Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvieši iepazīst un bagātina cits citu

Nometne 3x3 dod iespēju latviešiem no visām valstīm mācīties un priecāties, baudīt to, cik labi ir būt kopā, iegūt jaunus draugus, ar ko pavadīt skaistu, darbīgu un rosinošu nedēļu.

Nometne 3x3 dod iespēju latviešiem no visām valstīm mācīties un priecāties, baudīt to, cik labi ir būt kopā, iegūt jaunus draugus, ar ko pavadīt skaistu, darbīgu un rosinošu nedēļu. Tāda iespēja jūlija pēdējās dienās bija alūksniešiem, kas devās uz Dobeles rajona Naudītes pagasta Apguldes arodvidusskolu, kur šovasar tikās latvieši no Meksikas, Bulgārijas, Krievijas, kā arī no Anglijas, Zviedrijas, Kanādas un citām valstīm.
Par to viņi ir pateicīgi nometnes vadītājiem Dzintrai Zvejniecei un Imantam Dreiblatam.
"Dzintra ar Imantu ir pieredzējuši trīsreiztrīsnieki. Dzintra vadīja nometni Jaungulbenē, abi ir piedalījušies vairākās nometnēs, tāpēc varu saprast viņu vēlmi uzņemties grūtos vadītāju pienākumus. Zinu, cik lielu prieku un gandarījumu dod darbs nometnē, un to zina arī viņi," saka 3x3 "māmuļa" Līga Ruperte. Viņa ir šīs kustības aizsācēja ārzemēs.
Jaunākajai dalībniecei - pieci mēneši
Dzintra atzīst, ka abi ar Imantu ik pa laikam dodas pasaulē kā Sprīdītis, bet vienmēr atgriežas mājās. Līdzi viņi ņem smaidu, gaišas domas, labus darbus, dziesmas un dejas. Pēc nometnes ar vēl lielāku "bagāžu" var doties atceļā.
"Nav otras tādas nometnes, kur satiktos dažāda vecuma cilvēki. Jaunākajai - Kristīnes Vimbas meitai Elvitai ir pieci mēneši, bet vecākajam - Manfrēdam Zīvertam no Amerikas ir 78 gadi. Turklāt šī bija jau devītā nometne, kurā viņš piedalījās," norāda Dzintra.
M.Zīverts izvēlējās apmeklēt literatūras un Zemgales vēstures nodarbības. Savukārt Kristīne apgalvo, ka mazulītes dēļ nav vajadzības atteikties no dalības nometnē.
Uzņem filmu un
ieraksta kompaktdisku
"Man prieks par alūksniešiem. Atbrauca Bērziņu, Jaunzemu un Aigaru ģimene. Neatsverama bija Normunda Jantona, Eināra Grosa un Lailas un Jāņa Kirmušku līdzdalība. Viņi veidoja filmu par nometni. Iepriekšējās dienas notikumus katru rītu rādīja vietējās TV ziņās. Savukārt jaunieši pēc savas iniciatīvas ierakstīja kompaktdisku -3 x 3 kora dziesmas, Rasas Lielmanes vijoles koncertu, arī Normunda Jantona un Kirmušku priekšnesumus. Disku prezentēja nometnes noslēgumā," stāsta Dzintra. Katru dienu bija 36 veidu nodarbības un septiņi, astoņi pasākumi. Bija tikšanās ar rakstniekiem un dzejniekiem. Uldis Siliņš no Austrālijas prezentēja savu grāmatu. Viņš arī veidoja nometnes izdevuma "Ceļamaize" dzeltenās lapas. Vijolniece Rasma Lielmane no Meksikas koncertēja kopā ar Venti Zilbertu un jauno pianisti Solveigu Selgu.
Izvēlas dabas mācību, keramiku un kori
No rīta ievirzēm visvairāk bija izvēlējušies dabas mācību, bērni no astoņiem līdz 12 gadiem - keramiku un plastiku, bet jaunieši visaktīvāk gribēja iesaistīties mācībā par zirgiem. Pēcpusdienas ievirzēs bērni priekšroku deva vilku mācībai. Liela piekrišana bija arī pašaizsardzībai. Edvīns Dreiblats bija pārsteigts, ka korī pieteikušies 11 dziedātāji: desmit soprāni un viens bass.
"Tik oriģināls koris vēl nav bijis!," viņš saka. Izrādās, ka vienīgais bass bija Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš. Viņš atšķirībā no citiem koristiem precīzi ieradās uz visiem sadziedāšanās mēģinājumiem. Pats atzīst, ka paticis dziedāt un arī darināt keramikas izstrādājumus. Arī Alūksnes mākslas skolas pasniedzēja Daina Rudzīte dziedājusi ne tikai korī, bet piedalījusies folkloras ievirzēs. Informācija "Ceļamaizē" vēsta, ka folkloras danči kļuvuši arvien ilgāki. Bet īpašs bija daudzinājums "Akmens un dzīvība". Tā laikā veidoja akmeņu krāvumu - piemiņas zīmi nometnei Apguldē. Savukārt floristi izgatavoja krāsainu Apguldes 3x3 nometnes telpisko emblēmu, ko zīmējis mākslinieks Ivars Vecāns.
Nākamv¶asar nometne būs Staicelē. Dzintra domā, ka rindā uz nometnes vietu jāpiesakās arī Alūksnei. 3x3 ir pasaules mēroga kustība, kurā iekļaujas visu vecumu latvieši dažādās zemēs. Pirmā nometne notika 1981.gadā Garezerā, bet no 1990.gada tās rīko Latvijā.
***
Fakti
Apguldē bija 26. nometne 3x3.
Nometnē bija 383 dalībnieki.
Pārstāvētas 11 valstis.
Nedēļas laikā notika vairāk nekā 50 kultūras un sporta pasākumi.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...