Komunisma rēgs turpina klīst pa Latviju

Šobrīd Latvijas valstī darbojas mazākuma valdība. Jau pirmajās tās darbības dienās novērojam interesantus notikumus. Izrādās, ka Latvijai joprojām ir aktuālas “sarkanā terora” briesmas.

Šobrīd Latvijas valstī darbojas mazākuma valdība. Jau pirmajās tās darbības dienās novērojam interesantus notikumus. Izrādās, ka Latvijai joprojām ir aktuālas "sarkanā terora" briesmas. Savukārt no Saeimas tribīnes skan bažas par Krievijas valdības un kreiso politiķu sazvērestību pret Latviju.
Jaunais premjers Indulis Emsis vēlas panākt ministru algu samazināšanu un taupības režīma ieviešanu valdības darbā. Tādējādi jau no paša sākuma valdības vadītājs grib norādīt uz savu atšķirību ar Einaru Repši, kurš ministru algas palielināja. Pēc I.Emša domām, tas būtu labs sākums. Tomēr ar algu "apgraizīšanu" vien nepietiks, lai iegūtu uzticību no vēlētāju puses. Lai realizētu koalīciju interesējošus jautājumus, nepieciešams vai nu Tautas Saskaņas partijas (TSP) atbalsts, vai jācer uz "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un "Jaunā laika"(JL) konstruktīvo opozīciju.
Diemžēl par konstruktīvu opozīciju Saeimā ir runāts daudz, bet ikdienas darbs parādīja pretēju tendenci. Par to liecina arī šā brīža situācija, kad JL un TB/LNNK pārstāvji neaizmirst nepārtraukti atgādināt par kreisā politiskā spārna ietekmi uz jaunizveidoto Ministru kabinetu.
Kāpēc sabiedrība baidās no kreisajiem?
Var saprast lielu daļu sabiedrības, kas uztraucas par pašreizējās valdības atkarību no tagadējiem un bijušajiem TSP deputātiem, bet nesaprotu, kādēļ nepārtraukti jābaidās no kreisā spārna politiķiem. Protams, saprasties ar Alfrēda Rubika vai Tatjanas Ždanokas atbalstītājiem ir kā skriet pret sienu, bet ne visi šā flanga politiķi sapņo par Latvijas pakļaušanos Krievijas interesēm vai divvalodības ieviešanu Latvijā. Manuprāt, daļa sociāldemokrātu, TSP biedru un arī Sergeja Dolgopolova vadītā deputātu frakcija "Cita politika" Rīgas domē nav politiskie spēki, ar kuriem labējās partijas nevarētu risināt dialogu. Nesenā šķelšanās PCTVL rindās (gan Saeimā, gan Rīgas domē) parādīja, ka kreiso flangā ir pārstāvētas dažādas intereses. Ne jau visi kreisā spārna politiķi kaļ plānus, kā izvērst revolūciju vai proletariāta diktatūru Latvijā.
Katram sev vajadzētu uzdot jautājumu - kāpēc Eiropas Savienībā (ES) ar lielāku toleranci attiecas pret kreisajiem politiķiem nekā radikāli labējiem spēkiem. Mana atbilde ir tāda - vēsturiski ES valstis vairāk cieta no nacistiskā jūga, kamēr Latvijas sabiedrībā par lielāko ļaunumu joprojām uzskata komunismu. Komunisma vēsturiskais mantojums nostāda labējos spēkus pret kreisajiem, respektīvi, latviešu partijas pret krievu partijām. Tādēļ daudziem radikāliem krievvalodīgo vai latviešu politiskā flanga pārstāvjiem ir izdevīgi spekulēt ar komunisma vai nacisma parādībām Latvijas politikā.
NATO kara lidmašīnas Latvijā
Nav noslēpums, ka sabiedrības sirdī joprojām mājo bailes no Krievijas. Pateicīga augsne šiem apgalvojumiem ir Igaunijas institūciju paziņojums, ka pagājušajā gadā Krievijas kara lidmašīnas vairākkārt pārkāpušas tās gaisa telpu. Tādēļ nav brīnums, ka četru Dānijas gaisa spēku lidmašīnu iesaistīšana Baltijas valstu gaisa telpas kontrolē būtu labs risinājums, kā mazināt bailes no Austrumu kaimiņa.
Krievijas politiķi un militāristi ik pa brīdim vēlas apliecināt savu spēku ar provokatoriskiem izlēcieniem vai liela mēroga militārām mācībām. Neliels skaits NATO lidmašīnu būtu bremzējošs faktors Krievijas provokācijām, bet ne nopietns traucēklis. Tomēr daļai Latvijas sabiedrības ir komfortablāk dzīvot, ja kaut neliela daļa no NATO militārajiem spēkiem fiziski atrodas Baltijas valstīs. Nezinu, ko darītu Krievijas un Dānijas iznīcinātāju piloti, satiekoties virs Latvijas debesīm? Politiķi par galveno iemeslu alianses lidaparātu novietošanai Baltijā min terorisma draudus. Nu ko, ja visa "brīvā" pasaule pieteikusi karu terorismam, tad jākaro arī mums, vēl jo vairāk, ņemot vērā nesenos terora aktus Spānijā.
Ar ko Latviju varētu atpazīt Eiropā
Mazām tautām un valstīm vienmēr ir bijis grūti atrast savu vietu starp pasaules varenajiem. Arī šobrīd ir bažas, ar ko mēs varēti būt pazīstami pasaulē un īpaši - Eiropā. Piemēram, vairākas mazās Eiropas valstis jau ilgus gadu desmitus un pat simtus ir pazīstamas ar sev raksturīgām lietām. Holande asociējas ar tulpēm, vējdzirnavām, sieru un liberālu politiku mīlas lietās, turpretī Šveice ir pulksteņu un banku zeme.
Kopš neatkarības atjaunošanas ir spekulēts ar dažādām lietām, kas varētu veidot Latvijas tēlu pasaulē - tūrisms, informāciju tehnoloģiju attīstība, daži atcerējās pat tādas lietas, kā slavenais Latvijas bekons un sviests. Par nožēlu, joprojām dzīvojam izvēles priekšā. No otras puses - neviena valsts sev raksturīgo nav atradusi pāris gadu laikā. Ne izslavētie franču vīni, ne Ēģiptes piramīdas neradās vienā mirklī. Šobrīd pasaulē lielu ieguldījumu valsts atpazīšanā veido tās sportistu panākumi. Atliek atcerēties, piemēram, Latvijas futbola izlases iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Domāju, ka ikvienā Latvijas vietā atrastos cilvēki, kuriem netrūkst ideju, tādēļ atliek vien celt tās gaismā.

Citu datumu laikraksti

 • “Baltā puķe” pulcē ilzenietes

  Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.Ilzenes pagasta...

 • Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

  Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts...

 • Aicina nodot kaitīgos medikamentus

  Pēdējo dienu laikā ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, ko izraisījusi Baltkrievijā ražotā medikamenta “Askofēns P” sērijas 010104 lietošana....

 • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

  Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

 • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

  Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

 • Apbalvo čaklākos izplatītājus

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...