Lai uzlabotu vielmaiņu govīm

Pēdējā laikā daudzi zemnieki veterinārārstiem uzdod jautājumu - “Ko darīt, ja pēc atnešanās govs ir ļoti vārga un tikai gulšņā?”.

Pēdējā laikā daudzi zemnieki veterinārārstiem uzdod jautājumu - "Ko darīt, ja pēc atnešanās govs ir ļoti vārga un tikai gulšņā?". Šoreiz iesakām dažādus mikroelementus, kas uzlabos dzīvnieka vielmaiņu un stiprinās tā ķermeni.
- Mikroelementus "Protect Strong" iesaka dot govīm divas nedēļas pirms atnešanās - katru dienu 0,5 kilogramu devu spēkbarības vietā. "Protect Strong" uzlabos dzīvnieka vielmaiņu un mazinās iespējamos sarežģījumus atnešanās laikā. Atnešanās dienā un pēc atnešanās deva jāpalielina līdz vienam kilogramam. Lietošanas laiks - apmēram trīs nedēļas katru dienu. 25 kilogramu iepakojuma cena: 17,55 lati.
- Kalciju saturošā želeja "Calcoral forte" ir paredzēta govīm iekšķīgai ievadīšanai. To lieto pēcdzemdību parēzes (piena trieka) gadījumos, bet pirms atnešanās dzīvniekam dod 400 mililitru devu "Calcoral forte", lai novērstu pēcdzemdību sarežģījumus. Cena: 2,99 lati.
- "Osimolu" var dot govīm, kam ir vielmaiņas slimības - ja pēc atnešanās pienam piemīt rūgta garša vai nepatīkama smarža. Lietošanas deva pēc atnešanās - 100 grami vienreiz dienā . Viena kilograma cena: 3,75 lati.
- Govīm, kas ir tikko atnesušās, var dot minerālvielas "Mineral Foder Hōg". To sastāvā ir daudz kaļķa, kura daudzumu ķermenī govīm pēc atnešanās nepieciešams atjaunot.
25 kilogramu iepakojuma cena: 12,25 lati.
- Saimnieks var iegādāties arī šķidro kaļķi "Calciveyxol", ko nepieciešamības gadījumā var injicēt govij. Cena: 3,22 lati.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...