Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāčplēša dienā būs lāpu gājiens

Alūksnes vidusskolas skolotājas Ilzes Līviņas iniciatīvu - Lāčplēša dienā, 11.novembrī, doties lāpu gājienā uz garnizona kapiem - atbalstījusi pilsētas pašvaldības, Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona vadība un Brāļu kapu komiteja.

Alūksnes vidusskolas skolotājas Ilzes Līviņas iniciatīvu - Lāčplēša dienā, 11.novembrī, doties lāpu gājienā uz garnizona kapiem - atbalstījusi pilsētas pašvaldības, Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona vadība un Brāļu kapu komiteja. Paredzams, ka gājiens sāksies pie Jaunās pils.
"Vidusskolas un ģimnāzijas vecāko klašu audzēkņi, kā arī bataljona karavīri ar lāpām dosies pa Pils un Miera ielu līdz kapiem. Ja vēlas, gājienā organizēti var iesaistīties arī jaunāko klašu skolēni. Garnizona kapos būs svētbrīdis, kurā piedalīsies luterāņu un katoļu draudzes garīdznieki, ģimnāzijas orķestris un koris," stāsta I.Līviņa.
Viņa uzsver, ka gribas, lai bērniem šī svētku diena paliek atmiņā. Runas neatstāj tādu emocionālu iespaidu, kādu spēj dot piedalīšanās lāpu gājienā. Skolotāja cer, ka jaunieši interesēsies par Lāčplēša dienas nozīmi. "No Jaunās pils gājiens sāksies tāpēc, ka tur bija 7.Siguldas kājnieku pulka štābs. Mēs varam būt lepni, ka te atradās pulka karavīri," norāda I.Līviņa. Lāpas var gatavot paši, bet var arī nopirkt veikalā. Var izmantot arī sveces. Skolotāja savu ieceri vispirms pārrunāja ar jauniešiem, tāpēc zina, ka viņi ar sajūsmu to atbalsta. "Lāčplēša diena ir jāsvin jaunatnei, nevis tikai vecākās paaudzes cilvēkiem. Parasti piemiņas pasākumos ir vieni un tie paši cilvēki, bet mūsu tautas vēstures stunda daudz nozīmīgāka ir bērniem. Vecie cilvēki ar sāpēm atceras cīņu ceļu un prot novērtēt to, kas ir sasniegts. Arī jaunajiem jāzina, kā iegūta valsts neatkarība un brīvība. To nedrīkst aizmirst," ir pārliecināta skolotāja.
Alūksnē Lāčplēša diena sāksies ar dievkalpojumu luterāņu baznīcā. Pulksten 10.00 būs militāra parāde administratīvās ēkas laukumā. Pilsētas skolu jaunatne aicināta nolikt ziedus 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekļa kalnā.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...