Lasīšanas bacilis ir klāt!

Alūksnes pilsētas bibliotēka ir saņēmusi kārtējo lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu žūrija 2005” grāmatu kolekciju, plakātus, bukletus, atstarotājus, kā arī pildspalvas ar uzrakstiem. Grāmatu lasīšana un vērtēšana ilgs līdz 31.decembrim.

Alūksnes pilsētas bibliotēka ir saņēmusi kārtējo lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu žūrija 2005" grāmatu kolekciju, plakātus, bukletus, atstarotājus, kā arī pildspalvas ar uzrakstiem. Grāmatu lasīšana un vērtēšana ilgs līdz 31.decembrim.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra projekts "Bērnu žūrija 2005" aizsākās 2002.gadā un tika realizēts 254 Latvijas bibliotēkās, tostarp arī Alūksnes pilsētas bibliotēkā. Šogad lasīšanas veicināšanas programmā plānots iesaistīt vairāk nekā 13 tūkstošus bērnu, kas kļūs par "Bērnu žūrijas" ekspertiem.
"Ir saņemtas 48 grāmatas, kas ar 8.jūliju būs pieejamas "Bērnu žūrijas 2005" lasītājiem. No bērnu puses jūtama liela atsaucība, jo lasīšanas bacilis jau ceturto gadu aplipina arvien vairāk lasītāju," stāsta Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere.
Grāmatu vērtēšana notiks četrās vecuma grupās: 1.2.klase, 3.4.klase, 5.7.klase un 8.-9.klase, un katrai grupai paredzētas sešas grāmatas. Bērniem, kuri piedalīsies "Bērnu žūrijas" darbā, jāparaksta īpašs lasīšanas līgums - apņemšanās noteiktā laika posmā izlasīt savas vecuma grupas grāmatas. Izvērtējot savas grupas grāmatu kolekciju, katrs bērns ar anketu palīdzību nominēs trīs, viņaprāt, labākās grāmatas, un čaklākajiem lasītājiem pienāksies pārsteiguma balvas.
"Saņemtās grāmatas paredzētas plašam lasītāju lokam ar dažādām interesēm. Izdevumi 3.-4.klases lasītājiem ir diezgan nopietna satura atšķirībā no 1.-2.klases grupas grāmatu piedāvājuma, turpretī 8.-9.klašu grupai grāmatas izvēlētas ļoti veiksmīgi. Domāju, ka lielu bērnu atzinību izpelnīsies Mārtiņa Freimaņa dzeja, pasaulslavenā autora R.Kiplinga stāsts, kā arī M.Bērdžesa narkomānijas problēmai veltītā grāmata "Kaifs"," grāmatu kolekciju raksturo Dzidra Bauere.
Projekta noslēgumā, kad būs apkopoti visi Latvijas bibliotēku anketu rezultāti, ik gadu notiek Lasīšanas svētki. "Nākamā gada pavasarī tos svinēsim arī Alūksnē, kad pēc bērnu lūgumiem bibliotēkā tiks aicināti pazīstami latviešu grāmatu autori vai izdevēji, kā arī notiks dažādas atrakcijas," stāsta Dzidra Bauere, aicinot vasarā uz bibliotēku mazos lasītājus.

Citu datumu laikraksti

  • Izglītos, kā sākt uzņēmējdarbību

    Vidzemes attīstības aģentūras izstrādātais projekts “Jaunu komercsabiedrību un pašnodarbinātības veicināšana Vidzemes reģionā”, kurā kā partneri...

  • Pusaudži var piedalīties grāmatas veidošanā

    “Latvenergo” sācis izglītojošas grāmatas sagatavošanu 5. - 7.klašu skolēniem. Tās tapšanā aicināti iesaistīties skolēni, kas var piedalīties...

  • Aicina pieteikties pagasta konkursā

    Ziemeru pagasta padomes sēdē apstiprināja konkursa nolikumu “Sakoptākā sēta 2005”. Tajā noteikts, ka no 8. līdz 14.augustam komisija vērtēs izlozētās...