Ko vēlas zamšādas zābaki un kurpes?

Apavu ražotāji, domājot par to, lai rudenī un ziemā cilvēku kājām būtu silti, piedāvā izvēlēties apavus, kuru darināšanai izmantoti dažādi materiāli.

Apavu ražotāji, domājot par to, lai rudenī un ziemā cilvēku kājām būtu silti, piedāvā izvēlēties apavus, kuru darināšanai izmantoti dažādi materiāli. Populāri kļuvuši zābaki un kurpes no zamšādas un nubuka (teļa vai vērša āda, kas pēc apstrādes ieguvusi samtainu, zamšādai līdzīgu virsmu).
Tie ir piemēroti valkāšanai sausā laikā. Tomēr gadās, ka apavu īpašnieku lietus pārsteidz negaidot. Tad, paraugoties uz zamšādas zābakiem, kam mitrums atstājis nepievilcīgus plankumus un traipus, valkātājs ir izmisis. Ko darīt, kā atjaunot apavu sākotnējo izskatu? Tirdzniecības uzņēmumos var iegādāties piemērotus līdzekļus zamšādas kopšanai.
n Par 1,25 latiem nopērkams Vācijā ražots mitrumu aizturošs līdzeklis zamšādas izstrādājumiem. Tas pasargās apavus arī no netīrumiem. Pirms līdzekļa lietošanas apavi jāizžāvē un to virsma jāattīra no putekļiem. Tad to vienmērīgi izsmidzina uz zamšādas virsmas, turot flakonu 30 centimetru attālumā. Līdzekli nav ieteicams ieelpot, tas var izraisīt ādas jutīgumu.
n Zamšādas un nubuka apaviem atjaunot krāsu var ar līdzekli, kas maksā 2,40 latus. Tas radīs arī ūdens necaurlaidību. Aerosols var būt kaitīgs mājdzīvniekiem. Tam raksturīga kairinoša iedarbība uz ādu un acīm. Lietotājam jāizsargājas no tiešas tvaiku ieelpošanas.
n 2,50 latus maksās "Kiwi" zamšādas un nubuka tīrītājs, kas ir īpaši efektīvs, likvidējot grūti iztīrāmus traipus. Tas nav derīgs rafinētam nubukam. Pirms līdzekļa lietošanas, ieteicams pārliecināties par zamšādas krāsas noturību. Gaišākas krāsas apavi var kļūt nedaudz tumšāki. Zamšādas plūksnu pacelšanai izmantojama speciālā suka, kas iemontēta aerosola vāciņā. Īpaši viegli uzliesmojošs, bīstams videi, kairina ādu. Aerosols jāsargā no tiešas saules staru iedarbības.
n Lai atjaunotu zamšādu, noderēs arī speciāla šķidrā ziede. Tās flakona cena ir 0,80 lati. Pirms smēres lietošanas apavu virsma jānotīra ar speciālu švammi, kas atrodas flakona virspusē. Flakonu ar švammi piespiež virsmai, lai parādītos ziede. Ar to pārklāj apavu virsmu, ļaujot tai nožūt. Pēc izžūšanas, virsmu apstrādā ar zamšādas švammi.
n Zamšādas un nubuka apavu īpašniekiem noderēs arī speciāla tīrīšanas birstīte. Mazāka maksā
0,55 latus, bet lielāka - 1,30 latus.

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...