Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krustugunīs – Liepnas vidusskola 90

(Turpinās no 1.lappuses)
Liepnas vidusskolā Edgars Galla strādāja par sporta skolotāju nepilnus divus mācību gadus – līdz 1.jūnijam. E.Galla ir sākumskolas skolotājs ar tiesībām mācīt sportu. Un varbūt būtu strādājis vēl, ja nebūtu parakstījis atlūgumu.
“1.jūnijā dēls aizgāja uz darbu un direktore viņam lika parakstīt atlūgumu. Jauns, nepadomājot, steigā un uztraukumā parakstīja arī, bet pēc tam sāka domāt – par ko tad īsti atlaiž?” stāsta Edgara tēvs Egons Galla, kuram arī sāp sirds par dēlu. Atsauce bijusi uz Darba likuma 100.pantu “Darbinieka uzteikums”, kas nozīmē, ka pats Edgars vēlējies aiziet no darba. E.Gallam izmaksās arī kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu. ”Šo gadu laikā man darbā nebija aizrādījumu, rājienu vai citu pārkāpumu. Vienīgi šopavasar maija sākumā sporta stundā bija gadījums, kad kāds skolēns guva sasitumus, bet es tajā mirklī biju izsaukts uz direktores kabinetu runāt par projektu. Ārsta zīmi par to, ka sasitums būtu nopietns, bērns pēc tam uz skolu nenesa – jau otrā dienā apmeklēja skolu. Notikušajā tika iesaistīta arī Alūksnes novada bāriņtiesa. Iesnieguma saturu neesmu redzējis, nevarot man rādīt – esot konfidenciāli, lai gan cilvēkam, kuru vaino, ir tiesības zināt, ko viņam pārmet. Sabiedēja mani, ka būs pārbaudes un inspekcijas. Karstumā un steigā parakstīju dokumentus, ko deva,” atceras Edgars Galla. Par dēlu iestājas arī tēvs, kurš sazinājies ar Liepnas pagasta pārvaldes vadītāju Ivetu Priedi, skolas direktori, Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Aivaru Fominu. “Viņš uzklausīja un teica, ka 3.jūnijā uz Liepnas vidusskolu aizbrauks komisija. Jautāju, kad būs rezultāti, bet A.Fomins atteica, ka tik drīz tas nebūšot. Sazinājos arī ar Alūksnes novada domes izpilddirektori Janīnu Čugunovu un Alūksnes novada domes priekšsēdētāju Arturu Dukuli. Esam vērsušies arī Izglītības darba vērtēšanas komisijā un Valsts darba inspekcijā,” stāsta Egons Galla.

Uz papīra vairāk
Egons un Edgars Gallas “Alūksnes Ziņām” stāsta arī faktus par Liepnas vidusskolas skolēnu skaitu vidusskolas klašu posmā, apgalvojot, ka reālais skolēnu skaits, kuri ikdienā apmeklē skolu, neatbilst tam, kāds norādīts dokumentos. “Sarakstā uz papīra Liepnas vidusskolā 10. līdz 12.klasē šajā mācību gadā mācās 27 skolēni, bet reāli ir tikai 12. Šie 15 skolēni nekur nav pazuduši vai “atbiruši” no skolas mācību gada laikā – viņi ikdienā nemācās Liepnas vidusskolā! Turklāt šādu praksi Liepnas vidusskola piekopj jau gadiem. Tie ir reāli cilvēki, kuri dzīvo tepat Alūksnes novadā, strādā dažādās darbavietās – kurš gaterī, kurš bērnudārzā vai vēl kur citur. Elektroniskajā skolvadības sistēmā “e-klase” atzīmes viņiem ir saliktas, citi vajadzīgie dati arī ievadīti. Šo skolēnu vecums ir dažāds – ir arī tādi, kuri sasnieguši 30 gadu vecumu, jo dzimuši 1984., 1985.gadā,” saka Edgars Galla.
“Alūksnes Ziņām” viņi uzrādīja sarakstu ar skolēnu vārdiem, uzvārdiem, kuri ikdienā skolu neapmeklē. Izzinot situāciju, noskaidrojām, ka šie skolēni, par kuriem stāsta Gallas, ir eksterņi - personas, kuras pašizglītības ceļā apgūst izglītības standarta prasībām atbilstošas zināšanas, prasmes un kārto pārbaudījumus gada vērtējuma iegūšanai kādā mācību priekšmetā vai atbilstoša izglītības dokumenta iegūšanai.

Pats parakstīja atlūgumu
Liepnas vidusskolas direktore Liene Stabinge “Alūksnes Ziņām” norāda, ka Edgaram Gallam kā pedagogam Liepnas vidusskolā bijuši darba drošības pārkāpumi. “Tostarp viņa paša pieminētais gadījums, kad, E.Gallam klāt neesot, skolēns guva traumu. 1.jūnijā es viņu izsaucu uz mutisku sarunu un jautāju, vai nākamajā mācību gadā viņš ir domājis turpināt darbu Liepnas vidusskolā. Uz to viņš atbildēja, ka nav gatavs nākamajā mācību gadā strādāt Liepnas vidusskolā un parakstīja atlūgumu. Gadījums ar skolēna traumu sporta stundā E.Gallam nav pirmais, mums ar šo pedagogu jau vairākas reizes ir bijušas dažāda veida pārrunas par darba disciplīnu. Uz 1.jūniju biju sagatavojusies pārrunām ar E.Gallu, bet viņš pats dažu minūšu laikā pieņēma lēmumu darbu nākamgad Liepnā neturpināt, pats parakstīja atlūgumu. Tā kā biju gatavojusies garākai sarunai, šajā sarunā piedalījās kolēģis, kas to protokolēja. Izejot pa direktora kabineta durvīm, vēlāk atklājās, ka cilvēks dusmās sarunā jebko,” stāsta L.Stabinge.

Eksāmenus kārto arī eksterni
Alūksnes novada pašvaldība ir saņēmusi Edgara Gallas sūdzību par L.Stabinges darbu. 3.jūnijā Liepnas vidusskolu apmeklēja pašvaldības izveidota sūdzības izskatīšanas komisija. Kamēr rit šīs komisijas darbs, L.Stabinge atsakās no citiem komentāriem, arī par Liepnas vidusskolas skolēnu skaitu 10. līdz 12.klasēs. “Nevienam neesmu likusi atzīmes, kas nepienākas, – skolā ir noteikumi un dokumentācija, kā jāliek atzīmes. Citādi nav iespējams. Jā, šajā mācību gadā visi skolēni nebeidz Liepnas vidusskolas 12.klasi. Eksāmeniem pieteikti tika 10 skolēni. Rezultātus vēl gaida visā valstī. 4 skolēni beidz kā eksterni: viņiem ir jākārto tikai eksāmeni. 3 skolēni šogad beigs 12.klasi ar liecību,” stāsta L.Stabinge.
Viņa nenoliedz, ka starp eksterņiem ir arī skolēni, kuri pārsnieguši 30 gadu vecumu, un uzsver – viņiem ir tiesības izvēlēties, kurā skolā kārtot eksāmenus. Savukārt to, cik skolēnu šobrīd ir 10. un 11.klasē, viņa nekomentē, norādot, ka šo informāciju var iegūt datu bāzēs. Uzrādot L.Stabingei sarakstu ar Egona Gallas nosauktajiem skolēniem, kuri skolā esot tikai uz papīra, L.Stabinge norāda, ka zina šos uzvārdus un tie ir Liepnas vidusskolas skolēni, bet sīkākas ziņas, atsaucoties uz Fizisko personu datu aizsardzības likumu, nesniedz. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem uz 1.septembri Liepnas vidusskolā tiks atvērta 10.klase, ja būs 10 skolēni, kuri tajā mācīsies. Pretējā gadījumā 10.klasi atvērt nevarēs. “Lai būtu godīgi pret tiem, kuri vēlas mācīties Liepnas vidusskolas 10.klasē, līdz noteiktam datumam vasarā, nevis gaidot līdz augustam, man būs jāsniedz ziņas Alūksnes novada pašvaldībai par potenciālo 10.klases skolēnu skaitu. Šobrīd no vecākiem ir liels pieprasījums 10.klasei Liepnas vidusskolā,” saka L.Stabinge.

Skaidrojumu sniegs
nākamnedēļ
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis nav zinājis, ka Liepnas vidusskolā ir tik daudz eksterņu. “Kad Alūksnes novada domes komisija, kuras sastāvā biju arī es, apbraukāja katru skolu, tostarp Liepnā, tas netika pieminēts. Zināju, ka Liepnas vidusskolā 10. līdz 12.klasēs ir 27 skolēni, bet ka 15 no tiem ir eksterņi – nē. Izglītības pārvalde to zināja, jo novadā pārrauga skolu darbību. Šobrīd pašvaldība E.Gallam jau ir nosūtījusi atbildi – skaidrojumu iesniegumam, kas attiecas par atbrīvošanu no darba. Savukārt par otru daļu vēl apkopojam informāciju, jo parādās arī pretrunas, pirms sniegt atbildi un izvērtējumu. Līdz šim likums pieļāva eksterņa statusu vidusskolā, līdz ar to tas, ka vidusskolā to ir tik daudz, nav pašvaldības vai skolas problēma, bet gan valsts pieļauta situācija,” saka A.Dukulis.
Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča norāda, ka šobrīd situāciju nekomentēs, jo vēl apkopojot informāciju. Publiski savu viedokli viņa ir gatava paust nākamnedēļ, kad skolās būšot beidzies izlaidumu laiks – uz 15.jūniju. “Lieta ir jāizskata pēc būtības, un tad var sniegt komentārus,” saka G.Kupča.

Vajag neklātienes –
tālmācības programmu
Kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi, nosaka Ministru kabineta noteikumi nr.591. Tie ir pieņemti 2015.gada 13.oktobrī un spēkā stājās no 2015.gada novembra.
“Alūksnes Ziņas” sazinājās ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, lai skaidrotu situāciju. Dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs norāda, ka skolai jārīkojas tā, kā to nosaka noteikumi nr. 591.
“Tie paredz tikai trīs iespējas, kad izglītojamo var uzņemt vispārējās izglītības iestādē eksterņa statusā: lai iegūtu vai uzlabotu vērtējumus vispārējās pamatizglītības mācību priekšmetos, iegūstot dokumentu par vispārējās pamatizglītības apguvi; iegūtu dokumentu par vidējās izglītības apguvi vakara (maiņu) un neklātienes (tajā skaitā tālmācības) izglītības programmā, kā arī, lai kārtotu valsts pārbaudījumus. Ja tā ir vidusskola bez vakara (maiņu) un neklātienes (tālmācības) programmas, tad jau no 2015.gada 13.oktobra bija jādomā par tās ieviešanu. Tiem, kuri kā eksterni sāka mācīties līdz 2015.gada novembrim, skolu jāļauj pabeigt, vadoties pēc iepriekšējās kārtības. Pārējiem – pēc jaunās kārtības. Protams, gadījumi ir dažādi – katram eksternim ir sava situācija,” stāsta M.Platonovs. Liepnas vidusskolai šobrīd nav licencētas vakara (maiņu) vai neklātienes (tālmācības) programmas.

Gadiem ilgi nevar būt
eksternis
Viņš piebilst, ka nevar komentēt situāciju Liepnas vidusskolā, jo tad jāveic detalizēta izpēte, jāizzina apstākļi. “Ja vienreiz skolēns mācījies kā eksternis un izmantojis valsts sniegtās iespējas, tad otrreiz to vairs nevarēs. Eksternis pašizglītojas - uzsvars tiek likts uz patstāvīgu darbu, bet skolā tiek kārtoti eksāmeni. Arī par eksterni skola saņem valsts finansējumu, bet tas ir mazāks nekā par pārējiem skolēniem. Cik ilgi var būt eksternis? Skolai ir tiesības atskaitīt tos eksterņus, kuri ilgstoši neizrāda iniciatīvu izglītoties. Gadiem ilgi nevar būt eksternis. Šobrīd valstī nav strikti noteikts, cik eksterņu skolā, klasē var būt. Viņi saņem tādu pašu atestātu, kā pārējie, tādēļ arī eksterņiem ir jāapliecina savas zināšanas atbilstoši standartiem,” skaidro M.Platonovs. ◆

Komentāri 90

Jā,

laiž visi uz nebēdu, vājprāts!

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 11:17

vara

Direktrissei reāli sakāpis galviņā, to jau visi saka.Nu nevar rīloties valsts iestādē kā pa savu personīgo.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 13:11

Zebiekste

eu nu tak info studijā. mēs arī gribam zināt

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 13:16

to Zebiekste

klasē skaitās 27 skolēni, bet reāli ir 12, pārējie pierakstīti. Visi to zina, bet tik rullē.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 14:09

viens no

tu tiešām VISIEM pajautāji! Reta statistika!

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 12:19

zebiekstei

Nu tak atlaida učuku vienas dienas laika bez brīdinajuma ne par ko.Lasi rakstu, dara kā pašai prātā ienāk.Liela un varena.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 14:41

Vietējais

Atlaida ne par ko??? Aizejiet un pavērojiet ŠĪ skolotāja vadītās sporta nodarbības.... tad varbūt sāksiet saprast par īsti ko......

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 19:29

vo vo

ne par ko? NESMĪDINIET TAUTU!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:55

cālītis

Ko bļaustās,pateikšu tētim, tad redzēsiet!

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 14:44

hah.

Pareizi darija ka atlaida, sen bija laiks, viņš tak mācīt neprot, nopirka izglītību, Jānis Štraus, tas bija īsts sporta skolotājs, šis tik prasa skolēniem ko darīsim un ja skolēni neko negrib darīt, tad arī atsēž visu stundu, kad skolēni sūdzējās par skolotaju, Galla skrējā aizstāvēt savu dēliņu, cik viņam gadu?! Pats sevi aizstāvet pat nemāk, māte no pakaļpuses skraida tik līdzi. Dēliņam pat mācija visu skolnieku priekša ka rokas no kabatām jāizņem, tas ir nopietns skolotājs, ko viņš iemācīs mūsu bērniem?! Kā slinkot un saņemt naudu par neko?! Un vienmēr gāja uz savu kabinetu stundu laikā , mazos bez uzraudzības atstāj, bērni gūst nopietnas traumas, kā Jūs varat teikt, ka viņš neparko tika atlaists, no sākuma noskaidrojiet faktus un tad tikai aizvainojiet citus! Es priecājos, ka Direktore beidzot atvēra acis un atlaida šo personu! Skolotāju amatam viņš nav derīgs!

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 15:47

aha

Piekrītu, tādam tikai cūkas ganīt. Pat, tad nevarēs bez māmiņas.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 16:21

huh

Tu drosi vien arī " atvēri " direktorei acis.
Par to, ko tu te samurgoji nevienu neatlaiž.Viss jādara likumīgi, direktorei nav neviena paša rakstiska aizrādījuma skolotajam, un kad vajadzēja skolotāju, no ādas līda, lai pierunātu cilvēku strādāt.Kad vajag bīdīt savējos, tad kluva nevajadzigs.Liepnā daudziem nopirktās izglitības , ari Rpivas pirmskolas - direktores pakalpiņām.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:22

!!

to huh
TĀ JAU IR, KAS NEVIENA NAV, TAD LŪDZĀS UZ CEĻIEM ZELTA KALNU SOLA, TIKLĪDZ KAT KAS NE TA, TĀ AR KĀJU PA DIBENU, BET LAI IEVĀRĪTO PUTRU ARĪ KĀRTĪGI UZMANĪTU, TAD NEKO NEVAR NE DIREKTORE NE G-KUPONS NO IZGL.PĀRVĀLDES

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 13:24

@@@

Tādi "skolotāji" jātur pa gabalu no bērniem un skolas. Gribētos zināt kurā augstskolā ieguva diplomu?Bet kas par pašapziņu, lai šādi sevi izblamētu pa novadu...

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:20

vara

Patiešām - kā direktore sevi izblamējusi pa novadu, un tas skolas tēls ....Un tādas direktores jātur pa gabalu no varas.Jo nākamie būsiet jūs jebkurā brīdī.Kā to nesaprotat?

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:26

Žanis

Pataisīja tikai sevi par lieliem "m.....iem". Liels FUI!!!

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 19:34

@

māte izraudāja vidusskolas atestātu,bija nesekmīgs;pēc tam nopirka RPIVA diplomu,jo tas pašapzinīgais učuks divus vārdus bez mātes līdzdalības nevar teikumā izveidot;tagad ar tēva palīdzību veido karjeru.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 20:28

raksts

Izlasīju rakstu.Līgai Vīksnai - paldies un vēlreiz paldies par faktiem un par to, ka nebaidās.!
Lielais pieprasījums pēc 10 klases......homors un smiekli parauj,vai tiešam kāds vēlas tur mācīties un palikt bez profesijas ar zemo līmeni un šmaukšanos kopā ar tiem eksterņiem???

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:39

kā tā var!

Nabaga bērns taču nesaprata ko dara. Viņš taču vēl bērna prātā,bet grib skolā strādāt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:39

pašas nolaidība

Direktores nolaidība.Pēc raksta var saprast, ka netika sniegts metodiskaais atbalsts jaunākajam kolēģim.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 18:56

juridiski un necilvēcīgi

Diemžēl statistika rāda, ka tādus papīrus paraksta arī ļoti pieredzējuši darbinieki - juridiski pat tāds termins esot.Bet par vadību, kas tādu cilvēkam pagrūž, nekāds labais priekšstats nav.Ar to viņai zīmodziņs uz pieres garantēts un turpmākā reputācija ne visai.Un ko tad arodbiedrība? Vai saskaņoja to atlaišanu?

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 19:04

Vietējais

Kā kulaks uz acs.... :)

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 19:35

Lvs skolnieks

Pirmkārt,tie kuri nezin lūdzu nerakstiet savus muļķīgos komentārus,jo jūs neko nezināt tikai truli runājat,ja es aizejubuz sporta stundu un skolotājs man jautā ko sportā darīsim.Ja viņš nevar mazos stundā savaldīt un sauc māti palīgā,pati māte skolēnuem pa seju sit jauka ģimene:)Ar šādu sporta skolotāju nekur.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 20:02

!!

KO SŪDZIES, TAD BIJA PIE DIREKTORES JĀIET. KĀDS DIREKTORS - TĀDI SKOLOTĀJI, KĀDS NOVADA IZGLĪTĪBAS DIENESTA VADĪTĀJS, TĀDI DIREKTORI (izņēmums I.L.) UN GAN VIENTIEKS, GAN MĒRS, GAN IZPILDENE PAR VISU IR LIELISKI LIETAS KURSA:)

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 13:27

Es

Paga,štrunts par to skolotāju.ja pareizi saprotu, ted vidusskolār šie rur lavi dzīvo! Man skaititos 27 skolēni, bet reāli būtu jāstrādā ar 12! Jo pārējie vectētiņi skaitās.... Valsts nauda aizsekojusi šiem eksterniem un direktores algai arī! Gribu strādāt liepnā

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 21:30

No sākuma pabeidz skolu un iemācies rakstīt,tad domā par darbu skolā!

pirms 4 gadiem, 2016.06.12 23:13

Arī es Liepnas vidusskolas skolniece.

Palasot komentārus pierādās Latviešu tautas lielākā, sliktā īpašība - priest par citiem, tikai no baumām vai citu stāstīto. Gribat dzirdēt reālo, īsto situāciju, kas šajā avīzē netika pieminēta?
Tad klausieties. Mēs, skolēni, aizejam uz stundu. Skolotāja nav. Gaidam 10 minūtes no stundas laika- skolotāja joprojām nav. Kur ir? Sēž kabinetā, kā jau lielāko daļu darba laika. Un tā gandrīz katru dienu. Ja viņš retu reizi nonāk lejā, tad tikai ar tādu jautājumu- nu, kaut ko šodien gribat darīt? Varat iet mājās, ja neko negribat. A ko skolēni? Protams, ka visi grib to brīvo laiku, un iet prom no stundas .
30 gados skriet pie mammas pēc padoma, kā tikt galā ar skolēniem? Kā viņš ieguva skolotāja diplomu?? Un vēl 30 gados parakstīt to, ko līdz galam neizlasa- nu. Atvainojiet. Es pat savā vecumā neparakstītu nevienu dokumentu to neizlasot. Visi skolēni zina, ka šis skolotājs nav atbilstoši kompetents, izglītots un apzinīgs, lai strādātu ar bērniem.
Lūdzu, ļautiņi, tiešām nenosodiet LVS. (kā vienā komentārā rakstīts-skolai zems līmenis). Šī skola ir ļoti laba. Skolotāji arī ir atsaucīgi un atbildīgi. Skola un direktore ir laba, slikta ir šī situācija, kura pierāda to, ka cilvēkiem patīk tikai citiem ieriebt. Piemēram, runa gāja par atlaišanu/atlūguma uzrakstīšanu, bet Gallas avīzē sāka runāt par skolas skolēnu skaitu un to, cik klasē ir skolēnu. Tā 30 gadīgs vīrietis nedara. Atvainojiet. Nevienu šeit nevēlējos aizskart. Tikai izklāstīju īsto situāciju, un pateicu savu viedokli.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 21:46

Taisniibas teiceeji

Juus tikai atkal iemetaat akmeni savai skolai.kur raugaas direktore, kad vinas skolotaajs noseez kabinetaa savu stundu? Un tas esot skolas augstais liimenis? Un kur juus visi redziigie bijaat aatraak?deosi vien iejuutiigie koleegi?

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:11

A paši?

Pārmetat skolotājam viņa diplomu, bet paši saražojat visiem pēc kārtas....

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:20

To taisnības teicēji

esmu skolniece, nevis skolotāja. skolēni jau negāja sūdzēties direktorei, jo bija tīri apmierināti par to- stundā nekas nebija jādara.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:54

!

Direktore ir atbildīga!

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 13:29

Mārcis

Kur Štauseli likāt jau?
Vot tas bij učiks pirms aizgāja Kukličš

pirms 4 gadiem, 2016.06.14 22:00

!!!

Tāds brīnums nevar saukties par skolotāju ,un diez kā māte domā strādāt skolā un paskatīties saviem kolēģiem acīs?

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:12

Lielna

Un jūs gan skolotāja ar lielo burtu un droši raugāties savai kolēģei acīs jo pati to visu sakūdījāt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:24

autors

Liekas, ka par māti gan rakstā nav minēts.Nu ja tagad diskriminēsiet arī māti, tad viss par jums pateikts.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:29

Skats no malas

Jā, Liepnas cilvēki savos augstumos.... ka tikai atkal kādu apriet... jums tak maizi nedodiet, bet, lai būtu kārtējais upuris, ko aplikt.... Nu kāda jums darīšanas, tā ir skolas iekšējā lieta.... Eh Liepna, Liepna, jūs tak laikam viens otru bez sāls noēstu, ja būtu ļauts!!! Tumsoņas.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:34

Ha

Atradies skatītājs no malas. diez kur tad tu dzīvo? katrā vietā savi mīnusi. tavai vietai mīnuss esi tu .

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 22:52

skats no malas

Lai nu kā,bet direktore atbild par visu skolas darbu,gan par skolotājiem,kuri nemāk strādāt un tādiem nav vieta skolā, gan par neesošiem bērniem,kuri ir ierakstīti sarakstā, kā saka -mirušās dvēseles. Bet tas taču, ja nemaldos, ir gandrīz visās lauku skolās. Un nav ko brīnīties, ka viņiem esot pat dažas atzīmes ieliktas un kavējumi netiek reģistrēti. Un par to visu maksā skolotājiem algas, uztur skolas par nodokļu naudu... Jā, mūsu pašvaldībai un valstij nodokļu naudas pietiek, lai par to samaksātu.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 07:54

ai ai

Laikam skats ir no ļoti tālas malas, jo ne jau Liepna rej, "nevainīgais upuris" ir no Mālupes

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 11:59

.......

Viss vienā maisā! Palasot šo visu ir iespaids par problēmām LVS. Cilvēks neprofesionālis atbrīvots nepareizi- Direktores emociju uzplūdu laikā ! (pārkāpums).Vajadzēja pacietīgi ar papīrīšiem pierādīt!!!
Tas ir grūti, pats strādāju skolā un zinu - starp citu Latvijā nav pat institūcijas ,kas var noteikt neprofesionalitāti! Ja Direktors to tā uzskatīs - viņš apšauba augstskolas Diplomu un jāsāk tiesāšanās ar mācību iestādi. (Tādi mums ir likumi) .Skola tagad uz āķa un būs pamats reorganizācijai,varbūt to arī vēlās panākt Gallas. Liepna ir mazs miests un vairāk ,kā 30 gadus atpakaļ bija laba mācību iestāde. Laiks iet un viss mainās.Cilvēki arī.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 07:58

Mr_Laukuvecis

Nevar nepiekrist. Visiem lauku skolu slēgt (oi, atvainojos, reorganizēt) gribētājiem šādi kašķi ar esošu vai piedomātu nesmukumu gaismā vilkšanu ir īsta medus maize.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 10:46

līdzīgi

Runa ir par VEIDU, kādā var atlaist darbinieku.
Man dažus gadus atpakaļ bija tas pats, tāpēc saprotu skolotāja sāpi.Mani iesauca kabinetā rēcošs direktors un vicināja gar degunu papīrus, draudēja.Lai to izbeigtu, parakstīju tos dokumentus.Kad izgāju ārā tikai sapratu, ko izdarīju.Mans stāžs bija 23 gadi.Bet tiesa mani atjaunoja darbā, protams atpakaļ negāju.Te nav runa, kurš k,a strādā, bet par direktora patvaļu un prasmi atbrīvoties no nevēlama darbinieka.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 08:16

arī kolēģis

Turies direktore! Patiesībā būt par vadītāji ir traki grūti, tik daudziem darbiniekiem ir tiesības, perfekti pārzina likumdošanu šajā jomā, bet savus profesionālos pienākumus atļaujas nepildīt, jo viņam ir tik daudz!!! tiesību! Neapskaužu Tevi! Ir tik daudz stāstu par šāda tipa skolotājiņiem- bezatbildīgi, nolaidīgi pret saviem pienākumiem, dokumentāciju nesakārto laikus, par atskaitēm vispār nemaz nerunājot, atļaujas pret skolēniem visādas vaļības, sanāksmes neapmeklē, "zilās lapas" izmanto ļaunprātīgi, stundas reizēm vada smakojoši utt., bet vadītājam nav tiesību neko izdarīt, kur nu vēl atlaist, jo darbiniekam tiesības ir daudz lielākas kā atbildība pret pienākumiem! Turies direktore, esi drosmīga līdz galam!

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 09:52

Drosmei

Drosmi vajadzees.Sodien runaat skaistas runas izlaidumaa.peec cuuciibaam.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 10:25

Skumjais

Cīņā Direktore zaudēs ! Jebkura tiesa atjaunos darbā..... Tātad var šāds tipiņš nekaunīgi sēdēt darbā skatīties stūrī un rakstīt par Direktori kļauzas.
Risinājums..... 'ja nav kolektīva 99% atbalsta Direktorei,tad ir cauri. Nepalīdzēs na pašvaldība ne raudi ,ne draugi ar sabiedrību! Diemžēl tāda ir mūsu valsts sistēma ,ko esam uzbūvējuši šajos gados. Var gadīties ,ka arī pazaudēsiet visu ģimeni novadā......

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 11:06

ajj

visi tik nozākā direni, laigan patiesībā īstaisgrēkāzis šeit ir učiks, kurš nevar saukties par učiku kur nu vēl par pieaugušu vīrieti

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 11:48

Skumjais

Ja esi par Direktoru,lai kads tas *** nebūtu nedaudz jazin Direktora pienākumi,*** ir bijuši vienmēr lieli un mazi,ar tiem var cīnīties parādot degunā ,ka tu esi smirdīgs..... Neesmu 'tas kas aizstāv pedagogu. Konflikts ir briedis sen, kur bija Direktore,ka to nemanīja, ko skatījās kolēģi.... Te ir tik daudz neatbildētu jautājumu...... Vadībā ir sākumā problēma, tad vesels bars sīko problēmu iešienē.......

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 12:57

rodas jautājums

Bet jūs man pasakiet! Visu mūžu strādāju par vidusskolas skolotāju.Un tagad brīnos par tiem eksterņiem.Nu , pasakiet - manējie sēz solā katru dienu, analizē Raini un Danti.Un tad pamanās švaki nolikt eksāmenu!Te - stundās reāli nav, pastrādā gaterī,u,t,t,, ierauj aliņu, un tad pēkšņi atnāk un nokārto visus centralizētos eksāmenus, saņemot tādus pašus diplomus! Kā var sagatavot eksāmenam skolēnu, kurš praktiski nemācās, ja es nevaru sagatavot to , kas apmeklē?Vai nav apsmiekls sistēmai?Vai nav zemē nomesta valsts nauda?Un ja nauda seko skolēnam un tiek skolai arī par saimniecieskiem izdevumiem, tad, ko viņi izmanto, ja viņu reāli nav?Tas ir akmens sistēmai.Nu skolotājiem zelta dzīve.Un sportā tur patiešām nav ko darīt ar 12 bērniem pa 3 klasēm.

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 12:25

žanna

Kāpēc pie Sīpola?Vai tad domei nav zinoša darboņa skolu lietās?Ja nav ,tad jaunajā domē jāievēl!

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 17:07

?!!!

Skolu valdes priekšniecei komentāru nav - jāanalizē, jāsaskaņo, jāmēra cm sākumskolā...
Vai mums ir kāds kas atbild par mācībām skolā, par skolotāju kurš ir savā vietā, par direktoru, uttt
Jā, jo ilgāk amatā, jo garāka pauze ....

pirms 4 gadiem, 2016.06.11 13:30

Citu datumu laikraksti

 • Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Pagājušajā nedēļā Alūksnes pilsētas skolu jauniešiem pirmajiem Latvijā bija iespēja dzirdēt iedvesmojošu un slavenu cilvēku stāstus Iedvesmas stundā....

 • Varēs mainīt tautības ierakstu

  Saeimā atbalstīts priekšlikums, ka Latvijas pilsoņi bez latviskas izcelsmes, kuri vismaz 15 gadus dzīvo Latvijā, prot valsts valodu un ir piederīgi...

 • Kāda pavasara stāsts

  Pavasaris noskūpstīja zemi, atslēgdams vārtus ilgām. Kaut kas no šī skūpsta tika arī Fanijai, jo zaļā gaisma acīs iemirdzējās no jauna, pakrūtē...