Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laimīgākie brīži ir tad, kad ģimene ir kopā

“Alūksnes Ziņas” jau izsludināja labdarības akciju - dāvināt kaut nedaudz sirds siltuma daudzbērnu ģimenēm, kam šodien neklājas viegli.

"Alūksnes Ziņas" jau izsludināja labdarības akciju - dāvināt kaut nedaudz sirds siltuma daudzbērnu ģimenēm, kam šodien neklājas viegli.
Ikviens aicināts sarūpēt nelielu dāvanu un atnest to uz redakcijas biroju, jo 6.decembrī 30 rajona daudzbērnu ģimenes mīļi aicinās uz Piparkūku balli. Tad arī tām varam sagādāt jaukus pārsteigumus.
Šodien laikrakstā stāstām par ziemeriešu Ilgas un Gunta Riepnieku ģimeni, kurā aug sešas atvases. Vecākā - septiņpadsmit gadus vecā meita Arita mācās komercdarbību Smiltenes tehnikuma 2. kursā. Gadu jaunākā Vineta šajā pašā tehnikumā 1.kursā apgūst zinības tūrismā, bet dvīņubrālis Artis ir Smiltenes arodvidusskolas audzēknis. Pārējie ir Ziemeru pamatskolas audzēkņi: Vilnis mācās 8. klasē, Vita ir sestklasniece, bet Ainis ir 3.klases audzēknis. "Kolhozu laikā, kad bija labs darbs, problēmu nebija. Tagad dažbrīd nezinām, kā savilkt galus kopā," laikrakstam stāsta Ilga Riepniece.
Lielākie ir labi palīgi
Riepnieku ģimenē vecāki pagasta padomē veic kurinātāju pienākumus. Tad, kad vēl nebija likvidēts kolhozs, I.Riepniece bijusi laborante, bet vīrs bijis piena cisternas mašīnas šoferis.
"Gotiņa mums ir, turam arī cūkas, zirgs - pašu priekam. Ja nebūtu saimniecības, tad klātos pavisam grūti, taču tās uzturēšana prasa darbu. Lielākie bērni ir labi palīgi," atzīst I.Riepniece.
Ziemeru pagasta padomē Riepnieku ģimeni raksturo kā strādīgu un centīgu, kas rūpējas par bērniem un viņu skološanu. Viņiem esot liela atbildības sajūta. Pašvaldība ģimenei tāpat kā citām, kur ir vairāk bērnu, piešķir brīvpusdienas.
"Bērniem ir jāmācās, taču tam vajadzīgi lieli līdzekļi. Ja nebūs izglītības, tad nebūs arī darba. Priecājos, kad mājās atbrauc vecākie bērni no Smiltenes. Satiksme ir laba, tikai ceļa izdevumiem nepietiek naudas," atzīst I.Riepniece.
Dvīņi bija pārsteigums
Liels pārsteigums bijis, kad vecāki uzzinājuši, ka ģimenē būs dvīņi. I.Riepnieci uztrauc, kā tālāk veidosies darba un dzīves gaitas vecākajiem bērniem. Viņa uzskata, ka valdība maz atbalsta daudzbērnu ģimenes, arī bērnu pabalsti ir mazi.
"Varbūt arī kādreiz laukos dzīve kļūs labāka. Tuvākajā nākotnē perspektīvu neredzu," spriež I.Riepniece.
Arī G.Riepnieks bilst, ka viegli neesot: jo bērni lielāki aug, jo vairāk izdevumu, taču degunu cenšoties nenokārt. Ģimenē arī darbus nešķirojot.
Dod visu labāko
I.Riepniece atklāj, ka mēģinot būt stipra, lai gan bieži acīs sariešoties asaras. Tie brīži, kad visi ir kopā, Riepnieku ģimenei ir vismīļākie. "Visus tradicionālos svētkus atzīmējam - Ziemassvētkus, Jaungadu un Līgo svētkus. Arī jubilejā svinam, tad galdā cenšamies likt kaut ko garšīgāku," bilst I.Riepniece.
Priecīgi brīži esot tad, kad bērni izdara ko labu un kad skolā veicas mācībās. Un tādu esot daudz.
I.Riepniece esot stingra mamma: ja dodot norādījumus, tad bērni tos respektējot.
"Bērniem cenšamies dot visu labāko, ko paši ar vīru esam iemācījušies. Uz darbu bērni nav skubināmi. Zinu, ka būs izdarīts. Viņi redz un saprot, ka ir grūti," apstiprina I.Riepniece.
Savukārt vīrs piebilst, ka mamma ģimenē esot visstingrākā un ka ar paklausību problēmu neesot.
Ar mīļumu I.Riepniece stāsta par savām atvasēm, pieminot, ka katram ir citādāks raksturs. Arī Ainis, visjaunākais, cenšoties visus darbus paveikt godam.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...