Lasīšana – vismīļākā nodarbe

Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”, kas aicina dažādu paaudžu lasītājus izlasīt piedāvātās grāmatas un kļūt par grāmatu ekspertiem, ir kļuvusi par tradīciju visā Latvijā. Šonedēļ Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā notika “Bērnu žūrijas 2017” noslēguma pasākums sākumskolas vecuma bērniem, kurā čaklākie mazie lasītāji tika īpaši godināti.

Agrāk lasīja vairāk
Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere ir priecīga, ka jaunākās bērnu žūrijas grupas lasītāji ir arī paši čaklākie programmas lasītāji. “Agrāk bērni grāmatas lasīja vairāk. Tagad joprojām tikpat čakli grāmatas lasa sākumskolas vecuma bērni un pamatskolas pirmo klašu bērni, bet vecāki bērni lasīšanai vairs tik ļoti nepievēršas. Ļoti bieži šo bērnu vecāki saka, ka bērnam nav laika lasīt, jo ir daudz citu nodarbošanos – ir mūzikas, sporta un mākslas nodarbības. Bērni ir diezgan noslogoti. To var saprast, taču lasīt vajadzētu visiem,” saka Dz.Bauere.
Lasīšanas programmā bērniem tika piedāvāts izlasīt sešas grāmatas. Kāds izlasīja visas, kāds tikai dažas. “Piedāvātās grāmatas ir lieliskas! Interesanti stāsti, kas aizrauj ne tikai bērnu, bet ieinteresēja arī mūs, pieaugušos,” teic Dz.Bauere.

Patīk piedzīvojumu grāmatas
Alūksnes pilsētas bibliotēkā 1-4.klašu grupā čaklākie lasītāji, kuri sešas grāmatas izlasīja pirmie, ir Alūksnes pilsētas sākumskolas 4.klases skolnieks Aleksejs Vasakovs un 3.klases skolniece Ance Pilsētniece. Aleksejs bērnu žūrijas programmā iesaistījās otro reizi, bet ne abas reizes pēc kārtas, Ance - pirmo reizi.  Aleksejam šoreiz vislabāk patika Silēna Edgāra un Pola Beorna grāmata “14-14”, bet Ancei - Leldes Stumbres grāmata “Pūcīte ar zeltainajām acīm”.
“Man patīk lasīt grāmatas. Lasu mājās, kad esmu izpildījis mājasdarbus. Man grāmatām atrodas laiks, un lasīšanu var savienot ar sportu un citām lietām. Grāmatas ir jālasa, jo tās attīsta prātu. Ir interesanti piedalīties lasīšanas konkursos,” saka Aleksejs. Mīļākās viņam ir piedzīvojumu un negaidītu notikumu grāmatas, piemēram, Frančeska Saimona grāmata “Negantais Niks”.
Savukārt Ancei mīļākā grāmata ir Ēriha Kestnera “Divas Lotiņas”. “Grāmatas lasu katru dienu – pārsvarā vakaros, bet reizēm arī pa dienu. Grāmatas jālasa, lai uzzinātu ko jaunu un iepazītu piedzīvojumus. Iesaku bērnu žūrijā piedalīties arī citiem, jo var daudz ko jaunu uzzināt, iepazīt un tikt pie kādām balviņām,” saka Ance. Viņai patīk lasīt grāmatas, kurās jāatklāj kādi noslēpumi.

Pedagogi mudina iesaistīties
Lasīšanas veicināšanas programmā 2017.gadā Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļās iesaistījās 209 lasītāji, kas ir vairāk nekā citus gadus. Visvairāk akcijas dalībnieku ir pirmsskolas vecuma grupā – 146, vecumā no 1. līdz 4.klasei – 39, no 5. līdz 7.klasei – 10, no 8. līdz 12.klasei – 3, kā arī programmā iesaistījās 12 vecāki. 1. līdz 4.klases vecuma grupā visvairāk grāmatu izlasīja A.Pilsētniece, A.Vasakovs, Ance Poļaka, Marika Ķimele un Kristīne Riškina, 5.-7.klases grupā - Līva Poļaka un Nika Semjonova, 8.-12.klasē – Linda Priede.
Dz.Bauere ir priecīga, ka lasīšanas veicināšanas programmā bērnus mudina iesaistīties pedagogi. Īpašu paldies viņa teic Alūksnes pilsētas sākumskolas bibliotēkas vadītājai Mārai Vimbai, kura mudināja bērnus lasīt grāmatas, un Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādēm “Pienenīte”, “Sprīdītis” un “Cālis”, kur audzinātājas iesaista bērnus lasīšanas pasākumos un rada viņiem interesi par grāmatām. Tas vieš cerību, ka arī turpmāk viņi būs cītīgi grāmatu lasītāji.


Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnes Kultūras centrā 14.februārī pulksten 19.00 notiks atkalredzēšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu. Alūksniešiem būs iespēja klausīties pilnasinīgu...

 • Ates muzejs aicina ciemos

  Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs līdz 9.februārim aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus piedalīties izglītojošā programmā...

 • Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks 3

  Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks

  Alūksni trešdien apmeklēja Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, lai iepazītu novadu un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem. Vēstnieks apmeklēja Alūksnes...