Lai baterija ilgāk kalpotu

Nereti dzirdēts, ka ārzemēs telefons izlādējas lēnāk nekā Latvijā un tajā tiek vainots lielais mobilo operatoru torņu skaits, kas it kā “nogurdina” telefonu signāla ķeršanas laikā. Lai viedierīču akumulatori strādātu ilgāk, piedāvājam dažus padomus enerģijas taupīšanai.
Pirmkārt, ekrāna spilgtums – to ieteicams samazināt, jo tieši ekrāns patērē visvairāk enerģijas. Arī samazinot laiku, pēc kura ekrāns pats automātiski “iemieg”, netiks lieki tērēta akumulatora enerģija.
Pēc lietošanas vienmēr aizveriet izmantotās lietotnes, lai tās nestrādātu fonā! Ieslēdzot telefonā enerģijas taupīšanas režīmu, ierīce ierobežos fona lietotņu aktivitāti, atspējos e-pasta automātisko sinhronizāciju un sistēmas skaņas, kā arī samazinās dažādus saskarnes vizuālos efektus.
Svarīgi ir arī ierīces uzlādēšanas paradumi. Par vissliktāko tiek uzskatīts – uzlikt telefonu lādēties uz nakti. Draudzīgāk būs uzlādēšanu veikt, kad baterijas līmenis nav nokrities zem 20%, un beigt, kad nav vēl sasniegti 100%. Mūsdienu tālruņu akumulatori ir ļoti ietilpīgi, un pāris procentu trūkumam liela ietekme nebūs.
Savukārt ilgtermiņā telefona darbību ietekmēs regulāri uzlādes pārrāvumi jeb “aparāta raustīšana”, pievienojot un atkal atslēdzot to no strāvas. Nevajadzētu arī pieslēgt telefonu strāvai, ja tā baterija ir jau pilna.

Citu datumu laikraksti

 • Ko drīkst darīt poligona teritorijā?

  Laikrakstā vērsās Strautiņu apkārtnē strādājošais iedzīvotājs Aldonis Riekstiņš, vaicājot par poligona “Lāčusils” teritoriju. Kopš tā laika, kad...

 • Gaida atgriešanos Alūksnē

  Gaida atgriešanos Alūksnē

  Ar sava debijas albuma “Aplis” koncertu 15. martā Alūksnes Kultūras centrā pulksten 16.00 viesosies mūziķis Arturs Gruzdiņš. Viss notiek pa...

 • Alūksnieti nominē par “Operetes sargu”

  Alūksnieti nominē par “Operetes sargu”

  Alūksniete, Latvijas Universitātes Alūksnes filiāles direktore Anita Pētersone ir viena no tiem, kura izraudzīta par “Operetes sargu”. Ko tas nozīmē...