Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kultūras darbinieki desmito reizi svin savus svētkus

Alūksnes rajona kultūras darbinieku dienā desmito reizi pulcējās tautas namu un pašvaldību vadītāji, bibliotekāri, pedagogi un citi, kas pašvaldībā rūpējas par kultūras dzīvi.

Alūksnes rajona kultūras darbinieku dienā desmito reizi pulcējās tautas namu un pašvaldību vadītāji, bibliotekāri, pedagogi un citi, kas pašvaldībā rūpējas par kultūras dzīvi.
"Kultūras dzīvi veido ne tikai bibliotekāri, tautas namu un pašdarbības kolektīvu vadītāji, profesionālās izglītības pedagogi, kultūras mantojuma apkopotāji, bet arī pārējā sabiedrība. Kultūras darbinieku paveiktais iet roku rokā ar pašvaldības atbalstu. Nekad nevajag teikt - mēs vai jūs. Mēs visi esam kopā," sveicot klātesošos, uzsvēra galvenā valsts kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Leimane.
Svētku uzrunā Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Jānis Ceļmillers norādīja, ka 10 gadu laikā kultūras darbinieki ir pelnījuši būt par "pirmo puisi ciemā". "Agrāk tas bija mācītājs, pēc tam skolotājs, tad zināmu apsvērumu dēļ - partijas sekretārs. Tagad tie esat jūs. Vēlu jums ilgi noturēties šajā pozīcijā," sacīja J. Ceļmillers.
Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe atzina, ka no 2002.gada kultūras norisēm viņai visspilgtāk atmiņā palicis pasākums Jaunannā "Es stāstu par savu pagastu" un Alūksnes novada] dienas Rīgā.
Katrai pašvaldībai Alūksnes rajona padome teica paldies par veikumu kultūras dzīvē. Liepnas pagasta cilvēkus sumināja par piedalīšanos visos rajona pasākumos un aktīvu savas pašvaldības pasākumu organizēšanu. Šī ir pašvaldība, kur deju pedagoģes Brigitas Bijones vadībā vairākus gadu desmitus dejo gan lieli, gan mazi. Pašdarbībā ir iesaistījies arī Liepnas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols.
Par tradicionālu un jaunu kultūras norišu aktualizēšanu, sadarbību ar sponsoriem, it īpaši pagasta uzņēmēju Andi Zariņu, sveica Jaunlaicenes pagasta cilvēkus.
Malienas pašvaldībai paldies teica par Malienas vārda godināšanu, bet Mārkalnes pašvaldību uzteica par precīzu darbu un veiksmīgu papildu finanšu piesaisti. Ziemeru pagasts ir populārs ar sieviešu kori. Pašvaldībā vairākus gadu desmitus lieliem un maziem dziedāt māca Briediņu ģimene, tādēļ ziemeriešus uzteica par iekļaušanos rajona kultūras pasākumos.
Par pašvaldības kultūras norišu vienotā plānojuma veiksmīgo īstenošanu sumināja Gaujienas pašvaldību, par mērķtiecīgām kultūras dzīves norisēm pagastā uzteica Alsviķu cilvēkus, par pašvaldības finansējuma palielināšanu un labas kvalitātes kultūras norišu organizēšanu pateicās trapeniešiem. Trapenes pašvaldībā pērn darbu sākuši jauni pašdarbības kolektīvi un organizēts daudz interesantu pasākumu.
Virešu pašvaldībai šoreiz teica paldies par jaunu tehnoloģiju nodrošinājumu bibliotēkā un aktīvu kultūras darbinieku sadarbību. Bibliotekāre Ausma Agare vairākkārtīgi ir piesaistījusi papildu līdzekļus bibliotēkai, kas ir viena no modernākajām Alūksnes rajonā.
Jaunannieši dzirdēja labus vārdus par aktīvu papildu finanšu piesaisti mūzikas un mākslas skolas darbībai, teicamu izklaides pasākumu organizēšanu. Ar projektu rakstīšanu pašvaldībai papildu finansējumu ir piesaistījusi arī Annas pagasta bibliotekāre Ina Balaņuka. Anneniešus uzteica par finanšu palielinājumu kultūrai.
Veclaicenes un Jaunalūksnes pašvaldību uzteica par finansējuma palielināšanu kultūras norisēm. Veclaicenes pagastā ir vairāki kori, tajā skaitā jauktais koris, kādu Alūksnes rajonā nav daudz.
Arī Mālupē pērn ir palielinājies pašdarbnieku skaits, darbojas klubiņš "Pie kamīna". Šo pašvaldību uzteica par pagasta sabiedriskās domas aktivizēšanu. Rajona padomes darbinieki pateicās Ilzenes pašvaldībai par padziļinātu pagasta vēstures materiālu izpēti, Kalncempju pašvaldībai - par kultūrvēsturiskā mantojuma aktualizēšanu, Pededzes - par sava pagasta vienreizības aktualizēšanu, Zeltiņu pagastam - par apzinīgu darbu un pagasta pašapziņas apliecināšanu.
Apes pilsētas cilvēkus sumināja par jaunu norišu meklējumiem kultūras darbā un nenogurstošu kinofilmu demonstrēšanu, bet Alūksnes pilsētai - par veiksmīgu iekļaušanos rajona kopējos kultūras procesos un pašvaldības piešķirtā finansējuma kultūrai palielināšanu.
Pateicības saņēma arī Alūksnes mūzikas skolas pedagoģe Sigita Taivāne un Ilze Kangsepa par iegūto Kultūras ministrijas un Kultūrkapitāla fonda balvu, veiksmīgi piedaloties starptautiskos konkursos, mākslinieks Gunārs Ozoliņš par aktīvu radošo darbību, atbalstot rajona kultūras pasākumus.
Kultūras darbiniekiem priekšnesumus sniedza Alūksnes rajona profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, dejotāji no sporta deju kolektīva "Virpulītis", "Gintas modes teātris" no Cēsīm un dāmu deju grupa no Madonas.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...