Kustību terapija dziedina un attīsta

Vakar Alūksnē pirmo reizi notika seminārs par kustību terapiju.

Vakar Alūksnē pirmo reizi notika seminārs par kustību terapiju. Tajā piedalījās ne tikai Alūksnes, bet arī Madonas, Gulbenes un Valkas rajonā dzīvojošās ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, sociālie darbinieki un speciālie pedagogi.
"Ceru, ka katra ģimene spēs paņemt kādu atziņu vai impulsu tālākai darbībai, secinājumu, ka pastāv daudzas vēl neizmantotas iespējas un veidi, kā rast risinājumu fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem. Tā ir iespēja padarīt savu un bērnu dzīvi jaukāku un labāku. Esmu priecīga, ka kopīgiem spēkiem esam spējuši rast daudzus domubiedrus, kas ir gatavi palīdzēt," saka projekta iniciatore un atbalstītāja, uzņēmēja Aiva Vīksna.
Semināra dalībnieki noskatījās filmu par kustību terapiju. Alūksnes pašvaldības pārstāvjiem pasniedza dāvanu - 30 filmas videokasetes, ko atdos ģimenēm. Šīs ir speciāli Alūksnes rajonam veidotas pirmās kasetes, bet pārējās 1000 projektā paredzētās kasetes pašvaldībām izplatīs februārī.
"Manuprāt, kustību terapija ir domāta galvenokārt cilvēka dvēselei. Seminārā teica, ka vismaz divas reizes nedēļā vajadzīgas kustību terapijas nodarbības, mūsu iestādē tās ir, secinu, ka esam izvēlējušies pareizu darbības virzienu. Pie mūsu bērniem brauc speciāliste Svetlana Iļjina, kas strādā ar bērniem grupās un individuāli," saka Malienas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes "Mazputniņš" vadītāja Ieviņa Āboltiņa. Šajā iestādē jau gadu ir kustības terapijas nodarbības. I. Āboltiņa uzsver, ka vērojamas izmaiņas bērnu attīstībā. Viņiem veidojas labāka stāja un prasme kontaktēties.
Kustību terapija ir psihoterapijas metode, kuras dziedējošā iedarbība tika konstatēta jau pirms vairākiem gadu desmitiem. Tā balstās uz atziņu, ka ķermenis un psihe ir sasvstarpēji saistīti. Ja notiek izmaiņas cilvēka emocionālajā pasaulē, tās ietekmē fizisko veselību un otrādi. Alūksniete Anna Fursenko atceras, ka nometnē ar vācu ciemiņiem neizprotams spēks viņai ļāva pamest spieķi un griezties dejā mūzikas pavadījumā.
Projektu "Kustību terapija ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām" īsteno Aiva Vīksna sadarbībā ar atklāto sabiedrisko fondu "Velku fonds"". Tā noslēguma pasākums būs Latvijas Nacionālajā operā ar reģionālo pārstāvju līdzdalību.

Citu datumu laikraksti