Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konstatē nelegālā alkohola tirdzniecības vietu dzīvoklī

Pirmdien Alūksnē kādā dzīvoklī Helēnas ielā konstatēta nesertificēta alkohola nelegāla tirgošana, policija konfiscējusi septiņus litrus šķidruma ar alkohola smaku, ko nosūtīs ekspertīzei.

Pirmdien Alūksnē kādā dzīvoklī Helēnas ielā konstatēta nesertificēta alkohola nelegāla tirgošana, policija konfiscējusi septiņus litrus šķidruma ar alkohola smaku, ko nosūtīs ekspertīzei.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis informē, ka nelegālā tirgotava atklāta ar iedzīvotāju palīdzību un pēc viņu iniciatīvas.
1966.gadā dzimušā dzīvokļa saimnieka mājoklī policija bezkrāsainu šķidrumu ar alkohola smaku atrada piecu litru tilpuma plastmasas kannā un "Sprite" pudelē.
Materiālu par šo gadījumu policija nosūtīs izskatīšanai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Vidzemes reģionālajai iestādei. Vīrietis iepriekš jau divreiz ir sodīts par nelegālu alkohola tirdzniecību. 2000.gadā tiesa viņam lika maksāt naudas sodu 200 latu apmērā, bet 2001.gadā piesprieda piecas diennaktis administratīvā aresta.
A.Gailītis pauž, ka šogad Alūksnes rajonā ar iedzīvotāju palīdzību sešos gadījumos atklāta nelegāla alkohola tirdzniecība mājokļos jeb tā saucamajās "točkās". Taču gadoties arī kuriozi. Kāds par nelegālu alkohola tirgošanu aizdomās turamais uz VID Vidzemes reģionālo iestādi ataicinājis vairāk liecinieku, nekā bija atradusi policija. Paša atrastie liecinieki liecināja tirgonim par labu, un VID vīrieti attaisnoja, bet policija palika ar garu degunu.
Par gadījumu, kad Pededzes pagastā robežsargi konstatēja tiešo spirta vadu no Krievijas, visticamāk, tomēr neierosinās krimināllietu, jo traucē nepilnības normatīvajos aktos. Valsts robežsardzes (VRS) Preses un sabiedrisko attiecību dienestā informē, ka lietas ierosināšana nav iespējama līdz šim nenoslēgtā Latvijas - Krievijas robežlīguma dēļ.
Tāpēc, kaut arī spirta caurule uzieta kopīgā abu kaimiņvalstu robežsargu operācijā, tomēr oficiāla sadarbība lietas izmeklēšanā nav iespējama, pirms nav noslēgts robežlīgums.
Otrs apstāklis, kura dēļ pagaidām nav iespēju ierosināt krimināllietu, ir nepietiekamā informācija, cik daudz spirta pa cauruli nonāca Latvijas teritorijā. Līdz ar to nav zināms, kāda ir pārsūknētā spirta vērtība. Minimālā naudas summa, par kādu šajā gadījumā būtu jābūt nodarītam kaitējumam valstij, lai būtu pamats lietas ierosināšanai, ir 3,5 tūkstoši latu, skaidro VRS preses dienestā.

Citu datumu laikraksti

 • Lauku darbi

  12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes, īrisus.12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes,...

 • ES atbalsta «ābece» un «aritmētika»

  Latvijas lauku attīstības galvenais mērķis ir konkurētspējīgas lauksaimniecības, spēcīgi attīstītu lauku, daudzveidīgi bagātas un ilgtspējīgas lauku...

 • Jūlijā eiroatbalstītāju skaits samazinās

  Firmas «Latvijas fakti» nesen veiktās aptaujas dati liecina, ka pēc pēdējos mēnešos reģistrētā stabilā pilsoņu atbalsta paaugstinājuma Latvijas...

 • Tauriņam pa pēdām

  - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē. Fredi es labi pazīstu, tas bija cits, - Maigonis sasprindzināja atmiņu.9. - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē....

 • Dziedātāji izbauda karstu prieku un sirsnību

  Trešo gadu Alūksnes koris "Atzele" pieteicās starptautiskam koru konkursam Katalonijas pilsētā Cantonigros. Un beidzot saņēma uzaicinājumu tajā...

 • Saldais ēdiens - viegls un atsvaidzinošs

  Piedāvājam augļu un ogu laikam piemērotu saldo ēdienu. Tam garšu un izskatu papildinās pavisam neliels daudzums meža ogu. Atliek tikai apbruņoties ar...