Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai mazinātu sastrēgumus, iebraucot Rīgā

Sastrēgumu mazināšanai, iebraucot Rīgā no Vidzemes puses, šogad tiks uzsākta Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķersojuma izbūve. Divu līmeņu šķērsojuma izbūvi paredzēts pabeigt 2008.gada vasarā.

Sastrēgumu mazināšanai, iebraucot Rīgā no Vidzemes puses, šogad tiks uzsākta Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķersojuma izbūve. Divu līmeņu šķērsojuma izbūvi paredzēts pabeigt 2008.gada vasarā. Šobrīd jau ir uzsākta remontdarbu zonas sagatavošana.
Šobrīd, iebraucot Rīgā un izbraucot no pilsētas, veidojas lieli sastrēgumi, kam par iemeslu, galvenokārt, ir lielās transportlīdzekļu rindas, kas gaida, kamēr citi transportlīdzekļi veic kreiso pagriezienu no Brīvības gatves uz Juglas ielu.
Katru dienu šo krustojumu šķērso vidēji 30 000 automašīnu. Šādas augstas satiksmes intensitātes apstākļos līdzšinējā viena līmeņa Brīvības gatves un Juglas ielas krustojuma caurlaides spējas ir izsmeltas, tāpēc krustojums tiks izbūvēts divos līmeņos, lai transportlīdzekļu plūsma, kas brauc taisni pa Brīvības gatvi un kas veic kreiso pagriezienu uz Juglas ielu, viena otru nekavētu.
Brīvības gatves līmenis tiks paaugstināts, bet pagrieziens uz Juglas ielu tiks izbūvēts tunelī zem Brīvības gatves. Tiks izbūvēts pilnīgi jauns Juglas ielas posms pa jaunu trasi no Pāles ielas līdz Brīvības gatvei, kā arī izbūvētas jaunas uzbrauktuves un nobrauktuves. Bet līdzšinējais Juglas ielas posms no Brīvības gatves līdz Pāles ielai kļūs par vietējas piebraukšanas ielu. Sabiedriskā transporta kustības uzlabošanai būvdarbu laikā Brīvības gatvē tiks izbūvēta arī papildus sabiedriskā transporta josla no Silciema ielas līdz Juglas ielai, kurā tiks izvietota arī sabiedriskā transporta pieturvieta. Tiks izbūvēti arī vairāki gājēju un velosipēdistu tuneļi brauktuvju šķērsošanai. Plānots, ka divu līmeņu šķērsojuma izbūves rezultātā satiksmes caurlaides spējas šajā satiksmes mezglā palielināsies trīs reizes.
Uzlabojumi sabiedriskā transporta kustībai: sabiedriskajam transportam no Silciema ielas līdz Juglas ielai vairs nebūs jāstāv sastrēgumā kopā ar pārējām automašīnām, jo šajā posmā tiks izbūvēta papildus atsevišķa sabiedriskā transporta josla, pie kuras tiks izbūvēta arī pieturvieta.
Uzlabojumi autovadītājiem: tiem, kas, iebraucot Rīgā vai izbraucot no Rīgas, vēlēsies braukt taisni pa Brīvības gatvi, vairs nebūs tik ilgi jāstāv pie luksofora un jāgaida, kamēr citi transportlīdzekļi veic kreiso pagriezienu uz Juglas ielu; tie, kas, iebraucot Rīgā, vēlēsies veikt kreiso pagriezienu uz Juglas ielu, bez apstāšanās pie luksofora varēs turpināt ceļu pa tuneli, kas būs izbūvēts zem Brīvības gatves; tie, kas no Juglas ielas vēlēsies veikt labo pagriezienu uz Brīvības gatvi Berģu virzienā vai kreiso pagriezienu uz Brīvības gatvi centra virzienā, to varēs izdarīt bez apstāšanās, izmantojot rotācijas apli.
Plānots, ka visā būvdarbu laikā satiksme tiks nodrošināta pa divām braukšanas joslām katrā virzienā tāpat kā līdz šim, tādējādi nesamazinot krustojuma caurlaides spējas.
Remontdarbus Brīvības gatves un Juglas ielas krustojumā plānots pabeigt 2008.gada vasarā, būvdarbi tiks veikti, nepārtraucot satiksmes plūsmu. Turklāt tiks saglabātas četras braukšanas joslas - pa divām katrā virzienā. Tiesa gan, braukšanas joslu izkārtojums būvniecības laikā var mainīties atbilstīgi veicamo darbu profilam, tāpēc visiem autovadītājiem jābūt maksimāli uzmanīgiem un jāseko gan izvietotajām ceļa zīmēm, gan ielu horizontālajam marķējumam.

Citu datumu laikraksti

 • Sezonā varēs nomedīt 130 vilkus

  Ar 15.jūliju sāksies vilku medību sezona. Tās laikā Latvijā var nomedīt 130 vilkus, tas ir tikpat, cik pagājušajā sezonā.Ar 15.jūliju sāksies vilku...

 • Copes kalendārs

  10. jūlijs. Jūlija bezvējš pie ūdeņiem ir labs atpūtai, bet ne makšķerēšanai. Pati veiksmīgākā cope ir pelēkās, siltās, bet ne karstās dienās, kad...

 • Uz zušu lomu jāgaida vismaz seši gadi

  Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldību iestāde “Alja”, turpinot sadarbību ar Igaunijas zivjaudzētavu, Alūksnes ezerā otro reizi ielaida ataudzētus zušu...

 • Visi uz referendumu!

  Tautas nobalsošanai Centrālā vēlēšanu komisija ir izvēlējusies 7.jūliju. Tad vēlētājiem ir iespēja ar savu balsojumu “par” apstiprināt prezidentes...

 • Novērtēsim šo dārgumu - grāmatu!

  Dzejnieks Jāzeps Osmanis ir teicis: “Grāmata ir viens no lielākajiem dārgumiem, kas ceļ cilvēka vērtību. Nedrīkst būt šodien cilvēka, kas nebūtu...

 • 7.jūlijā laulību buma nebūs

  Alūksnes dzimtsarakstu nodaļā stāsta, ka viens pāris atgriezies no darba Īrijā, lai varētu dzimtenē apprecēties tieši 7.jūlijā. Pavisam šajā dienā...