Kumelītes veselīgie noslēpumi

Par sevi rūpēties nekaitīgi un patīkami var ar ārstniecisko augu palīdzību, jo tajos ir daudz vērtīgu vielu - alkaloīdi, glikozīdi, flavonoīdi, ogļhidrāti, olbaltumvielas, fermenti, eļļas, minerālvielas, vitamīni un citas.

Par sevi rūpēties nekaitīgi un patīkami var ar ārstniecisko augu palīdzību, jo tajos ir daudz vērtīgu vielu - alkaloīdi, glikozīdi, flavonoīdi, ogļhidrāti, olbaltumvielas, fermenti, eļļas, minerālvielas, vitamīni un citas. Visbiežāk izmantojamais komponents medicīnā un kosmetoloģijā ir smaržīgā kumelīte.
Turklāt tie, kas vasarā ir noslinkojuši, vēl var paspēt ievākt tās smaržīgos ziediņus, lai ziemā sevi palutinātu. Ārstnieciskie augi ne vien stiprina imunitāti un palielina organisma aizsargspējas, bet arī ārstē iekaisumus, savainojumus, dažādas slimības, kā arī uzlabo organisma pašsajūtu.
Skaistumkopšanā bieži izmanto kumelīti, jo tā pastiprina ādas atjaunojošos procesus, mīkstina un nomierina ādu, kā arī mazina alerģiskās reakcijas. Kumelīte arī novērš izsitumus un attīra ādu, tāpēc sejas mazgāšana ar kumelīšu novārījumu lieliski palīdz problemātiskai sejas ādai.
Kumelīšu novārījums ir arī ļoti labs dezinficējošs līdzeklis gļotādas skalošanai. Tas palīdz daudzām ādas kaitēm: tūkumiem, saspiedumiem, izsitumiem, rētām un iekaisumiem. Ņemot vērā aktīvo vielu azulēnu, kas ir kumelītēs, tās nodrošina pretiekaisuma, dziedējošu un pretalerģisku iedarbību. Tās sastāvā ir arī bišabols, kam piemīt antibakteriāls, kas novērš kairinājumu un iekaisumu. Šā iemesla dēļ ginekologi kumelīšu novārījumu iesaka intīmās zonas apmazgāšanai, jo tas palīdz atjaunot dabīgo maksts mikrofloru.
Kumelītēm piemīt arī tāda īpašība kā spēja lokāli mazināt sāpes, piemēram, kumelīšu komprese mazinās sastiepuma radītas nepatīkamas sajūtas.
Ir arī vairāki praktiski padomi, kā kumelīti lietot ikdienā. Piemēram, kumelīšu tēja pēc smagas darba dienas nomierinās un mazinās nogurumu. Relaksējošu efektu sniegs arī kumelīšu novārījuma komprese uz acīm. Pēc slikti gulētas nakts tā palīdzēs novērst pietūkumu ap acīm. Kompresei var izmanot pat izmērcētu tējas maisiņu, lai gan veselīgāks un efektīvāks būs izmērcēts kokvilnas audums. Ar kumelīšu novārījumu var apmazgāt brūces, problemātiskus ādas rajonus. Pirts slotiņa būs smaržīgāka, patīkamāka ādai un relaksējoša, ja tajā iesieta smaržīga kumelīte, turklāt kumelītes gariņš ir maigs un neuzbāzīgs. Mēdz teikt, ka vietā, kur reiz iesētas smaržīgās kumelītes, tās vienmēr sadīgst atkal, jo - ir vajadzīgas visiem cilvēkiem!

Citu datumu laikraksti