Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krimināllietu par bērnu sišanu neierosinās

No mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" janvāra vidū patvaļīgi aizgāja divi 6.klases audzēkņi - Kārlis un Kristaps, kas centās iegalvot, ka skolā ir sisti, tādēļ aizbēguši.

No mācību un pāraudzināšanas iestādes (MPI) "Strautiņi" janvāra vidū patvaļīgi aizgāja divi 6.klases audzēkņi - Kārlis un Kristaps, kas centās iegalvot, ka skolā ir sisti, tādēļ aizbēguši. Krimināllieta šajā gadījumā tomēr netiks ierosināta, jo nav pierādījumu.
"Ir pierādīts, ka šī lieta bija safabricēta. Zēni izdomāja, ka skolā ir stipri sisti. Par šo faktu Kārļa tante ziņoja Bērnu tiesību aizsardzības centram un citām instancēm, tā radot skandālu. Nesen saņēmām dokumentus, kas apliecina, ka krimināllieta par šo gadījumu netiks ierosināta, jo nav pierādījumu," laikrakstam stāsta MPI "Strautiņi" direktora vietniece audzināšanas darbā Tatjana Dobriņina.
Viņa uzskata, ka šajā gadījumā pierādījumu nemaz nevar būt. "Skolā ir kārtība, ka katru vakaru medmāsa pārbauda zēnu veselības stāvokli un apskata viņu ķermeņus, vai nav redzami zilumi. Par katru uz ķermeņa esošu zilumu puišiem ir jāpaskaidro, kā tas radies. Kārlis bija norādījis divus puišus, kas viņu it kā situši. Atklājās, ka viens no viņiem tajā laikā atradās mājās, jo bija mirusi vecmāmiņa. Arī otrs tolaik nebija skolā," saka skolotāja. Viņa atzīst, ka pedagogiem tas bija nepatīkams pārbaudījums.
"Uzskatu, ka šajā gadījumā nebija vainīgi ne bērni, ne pedagogi. Ir grūti izprast, kādēļ sacelts tāds tracis. Pieļauju, ka Kārlim un Kristapam pagarinās atrašanās laiku pāraudzināšanas iestādē. Šādas tiesības ir skolas vadībai. Dienas, kuras audzēkņi pavada patvaļīgā prombūtnē, ieskaita kā papildu uzturēšanās laiku pāraudzināšanas iestādē. Zēni šo noteikumu zina, bet nu ir sašutuši, ka uzturēšanās laiku pagarinās. Mums ir bijis audzēknis, kas divu gadu laikā patvaļīgā prombūtnē atradās sešus mēnešus. Tiesa šajā gadījumā pagarināja uzturēšanās laiku "Strautiņos" par deviņiem mēnešiem," atceras T.Dobriņina.
"Esam pāraudzināšanas iestāde, bet bērnu taču nevar vienkārši pāraudzināt! Pie mums nokļūst divpadsmitgadīgi zēni. Kādu dzīvesveidu viņi pirms tam ir dzīvojuši, tādu arī dzīvo. Arī psihologam ar viņiem ir grūti strādāt, jo puiši nemitīgi melo. Viņi uzskata, ka tas ir labi, un ir grūti zēnus pārliecināt par pretējo," norāda T.Dobriņina.

Citu datumu laikraksti