Lāčplēša dienas norises Alūksnē

Rīt, 11.novembrī, Alūksnē notiks vairāki Lāčplēša dienai veltīti pasākumi. Jau no pulksten 10.00 līdz 14.00 laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas Dārza ielā 11 notiks militārās tehnikas un ieroču izstāde, kurā varēs aplūkot bruņoto spēku un Zemessardzes ekipējumu.
Pulksten 12.00 Alūksnes Lielajos kapos pašvaldības un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji noliks ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru kapiem, savukārt pulksten 12.30 sāksies piemiņas brīdis Alūksnes Garnizona kapos.
“Pulksten 13.30 visi aicināti uz Lāčplēša dienai veltītu dievkalpojumu Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet pulksten 14.30 pie Alūksnes Jaunās pils sāksies Lāčplēša dienas svinīgais pasākums. Tā laikā apbalvos arī Alūksnes un Apes novadu skolu jaunatnes militārās sporta spēles “Lāčplēša stafete 2017” uzvarētājus,” saka Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
Ap pulksten 16.00 sāksies lāpu gājiens uz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekli, kur ap pulksten 16.30 notiks svētbrīdis. “Šī pasākuma laikā plānots svinīgi iedegt dekoratīvu apgaismojumu, kas šovasar ierīkots pie pieminekļa, lai izgaismotu gan jaunās kāpnes, gan arī vizuāli ar gaismas staru palīdzību izceltu pieminekļa vertikālo stāvu diennakts tumšajā laikā. Pēc svētbrīža pie pieminekļa svinīgo solījumu dos Alūksnes novada jaunsargu kandidāti,” atklāj E.Aploka.
Kā ierasts, Lāčplēša dienas pasākumos piedalīsies gan NBS Kājnieku skolas, gan Zemessardzes 31.bataljona karavīri, turklāt Kājnieku skolai tieši šajā dienā aprit 25 gadi.
— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Novadniekam Jānim Biķim – 120 5

  Novadniekam Jānim Biķim – 120

  Mālupieši vienmēr godā turējuši sava pagasta vēsturi un cildinājuši novadniekus un viņu veikumu. Lai godinātu novadnieka un zinātnieka Jāņa Biķa...

 • Ģimnāzija – Rožu vēstnieki 2

  Ģimnāzija – Rožu vēstnieki

  Septembra vidū lasītājiem bija iespēja uzzināt par Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas delegācijas viesošanos Ernsta Glika dzimtajā pilsētā...

 • Aicina piedalīties konkursā

  Aicina piedalīties konkursā

  Lasītājiem pašvaldību bibliotēkās, arī Alūksnes un Apes novados, ir iespēja piedalīties konkursā  “Latvijai - 100. Domā. Izzini. Stāsti!”. Konkursu...