Labiekārtos baptistu draudzes nama apkārtni

Alūksnes baptistu draudzes projekts guvis finansiālu atbalstu sakrālā tūrisma projekta īstenošanai.

Alūksnes baptistu draudzes projekts guvis finansiālu atbalstu sakrālā tūrisma projekta īstenošanai.
Par gūtajiem līdzekļiem 3400 latu apmērā varēs labiekārtot draudzes nama apkārtni, kas atrodas Alūksnes centrā.
"Apkārtne ap Alūksnes baptistu draudzes namu vēl nav pilnībā labiekārtota, tādēļ tagad varēsim to izdarīt. Darbu laikā paredzēts paaugstināt zemes līmeni pie draudzes nama un iesēt zālāju, tiks ierīkoti bruģēti gājēju celiņi, laukums pie draudzes nama un izbūvēts nama lievenis. Zemes izlīdzināšanu, augsnes sagatavošanu un zālāja sēšanu veiks paši draudzes locekļi," stāsta draudzes locekle Baiba Meistere.
Viņa atzīst, ka tādējādi būs sakopta arī Alūksnes pilsētvide. "īstenosim sakrālā tūrisma infrastruktūras projektu, tāpēc ne tikai labiekārtosim draudzes nama apkārtni, bet arī daļu pilsētvides, kas atrodas centrā. Projekta laikā paredzēts izbūvēt gājēju celiņu, kas savienos pie draudzes nama esošo stāvlaukumu ar gājēju ietvi. Kad tas būs izdarīts, atliks vien apzaļumošanas darbi," stāsta B.Meistere. Labiekārtošanas darbus draudze sāks nākamākā gada martā. Tos plānots paveikt līdz Jāņiem.
Sakrālais tūrisms ir vērsts uz plašas tūristu auditorijas iepazīšanos ar Latvijā pastāvošajām baznīcām, kulta celtnēm un to vēsturi. Projektu konkursu par sakrālo tūrismu septembrī izsludināja Tūrisma attīstības valsts aģentūra. Konkursa mērķis ir radīt priekšnosacījumus sakrālā tūrisma attīstībai. Par projektā gūtajiem līdzekļiem draudzes varēs sakārtot savas baznīcas vai draudzes namus.

Citu datumu laikraksti