Lāčplēša dienas svinības Alūksnē

Svinot Lāčplēša dienu 11. novembrī, Alūksnes novada iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties svinību pasākumos Alūksnes pilsētā. Turklāt šogad vakara norišu laikā Alūksne būs viena no vietām Latvijā, kurās pieslēgšanos tiešajam ēteram LTV 1.kanālā organizēs “Latvijas Televīzija”.

Uz svētkiem aicina ikvienu
“Alūksnes un tās iedzīvotāju ikdiena Latvijas pirmās brīvvalsts laikā un arī šobrīd turpina būt cieši saistīta ar Latvijas armiju, tādēļ Alūksnes novada pašvaldības vārdā aicinu novada iedzīvotājus - skolu kolektīvus, ģimenes, organizāciju un uzņēmumu kolektīvus kopā ar ģimenēm - apmeklēt šos Latvijas armijai un Brīvības cīņu atcerei nozīmīgos svētku pasākumus, lai būtu vienoti svētkos un apliecinātu cieņu vēsturiskajiem notikumiem un tiem bruņoto spēku karavīriem, kuri mūsdienās kalpo Latvijas armijā un Zemessardzes rindās,” aicina Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.
Kopš Lāčplēša dienas svinību atjaunošanas Alūksnē šo svētku organizēšana notiek ciešā sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu un Zemessardzes 31. kājnieku bataljonu. Abu vienību karavīri piedalīsies Lāčplēša dienas pasākumos arī šogad, turklāt svētku norisēs viņiem pievienosies arī viņu ģimenes.

Tehnikas un ieroču parāde
“Lāčplēša dienas svinības 11. novembrī Alūksnē sāksies jau dienā, kad no pulksten 11.00 līdz 14.00 stāvlaukumā Ojāra Vācieša ielā būs skatāma militārās tehnikas un ieroču parāde. Alūksniešiem būs iespēja klātienē aplūkot tādas armijas tehnikas vienības kā lielgabals, mīnmetējs, smagās transportvienības, piedalīsies arī sabiedroto valstu karavīri ar ieročiem.
Dienas vidū Alūksnes novada pašvaldības, Kājnieku skolas un Zemessardzes 31. kājnieku bataljona karavīri, novada jaunsargi, kā arī skolu pārstāvji noliks ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru kapiem Alūksnes Lielajos kapos, bet pēc tam vienosies piemiņas brīdī Garnizona kapos,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Aicina nest svecītes
Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, pēcpusdienā Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā iedzīvotāji aicināti piedalīties piemiņas dievkalpojumā.
“Viena no Lāčplēša dienas tradīcijām ir pieminēt Latvijas Brīvības cīņās kritušos, iededzot svecīti māju logos. Šogad Lāčplēša dienas svinībās no pulksten 16.00 aicinām ikvienu nest svecītes un aizdegt tās pie jaunā, šovasar atklātā vides objekta “Alūksne – Latvijas virsotne” skvērā Lielā Ezera ielā. Pēc piemiņas dievkalpojuma un svecīšu aizdegšanas vides objektā aicinām iedzīvotājus vēl nesteigties mājās, bet pievienoties lāpu gājienam. Aicinām ņemt līdzi savas lāpas, taču tiem, kuriem to nebūs, pašvaldības sarūpētās lāpas būs iespējams paņemt skvērā pie vides objekta pirms lāpu gājiena,” aicina E.Aploka.

Būs lāpu gājiens
Pēc piemiņas dievkalpojuma karavīri un citi dievkalpojuma apmeklētāji sāks lāpu gājienu no Bībeles muzeja pa Pils ielu. Krustojumā ar Lielā Ezera ielu lāpu gājienam varēs pievienoties visi, kuri nāks no svecīšu iedegšanas pie vides objekta. Gājiens virzīsies līdz Jaunajai pilij, kur notiks Lāčplēša dienai veltīts svinīgs pasākums. “Sākotnēji bija paredzēts, ka lāpu gājiens no Pils ielas iegriezīsies Lielā Ezera ielā līdz krustojumam ar Tirgotāju ielu, kur gājiens apmestu loku, lai apgrieztos iešanai pretējā virzienā, tomēr organizēt gājiena plūsmu šādā veidā būtu pārlieku sarežģīti, tādēļ pieņemts lēmums mainīt šo ieceri,” saka E.Aploka.
Svētku pasākumu pie pils vadīs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši, klātesošos uzrunās A.Dukulis, muzicēs ģimnāzijas pūtēju orķestris un Ineses Krūmiņas dziedošie jaunieši. Pils balkonos svinīgajā sardzē ar lāpām būs Alūksnes novada jaunsargi. Pretim pilij būs izvietota kontūra – arī tur iedzīvotāji varēs nolikt savas iedegtās svecītes.

Jaunsargi dos solījumu
Pēc pasākuma pie pils ikviens aicināts kopā ar armijas karavīriem turpināt kopīgo lāpu gājienu pa Pils ielu līdz pat 7. Siguldas kājnieku pulka piemineklim. Tur notiks svētbrīdis, pieminot Brīvības cīņās kritušos 7. Siguldas kājnieku pulka karavīrus. Arī pieminekļa kalna pakājē būs izveidota speciāla kontūra, kurā svētbrīža apmeklētāji varēs nolikt aizdegtas svecītes. Pasākumā pie pieminekļa Lāčplēša dienā svinīgo solījumu dos Alūksnes novada jaunie jaunsargi. LTV1 pieslēgšanos tiešajam ēteram plāno ap pulksten 18.10 no 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa.
“Lūdzam ikvienu svētku dalībnieku parūpēties par siltu, laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem, lai varētu netraucēti piedalīties Lāčplēša dienas norisēs. Ja tomēr svētku pasākumos kāda iemesla dēļ nevarat piedalīties, tad aicinām 11. novembra vakarā savu mājokļu logos, ievērojot ugunsdrošību, aizdegt svecītes – par Latvijas Brīvības cīnītājiem, par mūsu Latviju!” aicina E.Aploka.

Satiksmes ierobežojumi
Jāuzsver, ka Alūksnē 11. novembrī būs slēgta transportlīdzekļu satiksme: Ojāra Vācieša ielā posmā no Pils ielas līdz Skolas ielai - no pulksten 10.00 līdz 14.00, Baznīcas ielā - no pulksten 15.00 līdz 16.50, Lielā Ezera ielā posmā no Tirgotāju ielas līdz Pils ielai - no pulksten 16.00 līdz 17.00, Pils ielā posmā no Ojāra Vācieša ielas līdz Rijukalna ielai - no pulksten 16.30 līdz 18.00.
— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – 54 jaunas darbavietas 3

  Alūksnē – 54 jaunas darbavietas

  Turpinās no 1.lappusesŠonedēļ Alūksnē savu darbību uzsāka uzņēmums SIA “efn Nord”, kura pārstāvji septembra beigās uz tikšanos aicināja iedzīvotājus,...

 • Alūksne īsumā

  Apes novads ◆ 31.oktobrī Apes novadā kāds vīrietis uzglabājis 12 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Vīrietim noformēts administratīvā...

 • Alūksnē attīsta rūpnieciskās apbūves zonu

  Alūksnē šoruden uzsākta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Alūksnes pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijas attīstības 2....