Kokapstrādes uzņēmumā sāk jauna ceha celtniecību

SIA “Alūksnes koks” galvenā darbības nozare ir kokapstrāde - zāģmateriālu ražošana un nedaudz arī mežizstrāde. Nesen tajā uzsākta jauna ražošanas ceha celtniecība. Paredzams, ka nākamgad to nodos ekspluatācijā.

SIA "Alūksnes koks" galvenā darbības nozare ir kokapstrāde - zāģmateriālu ražošana un nedaudz arī mežizstrāde. Nesen tajā uzsākta jauna ražošanas ceha celtniecība. Paredzams, ka nākamgad to nodos ekspluatācijā.
"Domājam par uzņēmuma attīstību. Līdztekus dēļu ražošanai esam uzsākuši ražot arī gatavu produkciju - žogus, vārtus," laikrakstam stāsta SIA "Alūksnes koks" līdzīpašnieks Indulis Kārkliņš.
Viņš skaidro, ka, atklājot jauno cehu, palielināsies strādājošo skaits. Patlaban uzņēmumā nodarbināti 40 līdz 50 strādājošo, kas strādā maiņās, atkarībā no sezonas.
"Darbaspēks ir pastāvīgs. Problemātiski ir sameklēt kvalificētus un apzinīgus darba darītājus. Mazāk kvalificētos darbos nodarbinātie biežāk mainās, taču, piemēram, zāģu operatori uzņēmumā strādā jau desmit gadus," atklāj I.Kārkliņš.
Uzņēmums ražošanā izmanto apaļkoksni, ko iepērk no pastāvīgiem sadarbības partneriem.
"Zāģbaļķus mēs neiepērkam, jo tiem ir augsta cena. Pārsvarā izmantojam lapu koku - apsi, bērzu, alksni," skaidro līdzīpašnieks. Viņš uzskata, ka pagaidām problēmu ar koksnes resursiem nav, to lielā mērā ietekmē valsts politika.
"Cenšamies darboties tā, lai ieguvēji šajā biznesā esam ne tikai mēs, bet arī mūsu sadarbības partneri. Ja sadarbība nav abpusēji izdevīga, tad tā ilgi neturpinās. Šajā biznesā visvairāk traucē tas, ka nevar prognozēt, kāds būs tirgus," spriež I.Kārkliņš. Patlaban raksturīgi, ka no privāto mežu īpašniekiem ir neliels apaļkoksnes piedāvājums.
"Viņi ir izcirtuši lielas mežu platības, taču nav tās atjaunojuši. Kamēr to nebūs izdarījuši, nevar saņemt ciršanas atļaujas. Varētu būt, ka situācija uzlabosies apmēram pēc trīs gadiem," skaidro I. Kārkliņš. Viņš secina, ka konkurence ir tikai apaļkoksnes iepirkšanā, realizācijai ir plašas iespējas.
Uzņēmumā ražotā produkcija galvenokārt aizceļo uz ārzemēm, Latvijā paliek tikai neliela daļa. Ir noslēgti tiešie līgumi par produkcijas piegādi Anglijai.
"Kad darbu uzsāks jaunais cehs, tad domāsim par tirgus paplašināšanu. Lai nodarbotos ar dēļu ražošanu, vajadzīgi lieli apjomi, ko piegādāt dažādām valstīm," apgalvo I.Kārkliņš. Mēnesī SIA "Alūksnes koks" realizē apmēram 500 kubikmetru gatavo dēļu. Iekārtas uzņēmumā ik pa laikam tiek nomainītas pret jaudīgākām, nesen iegādāts zāģis "Laimets", kas ir automatizēts - aizvieto trīs cilvēku darbu.
"Uz iekārtu pilnīgu automatizēšanu nedomājam pāriet, jo tas neatmaksājas. Tas ir dārgi salīdzinājumā ar darbaspēku," saka I.Kārkliņš.
Uzņēmums darbojas kopš deviņdesmito gadu sākuma, kad tas sāka darbību kā neliels mežizstrādes uzņēmums un pakāpeniski attīstījās.
I.Kārkliņš stāsta, ka uzņēmuma īpašnieki pagājušogad nodibinājuši vēl vienu firmu "4RC", kas nodarbojas ar celtniecību. Viņš pagaidām neprognozē, cik plaši nākotnē varētu attīstīties šis novirziens, vai tas varētu kļūt par galveno.
I.Kārkliņš bilst, ka uzņēmums uzsācis arī šķeldas ražošanu, taču šis projekts esot neveiksmīgs. Šim mērķim iegādāta speciāla tehnika.
"Šādu pakalpojumu piedāvājām Pededzes un Liepnas pagastā, taču neturpināsim to darīt. Tehniku izmanto šķirošanai zāģētavā, bet šķeldotāju neizmantojam," uzsver viņš.

Citu datumu laikraksti

 • Mediķi turpina dumpoties

  Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

 • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

  Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

 • “Optimisti” atsāk nodarbības

  Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...

 • Alūksne - pilsēta, kuru mēs mīlam

  Cik daudz tu zini par savu novadu, pilsētu, ciematu? Vai esi izpētījis visu savā apkārtnē tikpat rūpīgi, kā to esam izdarījuši mēs - “Latvijas...

 • Balsosim par alūksnietēm bērnu “Eirovīzijā”!

  Kristīne zaharova: dziesmā izdziedās visas emocijas. Šovakar alūksniete Kristīne Zaharova kopā ar Līvu Zariņu un Ievu Bistrovu uzstāsies 2....

 • Precizē sadarbību

  Tikšanās ar Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāju Jāni Ceļmilleru deva iespēju Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgajai no...

 • Kļūdu labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

 • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

  Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

 • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

  Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...