Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā izcīna Lielo balvu

Akadēmiskās solodziedāšanas konkursā “Putnu bērni” estrādes dziedātāju grupā Santa Sāre no Apes izcīnīja Lielo balvu.

Akadēmiskās solodziedāšanas konkursā "Putnu bērni" estrādes dziedātāju grupā Santa Sāre no Apes izcīnīja Lielo balvu.
Pati S.Sāre neslēpj, ka saņemtā balva bija patīkams pārsteigums. "Grūti spriest, kādēļ tieši man žūrija piešķīra Lielo balvu. Laikam jau patiešām labi dziedu. Par to paldies manām dziedāšanas skolotājām - Sandrai Oto un Sigitai Taivānei, kā arī vecākiem un draugiem, kas mani vienmēr atbalsta," saka S.Sāre. Balvā viņa saņēma divus kompaktdiskus, divas biļetes uz teātri, grāmatu un kausu, uz kura attēlota dziedoša raganiņa - konkursa "Putnu bērni" simbols. Mūzika S.Sārei ir tuva jau no agras bērnības. Savulaik Santa bija pirmais Apes Cālis, jo uzvarēja mazo dziedātāju konkursā "Cālis". Konkursā "Putnu bērni" viņas koncertmeistare bija Lāsma Tomiņa.
"To, ka Santa Sāredzied labi, zinām mēs visi, bet šādā, tik augsta līmeņa konkursā, jauniete piedalījās pirmo reizi. Domāju, ka Santa dziedāja lieliski. Pat man bija pārsteigums, ka viņa tik labi startēja," izjūtās dalās S.Sāres dziedāšanas skolotāja Sandra Oto.
Arī Alūksnes mūzikas skolas kora klases audzēkņi izcīnīja daudz godalgotu vietu, bet pedagoģe Sigita Taivāne ieguva "Gada labākā skolotāja" titulu.
Alūksnes dziedātāji konkursā startēja trīs grupās.
B grupā (vecumā no deviņiem līdz 11gadiem) uzstājās Madara Boka, Zanda Tīca un Elīza Zālīte. Šajā grupā 1.vietu izcīnīja M.Boka, bet 2.vietu - Z.Tīca un E.Zālīte.
C grupā (vecumā no 12 līdz 14 gadiem) startēja Edgars Krūmiņš, Sanda Šņickovska, Kristīna Zaharova, Eva un Kaiva Molleres, Ieva Bistrova, Līva Zariņa. Šajā grupā 1.vietu ieguva K.Zaharova, 2.vietu - I.Bistrova, 3.vietu - L.Zariņa, bet diplomus saņēma māsas Molleres. D grupā (vecumā no 15 līdz 17gadiem) uzstājās B.Velpe, Evita Pehlaka un Kristīne Pavlušina. Tajā B.Velpe ieguva diplomu.
Finālā iekļuva desmit audzēkņi, bet laureātu koncertā uzstājās deviņi alūksnieši. Alūksnes mūzikas skolas vokālās dziedāšanas skolotāja Sigita Taivāne atzīst, ka lepojas ar bērnu sasniegumiem.
"Ir prieks arī par pašas iegūto titulu. To konkursā katru gadu piešķir vienam skolotājam. Žūrija atzina, ka Alūksnes bērnu sniegums atšķīrās no citu konkursantu izpildītā, tādēļ guvām tik daudz godalgotu vietu," klāsta S.Taivāne.
Viņa ir pateicīga Alūksnes mūzikas skolas kolektīvam un Alūksnes Bērnu un jauniešu centram par atbalstu, dodoties uz konkursu. 31 gadu vecajai Alūksnes mūzikas skolas vokālajai pedagoģei dziedāšana ir ne tikai darbs, bet arī dzīvesveids. Alūksnes mūzikas skolā viņa strādā piekto mācību gadu. Viņa ir arī Alūksnes bērnu vokālā ansambļa "Cielaviņas" vadītāja. Nedēļas nogalē Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā S.Taivāne māca dziedāšanu bērniem fakultatīvās nodarbībās. Alūksniete arī pati labprāt dzied solo. Pagājušajā gadā viņa piedalījās pasākumā "Dziesma manai paaudzei" Alūksnē un izcīnīja "Grand Prix".
Alūksniete Inese Tīca devās līdzi meitai Zandai uz konkursu. Vecāku vārdā viņa saka paldies skolotājai Sigitai Taivānei, klaviermeistarēm Ilvai Liepiņai, Ilzei Kangsepai un Alūksnes mūzikas skolas kolektīvam par bērnu muzikālo audzināšanu.
"No Alūksnes rajona uz konkursu aizbrauca 15 bērnu, tas ir ļoti daudz. Klausoties šo konkursu, cilvēks nokļūst mūzikas varā. Ir redzama bērnu muzikālā izaugsme, un tas ir skolotājas Sigitas Taivānes nopelns. Protams, arī bērni ir nenogurstoši strādājuši. Manuprāt, Alūksnes solisti pozitīvi izcēlās starp pārējiem konkursantiem," vērtē I.Tīca.
Konkurss "Putnu bērni" ir akadēmiskās solodziedāšanas konkurss, bērni dzied tikai ar klavierpavadījumu, bez mikrofona un fonogrammas. Konkurss risinājās Rīgā, Mazajā ģildē, no 28. līdz 30. novembrim. Šogad tas notika sesto reizi.
Konkursantu sniegumu vērtēja žūrijas komisija: Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore un operas solistu vokāla pedagoģe Anita Garanča, dziedātājs Ingus Pētersons, diriģents Normunds Dreģis un komponists Juris Kulakovs.
Konkursu ar Rīgas domes finansiālu atbalstu rīkoja Rīgas domes Kultūras pārvalde un Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrs.
Konkursa finālā dziedāja 43 vokālisti, bet kopā konkursam bija pieteikušies 134 dalībnieki no Alūksnes, Apes, Valmieras, Jelgavas, Rīgas, Liepājas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Bauskas, Iecavas, Jelgavas un citām pilsētām.

Citu datumu laikraksti

 • Policija informē

  Dzīvokļiem izsit logus. Alūksnē, Helēnas ielā, 27.novembrī izsists dzīvokļa logs.Dzīvokļiem izsit logus Alūksnē, Helēnas ielā, 27.novembrī izsists...

 • Rīkos karnevālu pogu vācējiem

  Virešu bibliotēkas vadītāja Ausma Agare ar karnevālu gatavojas iepriecināt pagasta pogu vācējus, kas savāktās pogas varēja atpazīt izstādē Dekoratīvi...

 • Noslēgušās rajona skolu basketbola sacensības

  Alūksnes rajona skolu basketbola komandu sacensībās šogad piedalījās pārsteidzoši liels dalībnieku skaits - 400.Alūksnes rajona skolu basketbola...

 • Tests bērna zināšanu pārbaudei pirms skolas

  Kā tevi sauc? (Uzdodiet dažādos variantos šo jautājumu, piemēram, nosauc uzvārdu, nosauc vārdu, kā tevi sauc mamma mājās, kā sauc vecmāmiņa, tētis...

 • Aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”

  Esam Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ar gaišu un saulainu nosaukumu “Pienenīte”. Kā pieneņu pūkas mazuļi katru pavasari izlaidumā izlido uz...

 • ***

  No šodienas laikrakstā reizi ceturksnī veidosim lappusi, kurā atspoguļosim Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu aktivitāti, dzīvi tajās -...

 • Katrai puķei savs niķis

  Fitonija. Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar karmīnsarkanu vai sudrabbaltu dzīslojumu, tās nezied.Fitonija Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Vislabāk jūtas mājās

  Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.Jānim...