Lai dārzeņi izskatītos kā svaigi

Sasaldēšanai derīgi praktiski visi dārzeņi, jo īpaši spināti, ziedkāposti, zaļie zirnīši, pupiņas, pipari, tomāti, burkāni, bietes, baklažāni.

Sasaldēšanai derīgi praktiski visi dārzeņi, jo īpaši spināti, ziedkāposti, zaļie zirnīši, pupiņas, pipari, tomāti, burkāni, bietes, baklažāni.
Pirms sasaldēšanas tos tīra, mazgā, sagriež vienai lietošanas reizei nepieciešamajā daudzumā. Dārzeņus ieteicams arī blanšēt, proti, īslaicīgi apstrādāt ar karstu ūdeni un tvaikiem, tad atdzesētus un sausus iesaiņot un sasaldēt. Blanšējot tiek saglabātas sasaldēto dārzeņu, īpaši zirņu un pupiņu, dabīgā košā krāsa. No svaigiem dārzeņiem var sagatavot maisījumu, ko var izmantot zupām un sautējumiem. Maisījumiem var izmantot kartupeļus, galviņkāpostus, galda bietes, burkānus, sīpolus, pētersīļu saknes, zaļos zirnīšus. Sasaldēt var arī zaļumus. Tos mazgā, nosusina, sagriež. Zaļumus vieglāk izmantot, ja tie sagatavoti nelielās porcijās. Tam noder trauciņi ledus pagatavošanai. Tajos sasmalcinātus zaļumus pārlej ar ūdeni. Sēnes pirms sasaldēšanas labāk vārīt, sagriezt, vai arī apcept.
Sasaldējamos produktus var iesaiņot maisiņos, no kuriem jāizspiež gaiss un cieši jāaizsien, vai polistirola kārbiņās ar vāku. Svarīgi, lai iesaiņojuma materiāls būtu tauku un skābju izturīgs, ūdens necaurlaidīgs. Šādi materiāli ir speciālas plastmasas, alumīnija folija. Dažas firmas piedāvā ledusskapjus ar traukiem, kas paredzēti gan produktu saldēšanai, gan ēdiena gatavošanai mikroviļņu krāsnī.
Ogas vislabāk kārtot kastītē. Sasaldējot produktus, tos iesaiņo porcijās vienreizējam patēriņam, jo atsaldētu produktu nedrīkst sasaldēt otrreiz. Saldēto produktu atkausēšanai jānotiek iespējami zemākā temperatūrā, tā tiek aizkavēta varbūtējo baktēriju vairošanās un toksīnu izdalīšanās. Jo lēnāk auglis vai oga atkūst, jo labāk tas saglabā savu formu.

Citu datumu laikraksti