Labo darbu kļūst arvien vairāk

Arvien biežāk gan uzņēmumi, gan privātpersonas vēlas iesaistīties labdarībā, arī ieguldot darbu, enerģiju un idejas. Veidi, kā palīdzēt un atbalstīt kādu citu, ir dažādi, un ne vienmēr tas ir finansiāls ziedojums. Bieži vien tikpat nozīmīgs ir laiks, ko varam veltīt kādam, kuram tas patiešām ir nepieciešams.
Ivita Krevica, sešu bērnu mamma:
“Arī mēs ar bērniem mēdzam iesaistīties labdarības akcijās, arī akcijā “Eņģeļi pār Latviju”. Šādas akcijas noteikti vajag. Arī es pati esmu saņēmusi palīdzību. Pērn mana meita, bērniņš ar īpašām vajadzībām, rakstīja vēstuli akcijai “Piepildi bērna sapni” - rūķi bija sagādājuši siltos zābakus un kombinezonu. Sajūta, ka kāds kaut ko ir sarūpējis tieši tavam bērnam - jaunu un veikalā pirktu, ir fantastiska. Tieši šī emocionālā pievienotā vērtība ir vēl lielāks ieguvums, nekā pašas lietas. Tāpēc ar bērniem esam sapratuši, ka arī mēs citiem labprāt vēlamies palīdzēt - nevis tikai, kad lūdz, bet vienkārši izdarīt kaut ko labu un iepriecināt kādu. Esam braukuši pie vecākiem ļaudīm uzspēlēt koncertu, izcepuši kūku un kādu pacienājuši. Ne vienmēr tā ir nauda, reizēm tā ir uzmanība vai nodrošināšana ar transportu, lai kaut kur nokļūtu - pavisam vienkāršas lietiņas. Agrāk, strādājot ambulancē, jaunajām māmiņām no saviem bērniem esmu atdevusi sēdeklīšus.
Kad man pašai dzīvē bijušas grūtas situācijas, šķiet, ka tur, augšā, visi labie darbi “pierakstās” un kādā mirklī, kad ir ļoti, ļoti grūti, tas viss atmaksājas ar palīdzīgu roku. Arī bērniem mācu - katrā brīdī, kad tu vari izdarīt otram labu, noteikti dari.
Šajā gadā esmu ļoti daudz domājusi par labdarību un labestību, jo izšķīros ar vīru un paliku viena ar sešiem bērniem, no kuriem divi ir audžubērni. Situācija nebija viegla, taču cilvēki man blakus palīdzēja, piemēram, ansambļa kolēģi pieteicās sarīkot malkas talku. Bērni teica - iedomājies, viņi visi atbrauca, lai mums palīdzētu, atliekot savus darbus – vienkārši tāpat... Tā ir fantastiska sajūta. Labestība un labdarība mums nesaistās ar Ziemassvētkiem vai konkrētām akcijām. Labo darbu ir daudz, bet ne vienmēr tie izskan publiski. Vispatiesākā labdarība notiek klusiņām un nevienam neredzot.”
Dalīties ir svarīgiAnita Pētersone, Latvijas Universitātes (LU) Alūksnes filiāles direktore:
“Teju jau divdesmito gadu LU Alūksnes filiāles (iepriekš RPIVA) studenti organizē kādu patiesi skaistu akciju, sarūpējot nepieciešamās lietas Alūksnes slimnīcas bērnu nodaļai. Ziemassvētku rūķi ir izzinājuši, kas nepieciešams, un tas arī tiks iegādāts. Arī šogad 17. decembrī dosimies nogādāt sarūpētos dāvinājumus.
Kāpēc mēs to darām? Jo cilvēkiem vajag dalīties ar otru cilvēku! Palīdzēt tādās situācijās, kad ir grūtāk. Ja runājam par slimnīcu, tieši tādēļ mēs izvēlamies Ziemassvētku laiku. Padomājiet, ja svētkos cilvēks atrodas slimnīcā, īpaši bērns, viņam tik un tā gribas prieku un svētku sajūtu. Aizmirst sāpes un slimošanu. Katru gadu braucot un redzot bērnu priecīgās sejiņas, ir gandarījums un motivācija ziedot arī turpmāk.
Otra labdarības akcija, ko šogad īstenos studenti - dosimies uz Alūksnes dzīvnieku patversmi “Astes un Ūsas”. Mans darba kabinets jau ir pārvērties par noliktavu, kur glabājas viss nepieciešamais sunīšiem un kaķīšiem. Patiess prieks, ka cilvēki ir ļoti pozitīvi un atsaucīgi uz šādām lietām, ka ziedo, pašiniciatīvas vadīti, jo dalīties ir svarīgi!”

“Top 5” labdarības organizācijas Latvijā1. “Gaišie spārni” - palīdz maznodrošināto Latvijas ģimeņu bērniem visā valstī.
2. “Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai”” - sniedz atbalstu Latvijas ģimenēm ar bērniem, pensionāriem un invalīdiem ar ļoti zemiem ienākumiem un bez sociāli maznodrošinātā vai trūcīgā statusa, nodrošinot pārtikas pakas.
3. “Ziedot.lv” - viena no  lielākajām  labdarības organizācijām, caur kuru dažādi uzņēmumi un privātpersonas palīdz līdzcilvēkiem.
4. “Varonis” - labdarības biedrība, caur kuru privātpersonas un uzņēmumi palīdz citiem cilvēkiem.
5. “esilabs.lv” - iespējams iedvesmoties labo darbu veikšanā un palīdzēt citiem.
Sociālajā interneta vietnē www.labdaribasfaktors.lv apkopotas dažādas labdarības akcijas Latvijā. 

Citu datumu laikraksti

 • Sabiedrības uzticēšanās medijiem dažādie aspekti

  Pārstāvnieciskajai demokrātijai ir nepieciešama uzticēšanās tiktāl, ka cilvēki uzticas nozaru profesionāļiem. Piemēram, ja tiek reformēts...

 • Lai gaišs gaidīšanas laiks!

  Šogad 1. decembrī kristīgajā pasaulē sākas Advents. Tas ir simboliem bagāts četru nedēļu periods, kurā ticīgie aicināti sagatavoties Kristus...

 • Vēl viena atkarība?

  Viedierīču un sociālo tīklu pārmērīgu lietošanu un video spēļu spēlēšanu iecerēts iekļaut oficiālajā atkarību reģistrā, kuru ārstēšanā pienāksies...

 • Rosina Alūksnē veidot Laivu spīķerus

  Balstoties uz rubrikā “Agrāk un Tagad” lasīto stāstu par Alūksnes ezera laivu būdām, redakcijā vērsās apenietis Dzintars Raibekazs, kuram ir...

 • Par Spēlmaņiem domājot

  Novembra nogale Latvijā ik gadu tradicionāli aizrit “Spēlmaņu nakts” zīmē, kad balvas saņem izcilākie teātra mākslā. Un ikviens teātra mākslas...

 • Viens pats palikt nedrīkst

  Pededzes un Mārkalnes pagastu pārvalžu vadītāja Daiga Vītola: “Uzskatu, ka pagasta pārvaldes vadītājs nevar viens pats palikt. Darāmo darbu apjoms ir...