Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kokapstrādē problēmas rada resursu trūkums

SIA "Rijas" Ziemeru pagastā galvenais darbības virziens ir mežizstrāde un kokapstrāde, bet paralēli nodarbojas ar pārtikas preču tirdzniecību un nedaudz - ar tūrismu.

SIA "Rijas" Ziemeru pagastā galvenais darbības virziens ir mežizstrāde un kokapstrāde, bet paralēli nodarbojas ar pārtikas preču tirdzniecību un nedaudz - ar tūrismu. Pērn firmas apgrozījums sasniedzis 390 000 latu.
"Šobrīd lielākā problēma ir koksnes resursu trūkums, lai gan piepasījums un realizācijas iespējas ir plašas," laikrakstam stāsta SIA "Rijas" īpašnieks Andis Jaunzems.
A.Jaunzems apgalvo, ka konkurence ir liela, jo daļa kokzāģētavu izveidojušās par spēcīgām ražotnēm un palielinājušas darba apjomu. "Arī privāto mežu īpašnieki izcērt mežus, taču to platības neatjauno," saka A.Jaunzems.
SIA "Rijas" noslēgusi ilgtermiņa līgumu ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts meži" par koksnes resursu iegādi. Firma pārstrādei izmanto egli, priedi un arī lapu kokus. "Pārstrādājam apmēram 80 procentus koksnes, kuru iegūstam, izstrādājot savas cirsmas, bet pārējo realizējam nepārstrādātu. Nākamgad desmit gadu ilgais sadarbības līgums beigsies, tāpēc būs jādomā, kur iegādāties izejvielas. Patlaban tās iepērkam arī no privāto mežu īpašniekiem," saka A.Jaunzems.
Viņš prognozē, ka nāksies rast nopietnu sadarbību ar privāto mežu īpašniekiem un piedalīties izsolēs. Iespējams, ka nākotnē resursus nākšoties iegādāties Krievijā.
A.Jaunzems spriež, ka mazām kokzāģētavām nākotnē būs grūti pastāvēt. "Droši vien tām vajadzēs apvienoties un cīnīties kopīgiem spēkiem," prognozē SIA "Rijas" īpašnieks. Tiekot domāts, ka nākotnē varētu nodarboties ar galdniecību un ražot mēbeles. Vajadzētu uzcelt arī jaunu kalti. "Vajadzīgi lieli kapitālieguldījumi, lai realizētu šādu projektu," secina A. Jaunzems. Šogad SIA "Rijas" abās zāģētavās uzstādīti divi šķeldotāji. "Pirms tam nomales dedzinājām, taču tas radīja vairākas problēmas. Tagad tās šķeldojam un realizējam arī skaidas," apstiprina A. Jaunzems.
Pagājušogad kokapstrādes firma atzīmēja desmit gadu darbību. To izveidojuši vairāki īpašnieki, bet kopš 1996. gada A. Jaunzems ir vienīgais tās īpašnieks. SIA "Rijas" divās zāģētavās nodarbināti apmēram 50 strādājošie. "Ja nebūtu problēmas ar koksnes resursiem, tad ražošanas apjomu varētu palielināt un organizēt maiņu darbu," spriež A. Jaunzems. Uzņēmējs apstiprina, ka atrast labu darbaspēku laukos esot problemātiski, lai gan cilvēkiem vajadzētu priecāties par nodrošinājumu ar darbavietām. "Veikalus pie abām kokzāģētavām atvēru, lai strādnieki varētu ērti iegādāties ikdienai nepieciešamās preces," uzsver A. Jaunzems.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...