Kopā ar meitiņu mācās dzīves skolā

Alūksniete Inese Ose ir jauna, enerģiska būtne. Šobrīd visa viņas uzmanība ir veltīta gadu un divus mēnešus vecās meitiņas Alises Kristas audzināšanai.

Alūksniete Inese Ose ir jauna, enerģiska būtne. Šobrīd visa viņas uzmanība ir veltīta gadu un divus mēnešus vecās meitiņas Alises Kristas audzināšanai.
Alise Krista jaunajiem vecākiem - Inesei un Kristam - pieteicās pēc gadu ilgas draudzības. Inese bija tikko absolvējusi Alūksnes vidusskolu, kad uzzināja, ka zem sirds nēsā mazu dzīvībiņu. "Sākumā biju nedaudz apjukusi, tomēr ar draugu Kristu nolēmām, ka vēlamies šo bērniņu," stāsta Inese. Atceroties mirkļus, kad viņi jaunumu paziņoja vecākiem, Inese stāsta, ka viņas mammai pat ritējušas prieka asaras. "Mūsu izvēli atbalstīja arī Krista mamma, lai gan pirms tam viņa bieži atgādināja, ka jaunieši izposta dzīvi, agri uzņemoties rūpes par bērniņa audzināšanu. Viņa mums ieteica nogaidīt ar bērniņa plānošanu," atceras I.Ose.
Nejūtas zaudētāja
Inese ne mirkli nav nožēlojusi, ka izšķīrās par labu meitiņas nākšanai pasaulē. Viņa nejūtas neko zaudējusi, gluži otrādi - ir ieguvēja.
"Daudziem šķiet, ka esmu sev nodarījusi pāri, atņēmusi jaunību, bet man nekad īpaši nav paticis izklaidēties. Tagad draugi apgalvo, ka esmu kļuvusi vēl nopietnāka," saka jauniete. Mācoties 12.klasē, meitene nebija īsti pārliecināta par nākotnes plāniem. "Manā vietā izlēma meitiņa. Laikam tā arī bija jānotiek," spriež jaunā māmiņa, piebilstot, ka visam ir savs laiks.
Otrs par godu tētim
Šobrīd Inese saka, ka pats skaistākais bija bērniņa gaidīšanas laiks. Bērniņa dzimumu jaunie vecāki nezināja līdz pat dzemdībām. Kad piedzima meitenīte, Inese bija pilnīgi pārliecināta, ka mazajai radībiņai piemērotākais vārds ir Alise. "Tētis nebija apmierināts ar manu izvēli. Lai arī viņam būtu prieks, nolēmām meitiņai dot divus vārdus, turklāt otrs ir par godu tētim," stāsta Inese, sakot, ka šobrīd pat nevar iedomāties, kāds vārds būtu dots puisītim, jo viņai nav paticis neviens zēna vārds. Līdz meitiņas nākšanai pasaulē I.Osei īpaši nav paticis čubināties ar maziem bērniem.
"Nebija auklējusi mazus bērnus. Man ir jaunāks brālis, bet mums ir maza gadu starpība, tādēļ man nevajadzēja viņu auklēt. Tagad mazā Alise ir pats jaukākais, kas man ir," saka Inese.
Par negulēto nesūdzas
I.Ose pirms dzemdībām nestudēja literatūru, kā to dara citas jaunās māmiņas. Inese bija pārliecināta, ka visu iemācīs dzīves skola un mazā Alise. "Alise ir mierīgs bērns. Es nekad neesmu sūdzējusies par negulētām naktīm, tikai viņa labprāt aizmieg klēpī, nevis savā gultiņā," stāsta jaunā māmiņa. To apstiprina arī pati Alise, kaut ko cītīgi skaidrodama viņai vien saprotamā mēlē. Lai arī vēl nedaudz nedroši un reizēm sagrīļojoties, mazais cilvēkbērns sparīgi dipina pa istabu. "Pirmos soļus meitiņa spēra neilgi pēc pirmās jubilejas. Turoties pie rokas, viņa staigāja jau sen, bet tad vienā brīdī pamanīju, ka Alise cītīgi soļo, nevis rāpo man pakaļ," atceras Inese.
Patīk mašīnas
Alise Krista ir droša meitene. Viņa labprāt iepazīstas ar ciemiņiem un izrāda savas fotogrāfijas. Tās viņa labprāt skatās, turklāt cik vien var uzmanīgi, lai tās nesaplīst. Māmiņa saka, ka saplēst reizēm gadās vienīgi avīzes, kuras Alise bieži pārcilā. "Alisei patīk mašīnas un dažādas ierīces. Viņa mums ir tehnisks bērns," smej mamma. Kā pierādījums tam ir mazās meitenītes izrādītā interese par mūsu fotogrāfu Gati un fotoaparātu, kas apžilbina Alisi ar zibspuldzes gaismu. "Meitiņai patīk komunicēt ar cilvēkiem, galvenais, lai mamma būtu blakus. Ja es esmu tuvumā, viņa ir ar mieru draudzēties arī ar citiem bērniem," stāsta I.Ose.
Neapzinās zaudējumu
Mazajai nebēdnei patīk dzīvnieki. Viņas mīļdzīvnieciņš bija mazs kaķēns, kas bija pieķēries Alisei. Lai arī meitenīte kaķēnu ņurcīja un dažreiz saspieda nedaudz stiprāk, kaķēns bija pacietīgs. Diemžēl kaķēnu sabrauca. "Labi, ka Alise vēl tik maziņa, ka neapzinās kaķēna zaudējumu," spriež māmiņa. Savukārt suns uzmanās no Alises.
Nesen Alisei svinēja gadiņa jubileju. "Nelielas jubilejas atzīmējam ģimenes lokā. Liels prieks Alisei bija Ziemassvētkos un Jaungadā par eglīti. Viņa priecājās arī par svētku mielastu," stāsta Inese.
Sarunas laikā Alise vairākkārt pārcilā fotogrāfijas un avīzes. Inese novērojusi, ka meitiņai ir pienācis laiks, kad viņa apkārt sāk uzturēt kārtību. "Viņa kārto savas drēbes. Alisei patīk visu likt vienā kaudzītē," stāsta Inese.
Cer studēt
I.Ose labprāt darbojas ar Alisi. "Grūtāk ir vakaros, kad esmu nogurusi, bet viņai gribas spēlēties. Pēc meitiņas aizmigšanas ir tik jauki noraudzīties viņā," spriež jauniete. Viņa apzinās, ka pašreiz visa uzmanība ir jāvelta mazulītei, sev neatliek gandrīz nemaz laika. Inesei ir jāatsakās no savas aizraušanās - adīšanas, jo Alise neļauj to darīt. Pagaidām I.Osei nav izdevies turpināt mācības, tomēr viņa ir apņēmības pilna. "Gan jau pienāks laiks, kad meitiņa dzīvosies pati, tad varēšu vai-rāk pievērsties savām interesēm. Rudenī esmu iecerējusi uzsākt studijas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes nodaļā," stāsta I.Ose.
Viņa vēlas kļūt par pirmsskolas izglītības iestādes skolotāju. Inese cer, ka varbūt kādreiz viņai izdosies realizēt kādu ieceri. Viņa labprāt uzturas laukos, tāpēc gribētu tur organizēt nometnes bērniem, lai viņiem būtu iespēja augt lauku vidē, iemācīties kaut ko vairāk par dzīvi laukos un izbaudīt visus lauku labumus.

Citu datumu laikraksti

 • Kļūdas labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.marta numurā rakstā “Vokālie ansambļi ieskandina pavasari” ir kļūda. Veclaicenes pagasta jauktais ansamblis vokālo...

 • Uzņēmēju dienās notiks seminārs

  Alūksnes Uzņēmēju dienu laikā paredzēts organizēt semināru “Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda izmantošanas iespējām uzņēmējiem”.Alūksnes...

 • Bērni projektēs atpūtas laukumus

  Alūksnes rajona bērni varēs piedalīties konkursā “Bērnu rotaļu, atpūtas vai sporta laukuma iekārtošana”, izstrādājot un iesniedzot savus...

 • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

  Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

 • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

  Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

 • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

  Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...