Kooperatīvā sabiedrība vēlas specializēties kāpņu ražošanā

Jaunalūksnes pagasta kooperatīvā sabiedrība “Kubulnieki” nesen Alūksnē atvēra savu veikalu. Nākamā iecere saistās ar specializēšanos kāpņu ražošanā, jo “Kubulnieku” pārvaldnieks Kaspars Aigars uzskata, ka šajā jomā piedāvājums neapmierina pieprasījumu.

Jaunalūksnes pagasta kooperatīvā sabiedrība "Kubulnieki" nesen Alūksnē atvēra savu veikalu. Nākamā iecere saistās ar specializēšanos kāpņu ražošanā, jo "Kubulnieku" pārvaldnieks Kaspars Aigars uzskata, ka šajā jomā piedāvājums neapmierina pieprasījumu.
"Jau piecus gadus strādājam galdniecībā Jaunalūksnē, ražojot grīdlīstes, durvju kleides, durvis, āra kubulus un citu. Esam novērojuši, ka vasaras periodā, kad ir aktīvākais būvniecības laiks, arī mums darba netrūkst, bet ziemas mēnešos tik daudz darba nav. Bija iespēja nomāt telpas Rūpniecības ielā 8 d, tādēļ secinājām, ka varam atvērt savu veikalu, kurā klientiem mūsu produkcija būs vienmēr pieejama. Veikalā varēs iegādāties dažādu no koka ražotu produkciju, kas ir nepieciešama celtniecības darbos, kā arī mēbeļu plāksnes. Izzinot klientu vēlmes, piedāvāsim arī ko jaunu," stāsta K.Aigars.
Viņš uzskata, ka lietderīgi būtu specializēties koka kāpņu ražošanā, jo pieprasījums pēc tām ir diezgan liels. "Mazliet jau tagad to darām, bet šajā darbā ir vajadzīgs labs meistars. Ja durvis māk izgatavot gandrīz katrs galdnieks, tad par kāpņu gatavošanu tā nevar teikt. Turklāt kāpnes vienmēr var izveidot ļoti interesantas, tādēļ šajā jomā būtu plašs darba lauks," domā K.Aigars.
Pašlaik "Kubulniekos" nodarbina sešus cilvēkus. "Ir prieks, ka darbinieku skaits ir palielinājies un nostabilizējies. Jāatzīst gan, ka lielākās problēmas darbā sagādā kvalificēta darbaspēka trūkums. Diemžēl ne vienmēr varam maksāt strādniekiem tādas algas, kā viņi vēlas, jo tad ir jāpalielina ražotajai produkcijai cena. Orientējamies uz vietējo tirgu, tāpēc nevaram atļauties paaugstināt cenas," viņš uzsver.
"Kubulniekos" galvenokārt apstrādā priedi, nedaudz arī melnalksni un citu koksni. "Apstrādē katrai koksnei ir sava specifika, tādēļ mēs esam izvēlējušies strādāt ar priedi. Savā apaļkoku zāģētavā sagatavojam arī ražošanai nepieciešamo materiālu. Līdz šim vēl neesam piesaistījuši Eiropas Savienības finansējumu, bet šāda iecere ir, jo uzskatām, ka vajag izmantot piedāvāto. Ja Eiropa mums aizvilina kvalificētus strādniekus, tad mēs vismaz varam gūt kaut nelielu finansējumu savu uzņēmumu attīstībai no šīs savienības," vērtē K.Aigars.

Citu datumu laikraksti