Kūkas seko līdzi modes tendencēm

SIA “Pajumte EA” trīs mēnešus alūksniešiem piedāvā arī dažādus konditorejas izstrādājumus. SIA “Pajumte EA” rīkotājdirektore Evita Alvatere bilst, ka šajā jomā ir iesācēja.

SIA "Pajumte EA" trīs mēnešus alūksniešiem piedāvā arī dažādus konditorejas izstrādājumus. SIA "Pajumte EA" rīkotājdirektore Evita Alvatere bilst, ka šajā jomā ir iesācēja.
"Atvērt konditorejas cehu ir pēkšņa un nejauša ideja. Sapratne pa šādām lietām man bija minimāla. Mani iedrošināja radiniece Aija Lauberga, kura ir prasmīga konditore un kurai ir sava konditoreja Inčukalnā. Viņa palīdzēja šo ideju īstenot, ik pa laikam neatsaka palīdzēt ar savām zināšanām konditoru apmācībā un iesaka jaunas receptes," stāsta E.Alvatere.
Viņa atzīst, ka sākums šajā biznesa jomā bijis grūts. Problemātiski bijis atrast labus kadrus. Uzņēmuma cehā strādā pieci konditori.
"Esmu iecerējusi īstenot jaunu projektu, lai darbinieki varētu paaugstināt savu kvalifikāciju. Viņiem ir jāmācās un jāpilnveidojas. Esmu prasīga," atzīst E.Alvatere. Uzņēmēja jau piedalās Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajos trīs projektos, tie paredz skolēnu nodarbinātību vasarā, arī darbam nepieciešamo praktisko prasmju apguvi uzņēmumā.
"Arī konditorejā ir jāseko līdzi modei. Jebkuram konditoram ir vajadzīga radoša pieeja, katrā kūkā jāieliek mīlestība," uzskata E.Alvatere.
Viņa spriež, ka konditorejā nevar strādāt pēc vecām tehnoloģiskām metodēm, kā to nereti dara. Uzņēmuma prioritāte - lai katrā kūkā būtu augļi.
"Vienu brīdi alūksnieši bija iecienījuši biezpienmaizi. Nespējām to saražot, nu jau tā ir apnikusi," secina viņa. Tagad pircēji iecienījuši izstrādājumus ar ķirbju sēklām, īpaši iepatikusies kūka "Magnolija".
"Sortiments ir jāmaina katru otro dienu, jo klienti pārsvarā tomēr ir vieni un tie paši. Protams, kūkas īpaši pērk svētkos un jubilejās," bilst E.Alvatere. Piedāvājumā ir interesantas un specifiskas kūkas ar balto šokolādi. Nesen sākti ražot tradicionālie riekstiņi. Viņa uzskata, ka priekšrocība ir tā, ka produkcija vienmēr ir svaiga un silta. Klientiem tiek piedāvāta iespēja pirkt kūkas pēc svara.

Citu datumu laikraksti

 • Vai atgriezušies Melderlaiki?

  “Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs, tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs,” teica mūsu tautas dzejnieks Jānis Rainis."Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs,...

 • Ai dzīve, dzīve dzīvīte...

  Liktenis lēma, ka šīs mājas es redzēju vēl tad, kad tur dzīvoja saimnieki. Apkārt ēkai bija glīta sēta. No istabas uz aku veda taciņa.Liktenis lēma,...

 • Bez ticības labajam nevar doties uz priekšu

  Viktors Litaunieks, Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs (partija “Jaunais laiks”): “Latvijā ir piemērs, kad partija “Jaunais laiks” un partija...

 • Četrdesmit gados jūtas kā īsta sieviete

  Varu iedomāties, ar kādu mīļumu apeniete Līvija Sekača vada stundas skolā, kā viņa skolēniem stāsta par pasauli, ko katrs mēģinām skatīt ar citādākām...

 • Modernizē bērnu literatūras nodaļu

  Lai uzlabotu informācijas ieguves iespējas bērniem, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Alūksnes sākumskolas un vidusskolas bibliotēku īstenoja...

 • Pagasta centrā atjaunos apgaismojumu

  Malienas pagasta padomes sēdē deputāti apstiprināja pagasta teritoriālo plānojumu kā saistošos noteikumus.Malienas pagasta padomes sēdē deputāti...