Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai pasta somas kļūst pilnākas!

PROFESIJAS SVĒTKOS: LAUKU PASTNIEKUS NEAIZMIRST.

PROFESIJAS SVĒTKOS: LAUKU PASTNIEKUS NEAIZMIRST
Karvas pasta nodaļas priekšniecei Brigitai Kalacei svētku diena bija 28.septembrī, kad Rīgā Lielajā ģildē uz Latvijas Pasta svinībām bija aicināti apmēram 400 pasta darbinieki no visiem Latvijas rajoniem. 9.oktobris ir Pasaules Pasta diena, kuru atzīmē par godu Pasaules Pasta savienības dibināšanas gadadienai.
Alūksnes rajonu pārstāvēja 10 pasta darbinieku delegācija. Nodaļas priekšniece priecājas par iespēju iepazīties ar citiem pasta darbiniekiem, jauno pasta ģenerāldirektoru Gintu Škodovu un jauki pavadīt vakaru. "Šis pasākums bija kaut kas vairāk par vienkārši pasniegtu godarakstu un pateicības vārdiem. To atzina arī Gints Škodovs. Esmu guvusi pozitīvu lādiņu turpmākajam darbam. Patīkami, ka atceras arī lauku pasta nodaļu darbiniekus un aicina uz šādiem svētkiem," atzīst B.Kalace.
Karvas pasta nodaļā Brigita Kalace strādā kopš 1985.gada. "Strādājot pastā, ir svarīgi perfekti pildīt pienākumus, citādi cilvēki nebūs apmierināti ar pasta darbību," atzīst priekšniece.
Karvas pasta nodaļā bez Brigitas Kalaces strādā arī pastniece Elita Sprukule. Tomēr lielāko daļu pienākumu priekšniece veic pati. Pasta nodaļā cilvēki var abonēt presi, saņemt pensiju, veikt maksājumus, maksāt nodokļus, apdrošināt automašīnas.
B.Kalace nekad neatsaka cilvēkiem palīdzēt aizpildīt veidlapas. Presi iedzīvotāji pasta nodaļā var nopirkt jau no pulksten 10.30, kad to piegādā no Rīgas. "Mēs vienmēr cenšamies nogādāt sūtījumus saņēmējiem noteiktajā dienā. Esmu aptaujājusi iedzīvotājus, vēl līdz šim neesmu saņēmusi nevienu sūdzību par pasta nodaļas darbību. Cilvēki ir apmierināti," paskaidro B.Kalace.
Karvas pasta nodaļas apgaitas teritorija ir liela. 1.iecirkni ar presi apgādā nodaļas priekšniece. "Manas mājas atrodas trīs kilometrus no pasta nodaļas. Pa ceļam uz mājām nogādāju sūtījumus. Lielāko iecirkni apgādā pastniece E.Sprukule," informē nodaļas priekšniece. Pastnieces sūtījumus nogādā ar velosipēdiem. B.Kalace atzīst, ka ziemā ir grūtāk, bet viņa priecājas, ka pagasta ļaudis gādā par ceļu tīrīšanu, atvieglojot darbu arī pastniekiem. "Cilvēki ir jauki - redzot pastnieku atgriežamies no apgaitas, viņi nekad nepabrauks garām," stāsta sieviete. Kādreiz, kad nebija otras pastnieces, Brigita ar sūtījumiem apgādāja visu Karvas pasta nodaļas apgaitu.
Pasta priekšniece bēdājas par iespējamo mazo pasta nodaļu likvidēšanu vai apvienošanu. Viņa skumst arī par pustukšajām pasta somām, jo cilvēki nevar atļauties abonēt vairāk par vienu laikrakstu. "Kādreiz 50 cilvēki stabili abonēja trīs četrus laikrakstus. Tagad cilvēki pasūta tikai pa vienam preses izdevumam. Šobrīd mēs Karvā apkalpojam 64 ģimenes," stāsta B.Kalace. Pasta nodaļas priekšniece stāsta, ka tiklīdz kādam preses izdevumam palielinās abonēšanas maksa, cilvēki no tā atsakās. Pavasarī un vasarā, kad jāstrādā lauku darbi, abonentu skaits samazinās, bet, tuvojoties ziemas garajiem vakariem, cilvēki atsāk abonēt, lai nodrošinātos ar lasāmvielu.
Pastnieces piegādā arī reklāmas izdevumus, dažādus katalogus, kā arī vēstules un apsveikumus. "Cilvēkiem patīk aiziet līdz pastkastītei un izņemt sūtījumus. Tas ir sava veida rituāls. Vecāki cilvēki pie pastkastītes gaida pastnieku, lai uzzinātu jaunumus. Kādreiz, ja paši nespēj, viņi lūdz mums piegādāt arī kaut ko no veikala," dalās pieredzē pasta darbiniece.

Citu datumu laikraksti

  • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

    Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

  • Policija informē

    Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

  • Reģistrēti dzimušie septembrī

    Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...