Lai tikšanās būtu neaizmirstama

Mēs allaž iedomājamies, ka uz vientuļas salas ir jābūt kopā ar kādu. Ar iemīļoto. Bet ja tāda šobrīd nav? Tad ar sapņu tēlu. Bet uz mīlestības salas varam viesoties arī vienatnē. Mīlot sevi pašu.

Mēs allaž iedomājamies, ka uz vientuļas salas ir jābūt kopā ar kādu. Ar iemīļoto. Bet ja tāda šobrīd nav? Tad ar sapņu tēlu. Bet uz mīlestības salas varam viesoties arī vienatnē. Mīlot sevi pašu. Un gatavojoties mīlestībai vai randiņam ar iemīļoto. Kā padarīt šo tikšanos pārsteidzošu, satraucošu?
Tas sevišķi aktuāli ir tad, ja viss jau ir bijis, viss piedzīvots, un gribas kaut ko jaunu, vēl nebijušu. Vai ir kāds laikmetam raksturīgs piedāvājums? Padomus sniedz sertificēta kosmetoloģe mediķe Ilga.
Bikini dizains
Kāpēc gan ne! Kosmetologi piedāvā parūpēties par skaistumu visintīmākajā ķermeņa daļā. Bikini dizains kļūst par modes lietu, par to interesējas izsmalcinātas, erotiskas sievietes, kuras vēlas pārsteigt iemīļoto. Bikini dizainā svarīgs ir viss - frizūra jeb matu griezums, krāsojums. Iespējams veidot arī dažādas krāsainas kontūras. Tas rada estētisku iespaidu. Piemēram, rodas asociācija, ka papardes zieds uzplaucis tieši visintīmākajā vietā. Ja sieviete viscaur ir kopta (ja tai ir frizūra ne tikai bikini zonā, bet arī uz galvas), tad rodas harmonisks tēls, kuru it kā veidojis mākslinieks un pabeidzis pilnībā.
Bikini zonas kontūru veidošanai izmanto speciālas krāsas, kas tonē ne tikai matus, bet nokrāso arī ādu. Iespējams radīt gluži vai mākslas darbu. Tas diemžēl nesaglabājas mūžīgi. Mākslinieciskais bikini zonas veidojums ideāli skatāms saglabājas aptuveni trīs dienas, ilgākais - nedēļu. Vienlaikus jāturpina frizēt bikini zona, lai skaistais attēls "neaizaugtu".
Bikini zonas dizainu veic arī vīriešiem. Kosmetologi apgalvo: ja ir vēlme, ir arī piedāvājums. Tātad - ir jāvēlas. Un klients gūs to, ko vēlas.
Hennas tetovējums
Beidzot ir izdomāts tetovējums, kas nesaglabājas uz visu mūžu, bet redzams apmēram uz ādas pusotru nedēļu. Šāds prieks maksā piecus līdz desmit latus. Tetovējums var būt lielisks papildinājums, piemēram, vakartērpam. Tetovējumus veido pēc trafareta. Vēlamajā ķermeņa daļā var iezīmēt gan taureni, gan delfīnu, gan tīģeri, gan vienkārši ziedu vai ornamentu. Tas izskatīsies "kičīgi". Procedūra ir nekaitīga, nesāpīga. Hennas tetovējums dziļi iekrāso epidermu, taču jārēķinās, ka tas nav tik smalks kā īstais.
Ādas atjaunināšana, ārstēšana
Kosmetologu rīcībā ir tehniskais nodrošinājums, lai veiktu ādas korekciju, lai atjauninātu novecojušu ādu. To sauc par elektroparāciju. Procedūra ir nesāpīga, bet dārga. Tas ir jaunums kosmetoloģijā. Elektroparācija ir metode, kurā izmanto elektroenerģiju, lai veicinātu dabisko vielu ievadīšanu ādas šūnās. Tas nozīmē, ka novecojušai ādai iespējams atgūt elastīgumu. Var novērst ādas pigmentāciju, pinnes. Lieliski ārstēšanai padodas celulīts. Elektroparācija - tā ir modernākā mūsdienu tehnoloģija, lai kosmētiski uzlabotu ādu. Un galvenais - līdz ar šo procedūru iespējams uzlabot cilvēka garastāvokli. Noticot iespējai kļūt jaunākam, cilvēks iemanto optimismu. Un tas iet roku rokā ar skaistumu. Ir iespēja sievietei arī 60 gados izskatīties jaunai, žirgtai, spēka un optimisma pilnai. Elektroparācijas uzdevums ir atgādināt sievietēm, ka viņas ir skaistas. Procedūru, protams, var izmantot arī vīrieši, kas rūpējas par savu ārieni.
Pīrsings...
Pīrsings (pierce - tulkojumā no angļu valodas nozīmē caurdurt) - tas ir drosmīgs lēmums. Likums nosaka, ka nepilngadīgajiem pīrsingu var veikt tikai ar vecāku atļauju. Tāpēc parasti nepilngadīgie, kas vēlas šādu pakalpojumu, pie kosmetologa nāk kopā ar mammu. Pīrsings nav tikai mode. Tā ir arī bīstama procedūra. Sevišķi tad, ja ir vēlme pārbaudījumam pakļaut seju. Seju šķērso nervi, kurus nekādā gadījumā nedrīkst skart, jo var iegūt kosmētisku bojājumu uz visu mūžu (piemēram, šķību seju). Tāpēc, vēloties rotāt seju ar pīrsingu, obligāti jādodas pie kvalificēta kosmetologa. Seju nedrīkst uzticēt amatierim!
Svarīgi arī, ar kādu adatu un kādos higiēnas apstākļos veic pīrsingu. Ir iespējama ne tikai inficēšanās ar HIV, bet arī ar dzelteno kaiti. Adatām, ko lieto, veicot pīrsingu, ir jābūt vienreizējām.
...ausīs
Cilvēka auss līdzinās tās īpašnieka embrijam. Un stāsta par to, kāds tas savulaik bijis mātes vēderā, tāpēc katrs dūriens ausī atbilst dūrienam noteiktā ķermeņa daļā, aktivizējot to. Ir ļoti svarīgi izraudzīties pareizo punktu ausī, kur izdarīt dūrienu auskara ielikšanai. Latvijā ir maz informācijas par punktu nozīmi ķermenī, bet netradicionālā medicīna māca, ka, pareizajā auss punktā ievietojot auskaru, var ārstēt dažādas kaites. Mājas apstākļos pareizo vietu dūrienam atrast ir grūti. Kosmetologs, rīkojoties profesionāli, vismaz nodrošinās, lai pīrsings ausīs nekaitētu cilvēka veselībai. Ja tomēr gribas panākt ārstniecisku efektu, tad pirms ausu izduršanas vēlams konsultēties ar neiropatologu. Piemēram, izplatītākā vēlme ir ielikt auskarus tā, lai nēsātājam uzlabotos redze. Tas ir iespējams.
Jārēķinās, ka, izveidojot pīrsingu, sākumā var dabūt arī zilumus, pietūkumu konkrētajā ķermeņa daļā. Piemēram, ja pīrsings veikts mēlē, pirmajās dienās var būt apgrūtināta ēšana un runa.
...lūpā, uzacī, mēlē, nabā
Kosmetologs klientam, kas vēlas pīrsingu, vispirms novērtē ādas tipu un to, kā aizdzīst rētas. Ir cilvēki, kam rēta deformē ādas reljefu. Tādā gadījumā kosmetologs iesaka atteikties no vēlmes veikt pīrsingu uz sejas, piemēram, virs lūpas, degunā vai uzacī. Būs acīmredzama deformācija un defekts (šķībums, uzkumpums ādā) uz visu mūžu. Ir cilvēki, kam rētas dzīst ideāli. Ir arī cilvēki, kuru organisms nepieņem metāla klātbūtni.
Pīrsings nabā šobrīd ir sevišķi moderna lieta. Tas vilina ne tikai jaunas meitenes, bet arī dāmas. Gadās, ka šo prieku vēlas arī sieviete 40 gadu vecumā. Un izskatās lieliski. Viss ir atkarīgs no ādas tipa, no tā, cik slaida ir sieviete, vai ādai ir novecošanas pazīmes, celulīts. Taču jebkurā gadījumā cilvēka vēlmēm nav ierobežojumu. Kosmetologs var mēģināt atrunāt, taču izvēle pieder klientam. Kā jau minēts, izņēmums ir vienīgi nepilngadīgie, kam pīrsingu kosmetologs veic ar vecāku atļauju. Kosmetologs iesaka pīrsingu neveikt sievietes kritiskajās dienās.
...krūšu galos, ģenitālijās
Retāk klienti izvēlas pīrsingu intīmās ķermeņa daļās, taču, iespējams, ka tā tas ir tikai provincē. Lielpilsētās šāds pīrsings ir ikdienišķa parādība. Tas ir domāts tiem, kam ir vēlme pilnveidot savu erotisko tēlu. Interesanti, ka šim pīrsingam ir sava vēsture. Piemēram, gredzens krūšu galos bija parasta lieta Romā. Vīriešiem bija pīrsings krūšu galos, lai cauri gredzenam varētu izvērt audeklu. Tagad tam, protams, šādas funkcionālas nozīmes nav. Taču ir estētiska un erotiska nozīme.
Vīriešiem pīrsingu fallā dēvē par "princi Albertu". Tā tas nosaukts tāpēc, ka šis cilvēks bijis pirmais, kas veicis šādu procedūru un upurējis sevi skaistuma vārdā. Iespējams, šāds pīrsings kļūst par papildu efektu seksuālās baudas gūšanā, taču vīrietim jārēķinās, ka turpmāk mazās darīšanas viņam visu mūžu būs jākārto tādā pašā veidā kā sievietei - sēžot uz poda - jo pretējā gadījumā urinācija atgādinās lējienu no lejkannas (uz visām pusēm). Taču - ja ir vēlme, būs arī kosmetologa piedāvājums.
Kosmetologs iesaka aptuveni divas nedēļas pēc pīrsinga veikšanas izvairīties no saskarsmes ar nesterilu vidi. Piemēram, nekādā gadījumā nevajadzētu peldēties dīķī vai citā apšaubāmas tīrības ūdenstilpē.

Citu datumu laikraksti