Koncertakcijā vāks ziedojumus bērnudārzam

Malienas pagasta speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Mazputniņš” darbinieki pašlaik veido scenāriju koncertprogrammaim.

Malienas pagasta speciālās pirmsskolas izglītības iestādes (SPII) "Mazputniņš" darbinieki pašlaik veido scenāriju koncertprogrammai. To paredzēts izrādīt aprīlī Alūksnes rajona pašvaldībās, lai vāktu ziedojumus bērnudārzam.
Koncertprogrammas laikā savāktos ziedojumus ieskaitīs sabiedriskās organizācijas "Mēs Malienai" kontā. Organizāciju šonedēļ nolēma dibināt neformālās atbalsta grupas "Mazputniņš" pārstāvji. Pēc tam ziedotos līdzekļus izmantos kā līdzfinansējumu projektu īstenošanā. Koncertuzvedumu iestudēs bērnudārza darbinieki un viņu ģimenes locekļi.
"Līdz šim bijām neformāla atbalsta grupa. Kad būsim sabiedriska organizācija, pastāv lielāka iespēja, ka mūsu rakstītos projektus atbalstīs. Varēsim saņemt ziedojumus bērnudārzam. Labprāt izstrādāsim kopīgus projektus ar citām pagasta iestādēm," stāsta Malienas pagasta SPII "Mazputniņš" vadītāja Ieviņa Āboltiņa.
Organizāciju dibina ar mērķi izglītot pagasta kaimiņpagastu iedzīvotājus, kā arī uzlabot viņu dzīves līmeni. Interesenti, kas vēlas iesaistīties organizācijas darbā, var rakstīt savus pieteikumus un iesniegt "Mazputniņā".
"Ja pagūsim nokārtot nepieciešamos dokumentus, līdz 22.martam vēlamies iesniegt projektu. Tas paredz gūt līdzekļus "Mazputniņa" bērnu vecāku izglītošanai un bērnudārza materiālās bāzes atjaunošanai," saka I.Āboltiņa.
"Mazputniņa" fiziskās attīstības skolotāja Svetlana Iļjina sadarbībā ar Annas pamatskolas sporta skolotāju Ilgoni Āboltiņu pavasarī ir iecerējuši organizēt Malienas pagasta sporta dienu. Tajā aicinātu iesaistīties gan bērnus, gan pieaugušos.
"Alūksnes rajona padome ir piešķīrusi līdzekļus pedagogu darba samaksai. Diemžēl pedagogiem nevaram izmaksāt 10 procentu piemaksu pie darba algas par darba kvalitāti, jo šī nauda ir nepieciešama "Mazputniņa" saimnieciskajam fondam. Mūsu budžets nav tik liels, lai varētu realizēt visas ieceres, tāpēc mēģinam rast dažādas iespējas, kā piesaistīt līdzekļus. Vasarā iestādē vajadzētu veikt kosmētisko remontu. Arī ārdurvis vajadzētu jaunas, jo ziemā ēkā ir auksti. Esam pateicīgi cilvēkiem, kas mūs jau ir atbalstījuši. Piemēram, Gatis Āboltiņš bez maksas izveidoja sporta inventāru," klāsta I.Āboltiņa.
Pašlaik "Mazputniņā" ir 29 audzēkņi no Malienas, Mālupes un Mārkalnes pagasta. Vecākās grupas bērni no šāgada grupiņā var uzkavēties no pulksten 7.00 līdz 19.00, nevis kā līdz šim, jo kopš janvāra grupā strādā divas audzinātājas. Bērnudārzu atvēra pagājušā gada septembrī, to apmeklē bērni ar speciālām vajadzībām. I.Āboltiņa atzīst, ka pēc sešu mēnešu darba ir jūtams rezultāts. "Daudzi bērni ir kļuvuši atvērtāki un sabiedriskāki, apguvuši iemaņas, ko pirms tam neprata," vērtē I.Āboltiņa.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...