Ko darīt ar traipiem?

Kam gan negadās ikdienā sabojāt apģērbu ar kāda ēdiena vai dzēriena traipu.

Kam gan negadās ikdienā sabojāt apģērbu ar kāda ēdiena vai dzēriena traipu. Problēma šķiet vēl lielāka, ja uzreiz nav iespējams apģērbu nomainīt un ja nav zināms, vai traipu izdosies iztīrīt.
Pirms ķerties pie traipu tīrīšanas, vajadzētu atcerēties, ka katram traipam ir savs sastāvs un īpatnības. Tieši tāpēc jāizvēlas piemērots līdzeklis, ņemot vērā arī tīrāmā auduma šķiedru sastāvu un krāsojuma izturību.
Visus traipus var iedalīt četrās grupās: 1) traipi, kurus var iztīrīt sausā veidā, audumu izpurinot vai apstrādājot ar suku (dubļi, māli, milti, krīts, kaļķi un cits); 2) traipi, kas tīrā, pasārminātā vai paskābinātā ūdenī šķīst vai pāriet emulsijā, suspensijā un tādējādi kļūst izmazgājami (cukurs, medus, ievārījumi, ciete, dažādi sāļi, augļu sulas, olbaltumvielas u.c); 3) traipi, kas ūdenī nešķīst, bet šķīst vienīgi organiskajos šķīdinātājos - benzīnā, spirtā, acetonā, etilacetātā, terpentīnā. Tie ir taukvielu, minerāleļļu, piķu, sveķu, bitumena, darvas, laku, krāsu un citi traipi; 4) traipi, kuru izņemšana saistīta ar vielas ķīmisku pārveidošanu. Tie ir, piemēram, rūsas, kafijas, kakao, tintes, zāles, organisko krāsvielu un dažu medikamentu traipi.
- Jāatceras, ka
* svaigi traipi ir vieglāk iztīrāmi nekā iestāvējušies,
* sevišķi uzmanīgi jātīra traipi no sintētisko šķiedru audumiem, jo daži tīrīšanas līdzekļi var šķīdināt mākslīgās vai sintētiskās šķiedras,
* vispirms tīrāmais priekšmets ir jāatbrīvo no putekļiem, to izdauzot un rūpīgi apstrādājot ar suku,
* traips jāsāk tīrīt ar visvienkāršākajiem tīrīšanas līdzekļiem un paņēmieniem - siltu, tīru ūdeni, ar ūdeni, kam pieliets nedaudz ožamā spirta, vai arī ar ūdeni, kurā izšķīdināts kāds sintētiskais mazgāšanas līdzeklis. Ja tie nelīdz, jāmeklē citi - iedarbīgāki līdzekļi.
Asins traipus no balta auduma var iztīrīt, ja to apstrādā ar tamponu, kas samērcēts 10 procentu ožamajā spirtā. Kad tas ir izņemts, traipa vieta jāapstrādā ar viena procenta ūdeņraža pārskābē saslapinātu tamponu. Pēc tam vēlreiz rūpīgi jāizskalo ar siltu ūdeni.
Augļu, ogu, sarkanvīna traipus no baltiem audumiem izņem, vispirms traipa vietu izskalojot aukstā ūdenī un pēc tam saslapinot ar vienu procentu ūdeņraža pārskābes šķīdumu, tad rūpīgi skalo ar ūdeni. No krāsainiem audumiem tos iztīra ar citronskābes šķīdumā samērcētu tamponu. Ja tas pilnībā neizdodas, jāizmanto degvīnā saslapināts tampons.
Kafijas, šokolādes, tējas un kakao traipi ir grūtāk iztīrāmi. No parastās baltās veļas tie izzūd tikai pēc vairākkārtējas mazgāšanas. No vilnas audumiem tos izņem, traipa vietu viegli berzējot ar pastu, kas pagatavota no kāda sintētiskā mazgāšanas līdzekļa pulvera un silta ūdens. Pēc tam traipu tīra ar ožamā spirta šķīdumā saslapinātu tamponu vai zobu suku. Tad skalo ar ūdeni un nosusina.
Lūpu zīmuļa un citu kosmētisko līdzekļu traipus var iztīrīt, ja vietu saslapina ar sintētiskā mazgāšanas līdzekļa koncentrētu ūdens šķīdumu, pēc tam tīra ar benzīnā saslapinātu tamponu un traipa vietu apstrādā ar degvīnā saslapinātu tamponu.
Tauku traipus, ja tie ir svaigi, viegli var iztīrīt ar benzīnu.
Liķiera un limonādes traipus iztīra, izmazgājot sintētiskā mazgāšanas līdzekļa šķīdumā, pēc tam ar degvīnu likvidē traipa atlikumu.

Citu datumu laikraksti