Kokapstrādes uzņēmumā nemitīgi ievieš jauninājumus

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Deiwoss” Annas pagastā visu laiku domā par attīstību un ražošanas apjomu palielināšanu.

Kokapstrādes uzņēmums SIA "Deiwoss" Annas pagastā visu laiku domā par attīstību un ražošanas apjomu palielināšanu. Šogad ir uzsākta jaunas produkcijas ražošana - dārza mājiņas, dārza mēbeles un žogus.
SIA "Deiwoss" ir dibināts 2002.gadā.
"No iepriekšējā uzņēmuma Annā pārņēmām telpas, kur tagad atrodamies. Sākotnēji ražojām arī zāģmateriālus, bet vēlāk radās iespēja eksportēt produkciju uz Vāciju. Tagad uzņēmumam ir plaša ražotās produkcijas daudzveidība, tādēļ cilvēkam, kas pie mums vēršas, varam nodrošināt visu - sākot no karkasa materiāliem līdz dekoratīvām līstēm un kleidēm. Liela daļa klientu, kas pie mums atbrauc, var savai būvei iegādāties visu nepieciešamo, un viņiem nav jāapbraukā vairāki uzņēmumi, līdz iegūst nepieciešamo. Uzskatām, ka tā ir mūsu uzņēmuma priekšrocība, un tajā arī specializējamies. Turklāt produkciju tirgojam par ražotājcenām, kas patērētājam ir būtiski," stāsta SIA "Deiwoss" rīkotājdirektors Andis Kaktiņš.
Šovasar SIA "Deiwoss" savā darbībā ieviesa jauninājumu un sāka gatavot arī dārza mājiņas, dārza mēbeles un žogus. Līdz šim ir izgatavotas jau apmēram 50 dārza mājiņas. A.Kaktiņš norāda, ka vienu šādu mājiņu var izveidot vienā darba dienā. Uzņēmums gatavo arī šūpoles, suņu būdiņas, āra tualetes, akas. Ja klients vēlas, uzņēmuma darbinieki gatavo pasūtījumus, izmantojot klienta materiālus.
Lai arī uzņēmuma produkcija galvenokārt tiek eksportēta, A.Kaktiņš uzsver, ka eksports notiek viļņveidīgi un nav prognozējams. SIA "Deiwoss" produkcija galvenokārt nonāk Vācijā, Francijā, arī Zviedrijā un nedaudz Japānā.
"Ar savu produkciju apgādājam mēbeļu ražošanas rūpnīcu, kas atrodas pie Vācijas un Francijas robežas. Apstrādei galvenokārt izmantojam egli un priedi, nedaudz arī melnalksni, apsi. Vidēji gadā saražojam apmēram 5000 līdz 6000 kubikmetru gatavās produkcijas. Izejmateriālus iepērkam no lielākajām Latvijas zāģētavām, jo mums vajag lielus un noteiktus apjomus," saka A.Kaktiņš.
Pašlaik SIA "Deiwoss" nodarbina 20 cilvēku. Darbā izmanto lietotas ārzemju iekārtas un piesardzīgi raugās uz kredītu ņemšanu, jo lielas problēmas rada darbaspēka trūkums.
"Apzināmies, ka ir ļoti riskanti ņemt aizņēmumu bankā un iegādāties dārgu, jaunu iekārtu, ja nebūs cilvēkresursu, kas ar to strādā un prot to darīt profesionāli. Diemžēl mēs vēl pašlaik nevaram piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu, kā tas ir ārvalstīs, tādēļ daudzi brauc prom. Darba roku trūkums rada problēmas ne tikai mūsu uzņēmumā," saka A.Kaktiņš.
Viņš uzsver, ka šogad uzņēmums lielu vērību velta arī tirdzniecībai vietējā Latvijas tirgū. Produkcijas tirdzniecība notiek uz vietas ražotnē Annā, bet Jelgavā, Ozolnieku pagastā, ir atvērts veikals, kur tirgo "Deiwoss" produkciju. "Ozolniekos mums ir uzticams cilvēks, kas koordinē darbu. Latvijā mūsu produkciju var iegādāties arī Rīgas veikalos," norāda A.Kaktiņš.
"Pirms tam darbība vietējā tirgū mums nebija prioritāte, jo primārais bija eksports. Taču jāatzīst, ka eksports nav nekāda sviestmaize, jo tas nav prognozējams. Esam novērojuši, ka ārzemnieki ar latviešiem īpaši nerēķinās. Kad viņiem vajag mūsu produkciju - labi, bet kad nevajag, tad viņiem ir vienalga, kur mēs liksim sagatavoto pasūtījumu.
Runājot ar saviem kolēģiem Latvijā, esam secinājuši, ka mūsu valstī ir ļoti maz tādu kokapstrādes uzņēmumu, kam ir stabili partneri ārvalstīs. Mēs esam priecīgi, ka vairs neesam tik ļoti atkarīgi no eksporta uz Vāciju kā pirms diviem gadiem, kad turp eksportējām 90 procentus saražotā," uzsver A.Kaktiņš.
Viņš atzīst, ka šogad uzmanība veltīta arī uzņēmuma reklamēšanai Latvijā. Ir izvietotas vairākas vides reklāmas autoceļu malās, ir izveidota uzņēmuma mājas lapa. Daudz laika tiek tērēts, lai reklamētu uzņēmumu Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Madonas rajonā. Savukārt uzņēmuma teritorijā ir izveidots reklāmas stends, kurā ikviens var aplūkot gatavo produkciju - dārza mājiņu, šūpoles, suņu būdu.
Viņš atklāj, ka ir iecere vēl paplašināt piedāvātās produkcijas klāstu, veidojot arvien jaunus mēbeļu, dārza mājiņu modeļus.
"Nākamgad veidosim vairāku izmēru lapenes, ko šovasar nepaguvām. Vēlamies Latvijā atvērt arī vēl vienu tirdzniecības vietu," saka A.Kaktiņš.

Citu datumu laikraksti

 • Pļaujas svētkos kurinās podnieku cepli

  Alūksnes Pilsētas svētkos keramiķi prezentēja pārvietojamu apdedzināšanas krāsni.Alūksnes Pilsētas svētkos keramiķi prezentēja pārvietojamu...

 • Būs pasākums jaunajiem skolotājiem

  Nākamnedēļ Alūksnes rajonā risināsies jaunajiem skolotājiem veltīts pasākums “Pa Grestes pedagoģisko atziņu ceļiem”.Nākamnedēļ Alūksnes rajonā...

 • Sāk apsekot lauku saimniecības

  No 13. līdz 29.augustam Alūksnes rajona pagastos notiek lauku saimniecību struktūras apsekojums.No 13. līdz 29.augustam Alūksnes rajona pagastos...

 • Būs zvaigžņu lietus

  Naktī no 12. uz 13.augustu Latvijā būs novērojams zvaigžņu lietus.Naktī no 12. uz 13.augustu Latvijā būs novērojams zvaigžņu lietus. Sākot no jūlija...

 • Rīgā - jaunas, labākas iespējas

  Pēc pārnākšanas strādāt uz Rīgu es nopelnu gandrīz divreiz vairāk nekā iepriekš, turklāt noteikti izmantošu arī citas labās iespējas, kas paveras...

 • Suminās sakoptāko sētu saimniekus

  Līču ģimene: lepojas, ka dzīvo sakārtotā vidē. Mārkalnē piektdien un sestdien notiks pagasta svētki “Nāc gavilēt!”, kuros galvenais notikums -...