Lāci, kāpēc tu tā?

Uz pasaules dzīvo ļoti dažādi cilvēki - pēc tautības, reliģiskās piederības, turīguma un citām pazīmēm, tomēr visinteresantākās laikam ir psiholoģiskās cilvēku iezīmes.

Uz pasaules dzīvo ļoti dažādi cilvēki - pēc tautības, reliģiskās piederības, turīguma un citām pazīmēm, tomēr visinteresantākās laikam ir psiholoģiskās cilvēku iezīmes. Vērojot cilvēkus, par tām reizēm varam smieties, bet reizēm - būt nesaprašanā, kā var būt tādi cilvēki, kurus man gribas dēvēt par "parazītiem".
Ir interesanti vērot, kā šie "parazīti" barojas, tiekot sabiedrībā, jo nereti galvenais barošanās veids viņiem ir citu nomelnošana, nozākāšana un noniecināšana. Tā teikt: "Starp mums ir tikai viens gudrais un tas esmu es!" Pārējie neprot saskatīt nepilnības, pienācīgi izteikties un uzvesties, nemaz nerunājot par atbilstošu savu pienākumu veikšanu. Visinteresantākais ir tas, ka reizēm šie gudrie "parazīti" ir cilvēki, kas paši godīgi algotu darbu ir strādājuši tikai neilgu laiku, pārējo darbspējas vecumu pavadot, lai pazemotu citus. Tā vairs nav tikai baļķa neredzēšana savā acī, bet klajas necieņas izpaušana pret cilvēkiem.
Tā kā šiem "parazītiem" ir aizmirsies, kā tas ir - strādāt godīgi un bieži vien virs noteiktā darba laika, tad bez sirdsapziņas pārmetumiem viņi var atļauties dienu no dienas psiholoģiski terorizēt tos, kas dara savu darbu. Viņiem jau nekā cita, izņemot savus nelegālos darījumus, nav, ko darīt! Lai par sevi atgādinātu, vajag par kaut ko "pakasīties". "Parazītam" ilgi nav jādomā, lai atrastu absurdu iemeslu, un tad nu viņš monologā izklāsta savu viedokli, citam cilvēkam neļaujot aizstāvēties un izteikt uzskatus. Atnāk, uzlej samazgu spaini un aiziet, lai gan tajā pašā laikā varētu izteikt inteliģentu un pieklājīgu kritiku.
Ir jauka anekdote, kas, manuprāt, precīzi raksturo šo cilvēku - "parazītu"rīcību: brauc laivā Vinnijs Pūks un Sivēns. Laivā radusies sūce un sāk tecēt ūdens. Sivēns izmisis sauc: "Lāci, dari kaut ko!" Vinnijs Pūks ņem airi un ... bāc!... sivēnam pa galvu. Sivēns jautā: "Lāci, kāpēc tu tā?!" Bet Vinnijs Pūks atbild: "Ko lai citu dara? Kaut kas taču jādara!" Tā arī uzvedas šie cilvēki - "parazīti": "kaut kas taču jādara", lai liktu par sevi un savu darbību manīt...
Ir līdzeklis, kā arī ar "parazītiem" cīnīties - dodoties pretuzbrukumā, izvēloties rīcību, kādu "parazīts" vismazāk gaidījis! Un tad nu beidzot arī viņam rokas sāk trīcēt aiz uztraukuma un trūkst vārdu, lai atbildētu, izņemot vispārīgas aizstāvības frāzes. Tad bravūrīgums ir izgaisis, lielais pašpārliecinātības balons sasprādzis sīkās druskās un izplēnējis, jo "taisnība taču acīs kož".

Citu datumu laikraksti