Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konferencē spriež par ģimnāzijas problēmām

Aktuāls jautājums: ir arī par ēdināšanu.

Aktuāls jautājums: ir arī par ēdināšanu
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā (AVĢ) piektdien notika tradicionālā skolas konference, kuras moto bija “AVĢ uz sava 95.jubilejas gadu sliekšņa”. Tajā pārrunāja aktuālākās problēmas un apstiprināja konferences lēmumu.
Vairākus gadus AVĢ ir ģimnāzijas padome, kuras sastāvā ir skolotāji, skolēni un viņu vecāki. Ģimnāzijas padomes priekšsēdētājs Armands Musts konferencē informēja, ka no pagājušā gadā pieņemtajiem lēmumiem ir izpildīts viss, izņemot punktus, kas nav saistīti ar skolas darbību. Ir veiktas vecāku iemaksas grāmatu fonda uzturēšanai 2016 latu apmērā, tādējādi atbalstot skolas bibliotēkas fondu. Līdzekļus mācību grāmatu iegādei piešķīra arī no valsts budžeta līdzekļiem - 1381 latu un Alūksnes pilsētas dome - 1600 latus.
“Bija iecerēts pie skolas izveidot sporta laukumu. Šis jautājums zināmā mērā ir Alūksnes pilsētas domes kompetencē un saistīts ar lieliem finanšu līdzekļiem, tomēr no šīs ieceres neatteiksimies. Viens no pērn pieņemtajiem lēmumiem paredzēja piešķirt stipendijas labākajiem pedagogiem, kas arī nav guvis atbalstu Alūksnes pilsētas domē.
Aktuāls jautājums ģimnāzijā ir ēdināšana. Gada laikā ēdnīcā SIA “Unti” ir veikuši uzlabojumus, bet visas problēmas nav atrisinātas, tādēļ risinājums kopīgi jāmeklē konferences laikā - ko darīt, lai stundu starpbrīžos bērni varētu pagūt paēst.
“Pērn izskatīja jautājumu par apsardzi skolā. Padomes sēdēs esam secinājuši, ka ģimnāzijā algot apsardzes darbinieku nebūtu izdevīgi un tas nav nepieciešams. Izmantojot trauksmes pogas, var nodrošināt ātru apsardzes darbinieku nokļūšanu skolā. Pozitīvi, ka ir izdevies ierobežot satiksmi Glika ielā, kas rada drošību skolēniem,” par paveikto klāstīja A.Musts.
Skolas tradīcijas vajag respektēt
Viņš apgalvoja, ka ģimnāzijas padome nesniedz pamācības, kas nav saistītas ar mācību procesu un pedagoģisko darbu. “Līdz ar to mēs nevaram pieņemt kardinālus lēmumus, lai mainītu skolā esošos procesus. Protams, aktivitātei ir jābūt lielākai, jo valstī mainās dažādi procesi un mūsu bērni katrs ir personība. Reizēm šo personību uzvedība traucē skolotājiem pedagoģiskajā darbā un rada neizpildāmas prasības vecākiem, tādēļ daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs savus bērnus audzinām mājās. Ja vecākiem būs nievājoša attieksme pret skolu, tad arī skolēniem būs tāda pati. Manuprāt, Alūksnes Valsts ģimnāzija ir Alūksnes rajona skola, kurā mācās vieni no perspektīvākajiem sabiedrības pārstāvjiem,” sacīja A. Musts.
Viņš informēja, ka ģimnāzijas padome ir saņēmusi divus aizrādījumus par Alūksnē bijušām aktivitātēm, kas saistītas ar ģimnāzijas darbu. “Pirmkārt, par ģimnāzijas jaunās sporta zāles izmantošanu un apsaimniekošanu. Gribas cerēt, ka firmas, kas nekvalitatīvi veica celtniecības darbus, garantijas laikā to novērsīs. Otrkārt, par Bānīša svētkiem septembrī. Manuprāt, tajos bija jāpiedalās arī ģimnāzijas pūtēju orķestrim, tā būtu laba Alūksnes vizītkarte. To vajadzēja respektēt. Orķestris bija tiesīgs piedalīties svētku koncertā un Bānīša sagaidīšanā. Tāpat skolā ir zināmas tradīcijas, ko vajadzētu respektēt, piemēram, ka valsts himnas atskaņošanas laikā 1.septembrī pavadījumu spēlē ģimnāzijas orķestris. Daudz bija jāklausās neizpratne no vecākiem un skolēniem, kādēļ orķestris šogad 1.septembrī nepiedalījās himnas atskaņošanā,” norādīja A.Musts.
Ir izveidotas konsultāciju stundas
Ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā Ilga Drozdova konferences dalībniekiem stāstīja par skolā ieviestajiem jauninājumiem 2003./2004.mācību gadā.
“Lai palīdzētu skolēniem labāk apgūt mācību vielu, katru otrdienu pirmā mācību stunda no pulksten 8.00 līdz 8.40 būs konsultāciju laiks visos mācību priekšmetos. Ir izstrādāts pedagogu individuālais pieņemšanas laiku grafiks, kad ar skolotājiem var tikties vecāki un pārrunāt problēmjautājumus. Brīvajā laikā pēc stundām skolēni var sportot jaunajā un mazajā sporta zālē. Ir arī koriģējošās vingrošanas nodarbības audzēkņiem ar stājas traucējumiem,” klāstīja I.Drozdova.
Viņa uzsvēra, ka atpūtas pasākumus jauniešiem nedēļas nogalēs Alūksnes tautas namā un citur vajadzētu rīkot agrāk, nevis pulksten 22.00.
“Mūsu ieteikums būtu rīkot regulārus kultūras pasākumus jauniešiem katru nedēļu,” sacīja I.Drozdova.
Skolnieki vēlas jaunus solus un krēslus
Konferencē ar ģimnāzijas skolēnu prezidenta līdzziņojumu uzstājās prezidenta vietas izpildītāja Zane Balode, kas informēja par skolēnu vēlmēm mācību iestādes darba un sadzīves apstākļu uzlabošanā. Viņa uzsvēra, ka skolā vajadzētu atjaunot Glika stipendiju piešķiršanu labākajiem skolēniem mācību darbā.
“Jauki, ka 10. līdz 12.klašu ēkā ir pārkrāsoti gaiteņi, kas skolu dara mājīgāku, tomēr daudzas klašu telpas ilgi nav kosmētiski remontētas. Uzskatām, ka skolā būtu nepieciešams iegādāties jaunus solus un krēslus, jo šie ir ļoti nolietoti. Ne velti jaunietes ikdienā biežāk staigā biksēs, jo zeķubikses ilgāk neiztur kā divas dienas. Tāpat gribētos, lai pie skolas izveido sporta laukumu,” atzina Z.Balode.
Viņa norādīja, ka skolēni starpbrīžos nevar izstāvēt garās rindas, lai paēstu skolas ēdnīcā. “Uzskatām, ka šo problēmu varētu atrisināt, ja ēdnīcā būtu divi kases aparāti, nevis viens. Mūsuprāt, šie trūkumi neļauj pilnvērtīgi veikt skolas uzdevumus. Gribētos, lai attiecīgās izmaiņas skolā tiktu veiktas, jo pilsētā taču vēlas, lai jaunieši pēc augstākās izglītības iegūšanas atgrieztos Alūksnē. Ja mēs jūtam, ka pilsētas vadības attieksme pret mums ir vienaldzīga, tad nerodam vēlēšanos atgriezties,” sacīja Z.Balode.
Ģimnāzijas direktors Gunārs Stradiņš apgalvoja, ka pēdējos divos gados skolā ir atjaunota trešdaļa solu.
“Problēmas sagādā tas, ka ar Alūksnes pilsētas domes lēmumu skolai ir apturēti maksas pakalpojumi mācību līdzekļu kopēšanai, bet bez materiālu kopēšanas skola nevar iztikt. Uzskatu, ka ēdienu kvalitāte skolas ēdnīcā ir uzlabojusies. Ja bērniem šķiet, ka sortimenta klāstā nav, ko izvēlēties, tad gribas jautāt - vai viņi parasti ēd restorānā un ko viņi ēd mājās? Piekrītu, ka jautājums par garajām rindām ēdnīcā ir jārisina,” akcentēja G.Stradiņš.
Skolai jāizvirza savas prioritātes
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš konferences dalībniekiem aicināja izteikt arī labos ģimnāzijas sasniegumus, ne tikai runāt par problēmām. “Pilsētas budžets ir tik liels, cik ir, tādēļ nevar uzreiz izpildīt visas prasības. Runājot par sporta stadionu, jāuzsver, ka Alūksnē vispār nav stadiona. Par tā vietu nepieciešams diskutēt, jo stadionu izmantos visi pilsētas iedzīvotāji, ne tikai ģimnāzija, bet tā cena būtu vismaz 350 tūkstoši latu,” klāstīja G.Bērziņš.
Viņš skaidroja, ka šogad pirmo reizi visi ģimnāzijas skolotāji, kuru audzēkņi bija guvuši godalgotas vietas mācību olimpiādēs vai konkursos, saņēma prēmijas. Prēmijas piešķīra arī godalgotajiem skolēniem.
“Katrs jauns infrastruktūras objekts pilsētas domei mazina iespēju iesaistīties lielos projektos, jo nepieciešams uzturēt arī visus esošos objektus un iestādes, tādēļ nevar piešķirt 20 000 latu skolas trešā un ceturtā stāva remontam. Būtiska ir arī attieksme pret priekšmetiem, ko ikdienā izmantojam,” sacīja G.Bērziņš. Kopēšanas aizliegumu viņš skaidroja ar neatbilstību likumam. “Domāju, ka prioritātes, ko skolā nepieciešams mainīt vai ieviest no jauna, ir jānosaka pašai skolai,” apgalvoja G.Bērziņš.
Vecāki, kas piedalījās konferencē, izteica nepatiku par jauniešiem, kas neprot uzvesties uz ielas, un ieteica skolai vairāk domāt par to, kā jauniešus piesaistīt sporta un citām aktivitātēm, kā pavadīt brīvo laiku. Tāpat tika izteikti minējumi, ka ģimnāzistiem ir liela mācību slodze un nez vai ir tik daudz brīva laika, ka bērni nezina, kā to pavadīt.
Ģimnāzijas skolniece Uva Grencione uzskata, ka skolēniem pašiem jābūt aktīvākiem un jāorganizē pasākumi.
***
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas konferences lēmums 2003.gada 17.oktobrī
1. Ģimnāzijas padomes darbu atskaites periodā atzīt par labu.
2. Atzīt par lietderīgiem vecāku maksājumus ģimnāzijas bibliotēkas fonda saglabāšanai.
3. Atbalstīt skolēnu brīvpusdienu maksas palielināšanu.
4. Ierosināt Alūksnes pilsētas domei:
* ģimnāzijas 2004.gada budžetā plānot izdevumus mācību materiālu kopēšanai;
* ģimnāzijas 2004.gada budžetā paredzēt līdzekļus 10. līdz 12.klašu ēkas 3. un 4.stāva klašu un kabinetu telpu kapitālremontam;
* ģimnāzijas 2004.gada budžetā paredzēt jaunu skolēnu solu un krēslu iegādi;
* līdz 2003.gada 30.oktobrim sagatavot un izsūtīt pieprasījuma vēstuli valsts investīciju piesaistei ģimnāzijas kompleksā sporta laukuma celtniecībai;
* 2004.gada ģimnāzijas budžetā paredzēt līdzekļus Glika stipendijām.
5. Uzdot ģimnāzijas direktoram Gunāram Stradiņam:
* papildināt velosipēdu stāvvietu pie ģimnāzijas par 20 līdz 30 vietām;
* izstrādāt (atjaunot) Glika stipendiju nolikumu 7. līdz 12.klašu skolēniem Alūksnes pilsētā;
* nodrošināt 2003./2004.mācību gada pilsētas skolu un pirmsskolas iestāžu pēdējās mācību dienas svinību virsvadību;
* izstrādāt un apstiprināt otru mācību programmu 7. līdz 9.klasēm;
* nodrošināt klašu grupu ēšanas laiku stingru ievērošanu;
* uzsākt gatavošanās darbus ģimnāzijas 95.gadu jubilejai 2005.gada augustā;
* ģimnāzijas konferences organizēt ne retāk kā vienu reizi divos gados. Vecāku un skolēnu pārstāvju izvirzīšanu ģimnāzijas padomei veikt vecāku un skolēnu kopsapulcēs.
6. Uzdot SIA “Unti”:
* uzlabot SIA “Unti” ēdnīcas darbu rindu samazināšanai starpbrīžos ēdnīcā mēneša laikā (līdz 2003.gada 17.novembrim);
7. Apstiprināt jauno skolas padomi astoņu cilvēku sastāvā:
* Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš;
* ģimnāzijas direktors Gunārs Stradiņš;
* 7. līdz 9.klases vecāku pārstāvis Iveta Klinte;
* 10. līdz 12.klašu pārstāvis Armands Musts;
* 10. līdz 12.klašu skolēnu pārstāves Uva Grencione un Diāna Špats;
* 10. līdz 12.klašu skolotāja Ingūna Vilemsone;
* 7. līdz 9.klašu skolotāja Dace Bībere.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...