Lai automobilim ziemā vieglāk

Atnākot ziemai, pirmkārt, aktuāla kļūst automobiļa motora iedarbināšana. Ja ir mehāniskā pārnesumu kārba, visiem autovadītājiem vajadzētu iemācīties: tajā laikā, kad "startējam" motoru, obligāti jāizspiež sajūgs!

Atnākot ziemai, pirmkārt, aktuāla kļūst automobiļa motora iedarbināšana. Ja ir mehāniskā pārnesumu kārba, visiem autovadītājiem vajadzētu iemācīties: tajā laikā, kad "startējam" motoru, obligāti jāizspiež sajūgs!
Ja to neizdarām, starterim ir smagi griezt. Bet, ja iemācīsimies vienmēr izspiest sajūgu, tad atvieglosim startera darbu un, iedarbinot arī siltu motoru, būs mazāk pārsteigumu.
Otrkārt, ja startējam un motors lāga nepielec, tad vajadzētu pagriezt sākumā kādas divas trīs sekundes, pēc tam izslēgt aizdedzi, pagaidīt desmit sekundes un startēt atkal. Tad iesūktā degviela iztvaiko un dzinējs normāli sāk darboties. Šādi mēs atmodinām arī akumulatoru.
Treškārt (tas gan varbūt jau ir nokavēts), daudziem, uznākot lielajam aukstumam, aizsala apsildes radiatori, jo tosola jeb dzeses šķidruma sasalšanas temperatūra nebija tāda, kā vajadzētu. Motoru tādās reizēs gan nesaplēš, bet veidojas vižņi. Tāpēc vai nu vajadzēja pārbaudīt tosola sasalšanas temperatūru (ir mērītāji, ar ko to pārbauda), vai arī tagad, ja salst ciet, vajadzētu nosūkt daļu tosola un pieliet koncentrātu. Vēlams rudenī motoram ielikt jaunas aizdedzes sveces. Tad uztraukumu ir mazāk.
Par eļļām. Vasarā varam lietot kaut minerāleļļu, bet uz ziemu būtu jāielej sintētiskā eļļa un vēlams, lai pirmais cipars būtu pieci, tātad 5W 40 vai 50. Tas atvieglo motora darbību. Pirmais cipars ir viskozitāte pie zemām temperatūrām, otrais – viskozitāte pie silta motora (pie +100 grādiem Celsija).
Sintētiskā eļļa lieliski der arī vasarā, arī izdilušam motoram. Minerāleļļa vasarā varētu būt pat 15W 40. Bet ar tādu eļļu motoru grūti iedarbināt zemā temperatūrā. Toties pie +100 grādiem Celsija viskozitāte atbildīs 40. Bet, ja ielej sintētiku 5W 50, tad ziemā iedarbināt motoru nav nekādu problēmu.
Par motora iesildīšanu. Visiem cenšos mācīt: motoru nevajag sildīt, pat lielā salā, – taču pie nosacījuma, ja mēs sākam un kādu laiku braucam ar nelieliem apgriezieniem. Iesildot gaitā, mazāk nodils motors, ekonomēsim degvielu, – negatīvu variantu nav! Arī logi no iekšpuses mazāk aizsvīdis. Ko darīt, ja pārstāj padot logu mazgājamo šķidrumu? Vajadzētu pieliet koncentrātu. Logu mazgāšanas līdzekļiem ir pievienoti spirti, - ja sasalšana nenotiek tvertnē, tad mazajā vadā šķidrums sasalst. Jālej koncentrētāks šķidrums - citu variantu nav.
Ja aizsalst atslēgas, labs atslēgu eļļošanas līdzeklis ir "Molylat" pretberzes laka, jo tajā ir molibdendisulfīts spirtā, kas atkausē, un atslēga nesasalst. Tā ir sausā smērviela.
Ziemā jāpārliecinās, vai no bremžu sistēmas nesāk tecēt bremžu šķidrums. Pie zemām gaisa temperatūrām tā mēdz būt, ja manšetes ir vecas un sacietējušas. Tādā gadījumā tās ir jānomaina. Ja slikti izspiežas sajūgs, sistēmā jānomaina eļļa.
Ziemā rokas bremzi principā gandrīz nelieto! Nekādā gadījumā to nedrīkst pievilkt uz nakti.

Citu datumu laikraksti

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...

 • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

  Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

 • Plānotais ir izpildīts

  VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

 • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

  Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...