Krievu skolu aizstāvji runās ar jauno valdību

Krievu skolu aizstāvju kongresā Rīgā pieņēma rezolūciju, kurā aizstāvības štābam uzdots līdz 1.maijam organizēt Latvijas skolu streiku, masu manifestāciju Rīgas centrā un citas nevardarbīgas protesta akcijas.

Krievu skolu aizstāvju kongresā Rīgā pieņēma rezolūciju, kurā aizstāvības štābam uzdots līdz 1.maijam organizēt Latvijas skolu streiku, masu manifestāciju Rīgas centrā un citas nevardarbīgas protesta akcijas. Alūksnes krievu kopienu (apmēram
100 cilvēku) kongresā pārstāvēja Vladimirs Urlapovs.
Viņš atzīst, ka Alūksnē protesta akcijas "nav aktuālas". Varbūt būšot piketi, bet streiki vai lielas manifestācijas nav paredzētas. "Pašlaik nekādi protesti vēl nav paredzēti. Kad izveidos jauno valdību, būs sarunas par rezolūciju prasību izpildi," norāda V.Urlapovs.
Rezolūcijā kongresa dalībnieki izteikuši gatavību palīdzēt valdībai izdarīt pareizo izvēli, kas atbilstu valsts un arī tās krievvalodīgās kopienas iedzīvotāju interesēm. Pieņemta arī rezolūcija, kurā pausta pārliecība par nepieciešamību atjaunot valsts finansējumu visās izglītības pakāpēs krievu valodā, piešķirt Latvijas pilsonību visām personām, kam ir nepilsoņa statuss, un piešķirt krievu valodai valsts valodas statusu.
V.Urlapovs atzīst, ka viņš tikai daļēji piekrīt rezolūcijas prasībām. Pēc viņa domām, izglītības reformai nav pedagoģiska pamatojuma. Tomēr alūksnietis neatbalsta protesta formas, kādas izmanto prasītāji. "Nepilngadīgi skolēni tādās akcijās var piedalīties tikai kopā ar vecākiem. Cilvēki no malas nedrīkst viņus iesaistīt tāda veida pasākumos. Tas ir likuma pārkāpums," uzskata V.Urlapovs.
Kongresa dalībnieki pauduši gatavību sākt sarunas par izglītības jautājumiem ne tikai ar Latvijas varas institūcijām, bet arī ar starptautiskām cilvēktiesību aizsargājošām organizācijām. Šim nolūkam izveidota sarunu grupa.

Citu datumu laikraksti