Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurss “Iepazīsti Alūksnes rajonu” turpinās

Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” ceturtās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Jaunlaicenes pagasta informācijas punkts.

Šodien publicējam konkursa "Iepazīsti Alūksnes rajonu" ceturtās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Jaunlaicenes pagasta informācijas punkts.
"Uz konkursa trešās kārtas jautājumiem, ko uzdeva Apes tūrisma informācijas punkts, saņēmām 11 atbildes. Viens dalībnieks pašlaik ir saņēmis maksimāli iespējamo punktu skaitu. Šajā kārtā ir pievienojušies divi jauni dalībnieki - no Apes un Zeltiņiem, bet divi iepriekšējo kārtu dalībnieki izlēmuši šoreiz nestartēt. Viena dalībniece ir atsākusi piedalīties pēc pārtraukuma. Lielākā daļa atbilžu ir pareizas un izsmeļošas. Reti gadās kāds neatbildēts jautājums. Priecē darbi, kas ir skaisti noformēti. Joprojām lielākā daļa konkursa dalībnieku ir Gaujienas vidusskolas jaunieši," stāsta Apes pilsētas tūrisma organizatore Astra Binde.
Arī šoreiz atbildes uz 10.un 11. jautājumu netiek publicētas, jo maršruta, kā arī saukļa un emblēmas veidošana, ir katra autora sniegums. Atbildes uz ceturtās kārtas jautājumiem jāiesniedz līdz 17.janvārim (pasta zīmogs) Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā Alūksnē, Dārza ielā 8a, tālrunis /fakss 4322804 vai epastā ([email protected]). 4.kārtas rezultātus un 5.kārtas jautājumus publicēs laikrakstos "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas" 24. janvārī.
"Joprojām aicinām iesaistīties konkursā jaunus dalībniekus, jo apbalvos ne tikai kopvērtējuma uzvarētājus, bet arī katras kārtas uzvarētājus," saka Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule.
Atbildes jāiesniedz uz baltām A4 formāta lapām datorrakstā vai rokrakstā. Ja konkursā piedalās pirmo reizi, uz atsevišķas lapas jāuzraksta dalībnieka vārds, uzvārds, adrese, skola, klase un tālruņa numurs. Pārējie, kas jau ir piedalījušies iepriekš, raksta savu kārtas numuru, kuru var noskaidrot, piezvanot uz Alūksnes tūrisma informācijas centru.
***
4.kārtas jautājumus uzdod Jaunlaicenes pagasta tūrisma informācijas punkta darbinieki:
1.Kas ir filmas "Likteņa līdumnieki" scenārija autore? Kāda saistība viņai ar Jaunlaiceni?
2.Cik skolu Opekalna apkārtnē un Jaunlaicenē ir bijušas kopš 1863.gada?
3. Kāds sakars ar Jaunlaiceni ir pasaulslavenajam ģeogrāfam Leonīdam Slaucītājam un astronomam Sergejam Slaucītājam?
4. Kā sauca Jaunlaicenes muižas īpašniekus kopš 1747.gada un kādas ēkas vēl joprojām ir saglabājušās muižas ansamblī?
5. Kas ir visaugstākā vieta virs jūras līmeņa Alūksnes rajonā Jaunlaicenes pagastā?
6. Visapmeklētākais tūrisma objekts Jaunlaicenē. Kā jūs to reklamētu?
7. Jaunlaicenē vispopulārākā un darbīgākā zemnieku saimniecība, tās ražojumi.
8. Kādā dabas aizsardzības teritorijā ietilpst Jaunlaicenes parks un Jaunlaicenes teritorija. Cik hektāru liels ir Jaunlaicenes parks un kādas koku sugas tajā aug?
9. Kāds kultūras pasākums ar starptautisku nozīmi katru vasaru notiek Jaunlaicenē?
10. Kā sauc akmeni, uz kura varētu dejot četri pāri mazo dejotāju? Kur tas atrodas?
***
Atbildes
1. Apes senākais nosaukums ir Hoppenhof (tulkojumā - Hopas sēta), pēc muižas īpašnieka Gerharda Hoppes vārda. No 1910. gada - Oppe, no 1918. - Ope, bet no 1927. gada Apei ir tās pašreizējais nosaukums.
2. Apes vidusskolai ir piešķirts skolotāja, folklorista Dāvja Ozoliņa (1856 -1916) vārds. No1876. līdz 1908. gadam D.Ozoliņš strādāja Jaunrozes pagasta skolā "Dauškānos" un blakus skolotāja darbam veica plašu sabiedrisko darbību (koris, bibliotēka, dārzu un parku ierīkošana, muzejs, teātris). Savācis apmēram 75 000 folkloras vienību.
3. Apes nosaukumu bieži izmanto krustvārdu mīklu sastādīšanā, jo no trīs burtiem sastāvošais nosaukums ir īsākais pilsētas nosaukums Latvijā.
4. Ape ir pazīstama ar starptautiskajām sacensībām motokrosā "Vaidavas kauss". Ik gadus Apē notiek Alūksnes rajona vokālo ansambļu sadziedāšanās un rajona skolu rudens krosi. Notiek mazo dziedātāju konkurss "Apes cālis", Apes pilsētas svētki. Ape un tās lauku teritorija robežojas ar Igaunijas Republiku, Veclaicenes, Jaunlaicenes, Alsviķu un Trapenes pagastiem.
5. Ape dibināta 1928. gada 11. februārī. Šogad tā 75. jubileju atzīmēja ar plašu programmu: pūtēju un kora sveicienu pilsētai, izstādēm (foto, zīmējumu, rokdarbnieku), ielu koncertiem. Notika sporta spēles, bija piepūšamās atrakcijas. Atklāja laipu pār Vaidavas upi pie Raganu klintīm, kā arī pilsētas pulksteni. Bija iespēja noskatīties videofilmu par Api, piedalīties keramikas un metālkalšanas darbos. Jubileju noslēdza deju grupas "Dzirnas " uzstāšanās un salūts.
6. Apē ir dzīvojuši šādi ievērojami cilvēki: D.Ozoliņš (skolotājs, folklorists), E.Zālīte (rakstniece), L.Laicens (rakstnieks), E.Detlavs (keramiķis), A.Liepa (matemātiķis),O.Ezerlauka - Zēfelde (aktrise), E.Jānītis (rūpnieks), O.Saliņš (agronoms, pedagogs), J.Smarods (zinātnieks), L.Džeriņš (ķirurgs), E.Voss (skolotājs), K.Ozoliņš (skolotājs), P.Šprenks (gleznotājs).
7. No izciliem apeniešiem, kas pašlaik dzīvo Apē, jāpiemin N.Lapiņa (soļotāja), M.Levans (motosportists), R.Harju (skolotāja, grāmatas "Ar Dāvja Ozoliņa vārdu" autore) , J.Miezītis (grāmatas "Saruna, kas neļauj aizmigt" autors), V.Ābolkalne (arodizglītības pedagoģe). Apē ir dzimuši: politiķis A.Šķēle un motosportists M.Karro. Apes attīstībā daudz paveikuši pilsētas domes priekšsēdētāji J.Kaktiņš, A.Harju, uzņēmēji Dz.Raibekazs un A.Dukulis.
8. E.Zālītes piemiņa Apē ir iemūžināta ar ekspozīciju viņas memoriālajā mājā Dzirnavu ielā 24. Pie Apes vidusskolas atrodas piemineklis E.Zālītei. Viņas vārdā ir nosaukta iela Apē. Katru gadu novembrī notiek dzejniecei veltīts piemiņas pasākums.
9. Apes izcilākie dabas objekti: smilšakmens atsegums "Raganu klintis" ar alu un avotiem; Grūbes ūdenskritums, dolomīta atsegums un avoti; Apes muižas parks; D.Ozoliņa parks "Dauškānos"; Uskanu dolomīta atsegums; "Dzenīšu" dižvītols; Lielanšu vītoli; Sīkzarotā priedīte Parka ielā; Dvīņu priedes un Vilkaču priede pie vidusskolas; Vējaslotas egle šosejas A2 176.km;. Lūšakroga Velnapēdas akmens; Zīļu svētavots, Cepļa avots, Dzeņu avots. Kalekaura ezera apkārtne ir dabas liegums. Apes lauku teritorijas austrumdaļa ietilpst Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū.
***
3.kārtas rezultāti
Ivars Ozoliņš (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.b klase) - 22 punkti. Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 11. klases kolektīvs - 21,5 punkti.
Jānis Kūms (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) - 21 punkts. Dana Kūma (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12. klase) - 20,5 punkti. Ojārs Janušs (Apes arodvidusskola, 3.c kurss) - 20,5 punkti.
Raitis Mūrnieks (Zeltiņu pamatskola, 8.klase) - 20,5 punkti.
Līga Kūma (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) - 19 punkti.
Agija Šmite (Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola, 12. klase) - 17,5 punkti.
Andrejs Paisums (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) -17 punkti. Laila Egle (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12.b klase) - 16,5 punkti. Lienīte Skudra (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 10. klase) -16,5 punkti.

Citu datumu laikraksti

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....