Kontrolē rūpniecisko zveju ezeros

Madonas reģionālās Vides pārvaldes inspektori vasarā pastiprināti kontrolē rūpniecisko zveju (ar tīkliem) publiskajos ezeros. Reģionā ir 29 šādi ezeri, tajā skaitā Alūksnes rajonā - septiņi.

Madonas reģionālās Vides pārvaldes inspektori vasarā pastiprināti kontrolē rūpniecisko zveju (ar tīkliem) publiskajos ezeros. Reģionā ir 29 šādi ezeri, tajā skaitā Alūksnes rajonā - septiņi.
Madonas reģionālās Vides pārvaldes inspektors Jānis Zeltiņš informē, ka saskaņā ar Civillikumu vasaras sezonā, kas atklāta no 21.jūnija, ir aizliegts nodarboties ar rūpniecisko zveju sestdienās, svētdienās un svētku dienās. Šāds jauninājums ieviests kopš šā gada vasaras sezonas. "Regulāri sestdienās, svētdienās un svētku dienās dodamies reidos uz publiskajiem ezeriem. Pagaidām pārkāpumus nav izdevies konstatēt," saka J.Zeltiņš.
Viņš pauž, ka, iespējams, zvejniekus no nelikumīgas rīcības attur par zvejas noteikumu pārkāpumu paredzētais administratīvais naudas sods no 20 līdz 250 latiem.
Madonas reģionālās Vides pārvaldes pārraugāmajā reģionā vienīgais ezers, kas neietilpst šo prasību kategorijā, ir Lubāna ezers. Taču zvejai jānorit pēc zvejas noteikumiem, tīkliem jābūt marķētiem. Ezeros, kuros ir atļauts sestdienās, svētdienās un svētku dienās zvejot, pie tīkliem obligāti ir jābūt karogiem. Ir jābūt norādītām vietām ezerā, kur atrodas tīkli. "Ja šīs norādes nav, tad atkal ir pārkāpti rūpnieciskās zvejas noteikumi, par ko ir paredzēts naudas sods no 20 līdz 250 latiem," saka J.Zeltiņš. Viņš stāsta, ka vairākiem zvejniekiem norādījis, lai iegaumē un pilda šo prasību, jo pretējā gadījumā sods ir neizbēgams.
Publiskie ezeri ar zvejas ierobežojumiem sestdienās, svētdienās un svētku dienās Alūksnes rajonā ir Ilgāja ezers Veclaicenē (uz robežas ar Igauniju), Indzera ezers Alsviķu pagastā, Muratu ezers Veclaicenē, Sudala ezers Zeltiņos, Vaidavas ezers Ziemeros un Zvārtavas ezers Gaujienā. Alūksnes ezerā zveja vispār ir aizliegta, atļauta tikai specializētā zušu zveja, un tai nav ierobežojumu sestdienās, svētdienās un svētku dienās. Gulbenes rajonā publiskie ir Ādmiņu ezers Lejasciemā, Kalmodu Rankā, Lielais Virānes ezers Tirzā, Ludza ezers Stāmerienā, Sudala ezers Lejasciemā un Ušura ezers Jaungulbenē. J.Zeltiņš klāsta, ka zvejas ierobežojumus valdība ieviesusi, respektējot Makšķernieku asociācijas iniciatīvu.
"Asociācija, visticamāk, bija ieinteresēta mainīt situāciju publiskajos ezeros, kas atrodas netālu no Rīgas, lai nedēļu nogalēs ezeri būtu makšķernieku rīcībā. Reģionos droši vien zvejnieki ir neapmierināti ar jauno kārtību, kaut arī atklāti nepatiku nepauž. Jāņem vērā, ka daudziem rūpnieciskā zveja ar tīkliem ir nevis peļņas avots, bet gan atpūta. Tagad šīs atpūtas iespējas būs ierobežotas," saka J.Zeltiņš.

Citu datumu laikraksti

  • Jābūt iedvesmai, lai kaut ko paveiktu

    Katrs cilvēks ir kā milzīga dārgumu lāde, kurā katru gadu tiek iebērta jauna riekšava dzīves gudrības, kurā dalīties, ar ko lepoties.Katrs cilvēks ir...

  • Autobuss kursēs arī trešdienās

    Laikrakstam “Alūksnes Ziņas” satraukti pasažieri stāstīja, ka trešdien, 30.jūnijā, veltīgi pieturās gaidīja autobusu Alūksne - Mārkalne -...

  • Aicina pieteikties bērnu žūrijā

    Alūksnes pilsētas bibliotēka trešo reizi saņēmusi Kultūrkapitāla fonda atbalstu lasīšanas veicināšanas mērķprogrammā “Bērnu žūrija”.Alūksnes pilsētas...