Kopīgi atpūšas Vistas kalnā

Ziemeru pamatskolā 17.oktobris tika veltīts pārgājienu dienai. Bērnus nebiedēja ne asais vējš, ne tuvojošās lietusgāzes.

Ziemeru pamatskolā 17.oktobris tika veltīts pārgājienu dienai.
Bērnus nebiedēja ne asais vējš, ne tuvojošās lietusgāzes. Visi apņēmības pilni bija gatavi doties ceļā, lai cīnītos ar aukstajiem laika apstākļiem, kā arī iepazītu sava pagasta skaistākās vietas.
1.-4.klases skolēniem bija saīsināts maršruts, kurā ietilpa aktivitātes skolas sporta laukumā, Māriņkalna bibliotēkā, pie afišu staba, kā arī pie lielā ozola.
5.-9.klasei maršruts bija garāks. Papildus bija jāapmeklē Skrinu akmens, Māriņkalna pietura un tuvākais kokapstrādes cehs.
Interesants klasēm likās pētnieciskais darbs - noskaidrot un salīdzināt, cik visos trijos Māriņkalna veikalos maksā sviesta paciņa, cukura kilograms un lētākās ziepes. Bērni secināja, kurā veikalā iepirkties izdevīgāk.
Pagasta bibliotēkā bija iespēja sacensties ātrlasīšanā. Šajā pārbaudījumā nepārspējama bija 5.klases skolniece Anita Svārupe.
Pa ceļam līdz galamērķim - Vistas kalnam - klasēm bija jāsavāc pēc iespējas vairāk dažādu koku un krūmu lapas. Visvairāk lapu bija salasījuši 7.klases skolēni - kopā 39.
Visai klasei kopā bija jāsavāc klēpis sausu žagaru klases mazajam ugunskuram, kurā bija jāpārdedzina diegs.
Pārgājiens beidzās Vistas kalna galotnē, kur sporta skolotājs bērnus gaidīja ar dažādām aktivitātēm un stafetēm. Par aizraujošu pasākumu izvērtās desiņu cepšana ugunskurā. Bija patīkami vērot, kā lielie palīdzēja mazajiem izcept kraukšķīgu desiņu.
Visi no Vistas kalna prom devās smaidot un ar skumjām atzina, ka rīt tomēr notiks mācības. Tomēr šāda visas skolas pabūšana kopā ir vajadzīga, lai saliedētu kolektīvu un atpūstos no ikdienas raizēm.
Liels paldies par pārgājiena organizēšanu jāsaka Ilutai Sustenbergai, Rudītei Jaunzemai, Jānim Nīkrencim, kā arī skolas un pagasta darbiniekiem.

Citu datumu laikraksti