Konkursā gūst pieredzi

Pagājušās nedēļas beigās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas sporta dejotāji viesojās Igaunijā.

Pagājušās nedēļas beigās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas sporta dejotāji viesojās Igaunijā.
"Šis brauciens notika ar pārrobežu kultūras iestāžu sadarbības līgumu," stāsta sadarbības iniciatore, Apes Tautas nama direktore Ilva Sāre. Šis bija jau trešais Apes sporta dejotāju brauciens uzstāties kaimiņzemē.
"Mūs sagaidīja jaukā Antslas deju skolotāja Marika. Viņas pārziņā ir arī Valgas un Varstu jauno dejotāju apmācība, un arī tie piedalījās šajā pasākumā," stāsta Ilva. "Koncertā, kas notika plašajās Varstu Kultūras centra telpās, uzstājās pavisam 32 deju pāri, no tiem desmit pāri apeniešu, kurus māca deju skolotāja Gunta Liepiņa. Igauņi Apes dejotājus uzņēma ļoti viesmīlīgi. Saprasties ar viņiem palīdzēja Apes vidusskolas skolniece Linda Tuvikene. Bijām maksājuši dalības maksu, tāpēc igauņi mūs pacienāja ar pusdienām."
Apenieši ieguva vienu otro vietu (Ilva Karro un Vladimirs Jegorovs) , vienu trešo vietu (Undīne Liepiņa un Uģis Cekulis), kā arī divas ceturtās vietas (Undīne Ābolkalne un Agris Cekulis, Līva Sarma un Ēriks Liepiņš).
"Kaimiņi sevišķi priecājās par mūsu vismazākajiem dejotājiem, kuri ļoti centās un viņiem uzstāšanās arī labi izdevās", priecājas Ilva.
"Tie bija: Una Bērziņa, Renārs Karro, Loreta Korkunova, Kārlis Pops. Igauņi teica, ka viņiem sporta dejās neesot tik mazu dalībnieku.
"Salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, nākas secināt, ka igauņi sporta dejās kļuvuši spēcīgāki," atzīst G.Liepiņa.
"Viņi ir meistarīgāki Latīņamerikas dejās. Droši vien tas izskaidrojams ar lielākām treniņu iespējām - nometnēm, kurām mums nav naudas. Ar šādiem koncertiem mums pašlaik ir vienīgā iespēja gūt sacensību pieredzi, jo uz Siguldu un Valmieru varam atļauties aizsūtīt tikai pašus spēcīgākos Apes dejotāju pārus".

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem epilepsiju iespējams izārstēt

    Kopš jūnija Rīgā darbojas pirmais bezmaksas konsultatīvais epilepsijas kabinets, kas pēc Latvijas epilepsijas slimnieku asociācijas iniciatīvas...

  • Gatavos priekšlikumus

    Pamatojoties uz Vides ministrijas informāciju par iespējām uzsākt ūdenssaimniecības infrastruktūras projektu, Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē...

  • Atsakās no pirmpirkuma tiesībām

    Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē deputāti nolēma atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas piecos gadījumos.Alūksnes pilsētas domes aprīļa...