Kora mēģinājumi ir kā zāles

Trīs Alūksnes senioru kora “Brūklenājs” dalībnieces Vija Bukša, Astra Pinclere un Antonija Trocka - gada beigās svin nozīmīgas jubilejas.

Trīs Alūksnes senioru kora "Brūklenājs" dalībnieces Vija Bukša, Astra Pinclere un Antonija Trocka - gada beigās svin nozīmīgas jubilejas. Viņas apgalvo, ka dziedāšana un "Brūklenāja" mēģinājumu apmeklēšana viņām sniedz enerģiju un dzīvesprieku ikdienas darbiem.
Vija Bukša 65 gadu jubileju nosvinēja jau 5.novembrī, bet kopā ar kora kolektīvu svinības vēl tikai būs. Senioru kora "Brūklenājs" kolektīvā ir tradīcija, ka jubilāriem tiek veltītas dziesmas. Pārējām jubilārēm viņa vēl veselību un dzīvesprieku.
""Brūklenāja" mēģinājumus es apmeklēju ļoti labprāt apmēram piecus gadus. Dievs man devis labu balsi, tādēļ nevar to neizmantot. Kora mēģinājumi man ir kā zāles. Pēc tiem jūtos možāka, ir labāks garastāvoklis. Cilvēkiem gados šāda barība dvēselei ir ļoti nepieciešama. "Brūklenājā" gūtās enerģijas man pietiek visai nedēļai - līdz nākamajam mēģinājumam," saka V.Bukša.
Viņai vismīļākās ir bērnībā iemācītās dziesmas, kā arī Raimonda Paula kompozīcijas. "Mums "Brūklenājā" ir savas mīļdziesmiņas. Tās arī man vislabāk patīk. Esmu jautro un lustīgo dziesmu cienītāja. Kad dzīvē ir grūti brīži, tad man dziedāt negribas, bet jautros brīžos, it īpaši esot viesos, labprāt uzdziedu. Dziedu arī šūpuļdziesmas mazbērniem," atzīst alūksniete.
V.Bukša ir dzimusi lauku sētā, kas atrodas netālu no Alūksnes - kādreiz sauktajā Ķemera miestiņā. Jau no agras bērnības radusi strādāt smagus lauku darbus.
V.Bukša spriež, ka tas deva rūdījumu dzīvei. "Savulaik esmu mācījusies par adītāju un lauksaimniecības skolā, tomēr visilgāk esmu strādājusi Alūksnes patērētāju biedrībā. Kad pensionējos, sāku dziedāt "Brūklenājā".
Agrāk dziedāju gan skolas, gan darbavietas korī, gan ansambļos. Pēdējā gada laikā ir pasliktinājusies veselība, bet, esot koristu saprotošajā pulciņā, aizmirstas visas rūpes un sāpes. Tur gūtā enerģija dod spēku dzīvei.
Mūsu korim ir ļoti jauka diriģente Sarmīte Brīdaka, kas nekad neliedz sirds siltumu, spēj iepriecināt un radīt gribasspēku dzīvot tālāk. Pateicoties diriģentes enerģijai, kopā ar kori esmu bijusi ekskursijās Austrijā, Čehijā un Igaunijā, kā arī dažādos Latvijas rajonos," stāsta V.Bukša.
Viņa atzīst, ka tad, kad bija jāaudzina savi bērni, nebija laika iesaistīties pašdarbības kolektīvos. Tagad brīva laika ir vairāk un, lai arī ir jāauklē mazbērni, var nodoties vaļaspriekiem.

Citu datumu laikraksti