Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā nosaka labākos dzejoļu zīmētājus

Alūksnes administratīvās ēkas foajē skatāmi vairāk nekā 100 zīmējumi, kas guvuši atzinību O.Vācieša atcerei veltītā vizuālās mākslas konkursā "Dzejolis krāsās un līnijās".

Alūksnes administratīvās ēkas foajē skatāmi vairāk nekā 100 zīmējumi, kas guvuši atzinību O.Vācieša atcerei veltītā vizuālās mākslas konkursā "Dzejolis krāsās un līnijās".
Tā būs ceļojoša ekspozīcija, ar ko varēs iepazīties dažādās rajona vietās.
"Žūrija saņēma gandrīz 200 zīmējumus no 18 rajona skolām, kā arī novada mākslinieku darbus. Tos vērtējām pirmsskolas, četrās klašu un pieaugušo grupā. Seši novada mākslinieki iesaistījās konkursā, par to ir liels prieks. Bērnu atsaucība bija ļoti liela. Pateicības saņēma visi - apmēram 150 zīmējumu autori, kuru darbi atbilda konkursa nolikumam. Vērtēja ar numuriem apzīmētus darbus, tāpēc žūrijas locekļi nezināja to autorus. Savukārt bērni noteica skatītāju simpātijas balvas ieguvēju - Gaujienas vidusskolas skolnieci Alisi Jaukuli," stāsta Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras jautājumos Sanita Eglīte.
Viņa atzīst, ka konkursa iecere ir interesanta, bet tās realizācija nebija vienkārša. Lasot dzejoli, parasti nerodas domas, kā to vizuāli attēlot. "Tomēr redzējums, mācoties vai runājot dzeju, ir nozīmīgs. Ja tas izdodas, tad arī var uzzīmēt. Konkurss parādīja dzejas izpratni," skaidro S.Eglīte. Pirmsskolas vecuma grupā trešo vietu ieguva ilzenietis Elvijs Kokarevičs, otro - Krišs Spirks un pirmo vietu - Reina Gorkija no Liepnas vidusskolas. 1. līdz 2.klašu grupā labāko darbu autori ir Liepnas vidusskolas skolniece Līva Sniedzāne, Dāvids Lancmanis un Dāvids Čubars no Alūksnes mākslas skolas. 3. līdz 5.klašu grupā godalgoto trijnieks: Silva Korņejeva (Mālupes pamatskola), Ansis Skaistkalns (Jaunannas pamatskola) un Angelika Fina (Ilzenes pamatskola). 6. līdz 8.klašu grupā trešo vietu ieguva Kristiāna Kalēja no Jaunannas, otro - Justīne Baltā no Jaunannas mūzikas un mākslas skolas, bet par labākā darba autoru atzīts Alūksnes ģimnāzijas audzēknis Rihards Ābeltiņš. 9. līdz 12.klašu grupā godalgotas vietas ir Normundam Kotovam no Gaujienas vidusskolas, Sarmai Kaziai no Liepnas vidusskolas un gaujienietim Andim Kļavam. Katrā grupā vairākiem skolēniem izteiktas atzinības. Pieaugušo grupā trešā vieta piešķirta gleznotājai Dzidrai Ezergailei, bet otrā un pirmā vieta - Alūksnes mākslas skolas pedagoģēm Anitai Vēliņai un Elitai Salakai.
Konkursu finansiāli atbalsta Alūksnes rajona padome un Izglītības pārvalde, bet tā galvenā organizatore ir Alūksnes mākslas skola. Kuratore bija vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Anita Vēliņa.
Pašvaldības jaunajiem māksliniekiem bija sarūpējušas balvas un ziedus vizuālās mākslas skolotājiem.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...