Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB neierosina krimināllietu domes priekšsēdētājam

KNAB atteicies ierosināt krimināllietu Alūksnes domes priekšsēdētājam G.Bērziņam par Alūksnes bērnudārzu rotaļu laukumu labiekārtošanai paredzētā dāņu Lauvu kluba dāvinājuma - 20 000 Dānijas kronu - gadu ilgu turēšanu pie sevis.

Korupcijas novēršanas un apkarošans birojs (KNAB) atteicies ierosināt krimināllietu Alūksnes domes priekšsēdētājam Guntāram Bērziņam par Alūksnes bērnudārzu rotaļu laukumu labiekārtošanai paredzētā dāņu Lauvu kluba dāvinājuma - 20 000 Dānijas kronu (apmēram 1500 latu) - gadu ilgu turēšanu pie sevis.
KNAB sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece laikrakstu informē, ka G.Bērziņa rīcībā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, jo pārbaudē nav konstatēts, ka viņš būtu piesavinājies naudu, no tā gūstot sev kādu labumu. Taču vienlaikus KNAB norāda uz G.Bērziņa rīcības neētiskumu, jo tikai pēc tam, kad šī iestāde sāka pārbaudīt Alūksnes domes priekšsēdētāja rīcību, viņš nodeva bērnudārziem tiem paredzēto ziedoto naudu.
"Lai arī tiesību aktos nav skaidri noteikts, cik ilgi persona var glabāt ziedojumu pirms nodošanas noteiktā mērķa izpildei, KNAB uzskata, ka Alūksnes domes priekšsēdētāja rīcība ir neētiska. Par to birojs informēs arī Alūksnes pilsētas pašvaldību," pauž D.Kurpniece.
KNAB pārbaudē konstatējis, ka 2002.gada 24.maijā domes priekšsēdētājs naudu 20 000 Dānijas kronu apmērā saņēmis kā privātpersona - Alūksnes Lauvu kluba biedrs, ar mērķi to ieguldīt pirmsskolas iestāžu attīstībā. "Pārbaudes brīdī (ko pēc gada veica KNAB) ziedotā summa ir nodota un sadalīta visām Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādēm, lai atjaunotu bērnu spēļu laukumus. Naudas līdzekļu nodošanu 28.maijā apliecina akts, kuru parakstījuši trīs Alūksnes pirmsskolas iestāžu vadītāji un domes revidente," informē D.Kurpniece.
Birojs uzsāka pārbaudi jūnija sākumā pēc iesnieguma saņemšanas par amatpersonas iespējamo svešas mantas piesavināšanos. Iesniegumā tika norādīts, ka 22.maijā - gadu pēc ziedotās naudas summas saņemšanas - Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs nav to vēl iemaksājis domes kasē.
Biroja darbiniekiem domes priekšsēdētājs sniedzis paskaidrojumu, kurā norāda, ka visu laiku no 2002.gada 24.maija līdz šā gada 28.maijam Dānijas pilsētas Hadsunas Lauvu kluba ziedoto summu 20 000 Dānijas kronu apmērā glabājis domes seifā, jo nav varējis to izmantot paredzētajiem mērķiem sakarā ar dažādām organizatoriskām problēmām.
Jau rakstījām, ka materiāla pamatā ir Alūksnes domes deputāta Jāņa Cīmiņa iesniegums, lūdzot pārbaudīt informāciju par to, ka Alūksnes domes priekšsēdētājs dāņu Lauvu kluba dāvinājumu - 1500 latu -, kas bija paredzēts rotaļu laukumu izveidei Alūksnes bērnudārzos, ir noguldījis bankā depozītā ar savu vārdu. Šo informāciju J.Cīmiņš publiskojis domes sēdē 22.maijā. G.Bērziņš šajā sēdē atzina, ka J.Cīmiņa "teiktais ir patiesībā", bet arī norādīja, ka naudu nav gribējis piesavināties.

Citu datumu laikraksti

 • Svētkos ēdīsim, bet nepārēdīsimies!

  Vasaras saulgriežu svinēšana izsenis ir saistījusies ar šiem svētkiem raksturīgu ēdienu un dzērienu baudīšanu. Gribu uzsvērt - baudīšanu.Vasaras...

 • Visi Jāņi ir labi cilvēki

  Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons.Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons....

 • Aplīgošanas dziesmas

  Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss.Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss. Balvas -...

 • Upe

  - Saimniec, ka tik mēs neiedzīvojamies nelaimē! - Anda sabiedēta teic, ienākusi kambarī. - Par ko tā?15. - Saimniec, ka tik mēs neiedzīvojamies...

 • Bez vīzas uz Serbiju un Melnkalni

  31.maijā ir stājies spēkā vienpusējs bezvīzu režīms ar Serbiju un Melnkalni.31.maijā ir stājies spēkā vienpusējs bezvīzu režīms ar Serbiju un...

 • Izmaiņas tehniskās apskates kārtībā kravas automobiļiem un autobusiem

  No 1.jūlija mainīs kārtību, kādā jāveic periodisko valsts tehnisko apskati kravas automobiļiem ar pilno masu virs 16 000 kilogramiem, piekabēm un...