēneša samaksu (aptuveni seši lati, atkarībā no modeļa). Kredīts ir bezprocentu, bet jārēķinās arī ar mēneša abonentmaksu (LMT pastāvīgajam pieslēgumam virs četriem latiem) un sarunu apmaksu.
Visvairāk pirktais tālrunis provinces pilsētās ir "Nokia 3310". Vienkāršs lietošanā, ir latviešu un krievu valoda, viss saprotams - šīs ir tās īpašības, kuru dēļ modelis ir topā. Cena - nepilni 100 lati, dažu veikalu akcijās pārdos par 86 latiem.
Uztveres līderis
Uztveršanas ziņā līderis ir "Siemens". Tāpēc to izvēlas mežstrādnieki. Modeļi funkciju ziņā ir vienādi, atšķiras tikai korpusi. "Siemens M 35" (82 lati) ir mitruma un trieciena izturīgs. Šis "joks" parastākajā variantā maksā 5,90 latus, bet oriģinālie ražotājrūpnīcā izgatavotie korpusi ap 14 latiem. Lai gan abu atšķirība ir kvalitātē, ļaudis biežāk pakļaujas izdevīgās cenas valdzinājumam. Sūdzību esot maz.
"Siemens 45" telefonā iespējama arī latviešu valoda, tādēļ tos pērk vislabāk. Populārs ir arī "Siemens C 35" (74 lati).
"Ericcsons" tālruņi daudziem nepatīk dizaina dēļ. Tam trūkstot stilīguma un viegluma. Savukārt "Alcatel" aparāti ir mazāk pazīstami. To cenas svārstās no 56 latiem "Alcatel One Toush 301" līdz vairāk nekā 90 latiem tādam pat 310. modelim.
Izvēlas aksesuārus
Ja izsludina akciju "Pērc telefonu, aksesuāri par brīvu", klienti vislabprātāk izvēloties maciņus telefonam vai mašīnā pieslēdzamu uzlādēšanas ierīci. Maciņš vispār esot viena no pirktākajām mobilā telefona piederumlietām. Stilīgi un arī ērti pašlaik skaitās horizontāli novietotie maciņi. Tāds ādas izstrādājums maksā 10 līdz 11 latus. Joprojām samērā bieži izvēlas uz pusi lētākos, ko jostai vai jebkam citam piestiprina ar "knaģi".
Visplašākais aksesuāru klāsts veikalos atrodams "Nokia" tālruņiem. Īpašs piedāvājums ir 33 modelim - aizmugures vāciņš, kurā var ievietot divas Sim kartes, katru savam pieslēgumam. Maksā 8,90 latus. "Hand free" (brīvās rokas) sistēmu, kas būtu obligāta visiem šoferiem, ja vien tie runājot nepiestāj ceļmalā, pērk reti. To cenas - no 4,30 līdz sešiem latiem.
Konsultē un remontē
Nereti ir gadījumi, kad jaunizcepts mobilā tālruņa īpašnieks pie pārdevēja vēršas vēl un vēlreiz. Iemesls - vajadzīgas konsultācijas, jo trūkst iemaņu tālruņa lietošanā.
Gadās arī kļūmes, pēc kurām jāmeklē rezerves daļa vai jāveic nelieli remonti. Vienkāršākos gadījumos "Nokia" tālruņus remontē uz vietas, sarežģītākos - sūta uz Rīgu. Ja ir vajadzība, var nomainīt akumulatoru, antenu vai paneli, iegādāties jaunu tīkla (ap 10 latiem) vai mašīnas (6,30 lati) lādētāju.
Ekskluzīvs jaunums
Kā tāds pašlaik Latvijas tirgū tiek reklamēts "Nokia 5510". Tirgotāji gan uzskata, ka tam ir savi mīnusi, turklāt jaunumu raksturo vairāk kā "biezo" pircēju atvašu izklaides variantu. Labs, ja patīk čatoties, tērzēt, klausīties mūziku. Neparocīgs, izvēloties numuru (klaviatūra ir precīza kompjūtera tastatūras kopija), klausāms tikai ar labo ausi. Cena - ap divsimt latu. Latvijas mazpilsētās tas nav īpaši pieprasīts. Tiesa, ir gadījumi, kad naudīgi visa eksluzīvā cienītāji "Nokia 5510" pat speciāli pasūta, bet reti.
O, zelta zivtiņ!
Telefons iegādāts? Neaizmirstiet par pieslēgumu. Abi operatori - gan LMT, gan Tele 2 - cenšas neatpalikt viens no otra, piedāvājot arvien jaunus lietošanas veidus. Kuru no pieslēgumiem izvēlēties, it kā paliek katra paša ziņā. Tomēr mobilo pircēji labprāt uzklausa arī apkārtējo ieteikumus.
Ja vēlaties pastāvīgo pieslēgumu ar ikmēneša abonēšanas maksu, pieredzējušākie iesaka LMT, jo tam ir labāks pārklājums. Runājot par kartēm (LMT piedāvā "O" karti, Tele 2 - "Zelta zivtiņu"), jāņem vērā, ka LMT diferencē dienas, vakara un nakts tarifus. Ja aktuāla ir runāšana vēlās nakts stundās, acīmredzot izdevīgāka būs "O" karte. Sākumā komplekts maksā 9,70 latu, atjaunojošās kartes ir trīs, piecu, 10, 20 un 30 latu vērtībā, kas jānotērē noteiktā laikā. Daudzi izmanto iespēju karti uzreiz neatjaunot zināmu laiku, kļūstot tikai sazvanāmiem, bet paši zvanīt nespēj. Pēc tam nopērk atjaunojošo karti, un viss sākas no gala. Ērti, ja sarunu nav daudz. Apgrūtinoši, ja to skaits ir nepastāvīgs lielums.
Konkurencē, ko savstarpēji izvērsuši Tele 2 un LMT, ieguvējs paliek pakalpojumu pircējs. Cena samazinās arvien vairāk, ļaudīm liekot pārdomāt, vai nepievienoties "mobilo" pulkam. Arī stacionārā monopolista "Lattelekom" pakalpojumu mazmainīgās cenas šad un tad izrādās pēdējais piliens potenciālā "mobilā" klienta pacietības kausā.

Citu datumu laikraksti

 • Cepta zivs “Blondīne” itāļu gaumē

  Šoreiz ēdiena gatavošanai izmantosim svaigi saldētu makrarusa fileju.Šoreiz ēdiena gatavošanai izmantosim svaigi saldētu makrarusa fileju. Ģimenēs,...

 • Atver sveces uguns ziedu!

  Laikam gan neviens nezina, kam pirmajam ienāca prātā taukos vai eļļā ievietot dakti, lai šādi radītu gaismu.Laikam gan neviens nezina, kam pirmajam...

 • Vai frontes līnija tēva sētā?

  Šobrīd valstī kaislību centrā - iestāšanās Eiropas Savienībā. Diskutē žurnālisti, pārrunā ierēdņi, analizē biznesa cilvēki.Šobrīd valstī kaislību...

 • Lepojas ar pagasta cilvēkiem

  Alsviķu pagasts ir viens no lielākajiem Alūksnes rajonā, bet iedzīvotāju ir visvairāk – 1792. Tajā ir vairākas izglītības un pašvaldības iestādes,...

 • Sievietei jābūt īpašai arī ziemā

  Pavasaris nāk ne tikai ar līksmu atmošanos - tam bagāžā arī ziemas mēnešos sakrājies nogurums. Lai likvidētu tā pēdas gan miesā, gan garā, katram ir...

 • Cēloņi liek rīkoties

  Liek rīkoties Cilvēks bieži vien nesaprot, kāpēc konkrētā situācijā ir rīkojies tieši tā un ne citādi. Viņš priecājas, ja rezultāts ir pozitīvs, bet...

 • Arodvidusskolā varēs iestāties bez pamatizglītības dokumenta

  Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops atzīst, ka viņa vadītajā mācību iestādē 2002./2003.gadā varētu atvērt divas pirmā līmeņa izglītības...

 • Veicinās attīstības iespējas

  Mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" direktors Jurijs Jevdokimovs domā, ka mācību un pāraudzināšanas iestādes vajadzētu katrā...

 • Dāvina grāmatas

  Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas mediju centrs par godu 28.janvārim – Draudzīgā aicinājuma dienai – pirmo reizi organizē akciju "Dāvināsim...