Latvieši tā nedarītu!

Atklāta vēstule Latvijas Ministru prezidentam E.Repšes kungam, Latvijas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram I.Gatera kungam, Latvijas zemkopības ministram J.Rozes kungam.

Atklāta vēstule Latvijas Ministru prezidentam E.Repšes kungam, Latvijas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram I.Gatera kungam, Latvijas zemkopības ministram J.Rozes kungam.
Lauku teritoriālā reforma, vardarbīgi veidojot novadus, ir pēdējais iznīcinošais trieciens Latvijas laukiem, latviešu zemniekiem. Tā ir lauku ārdīšanas reforma.
Kāpēc tautai, it sevišķi lauku cilvēkiem, netiek izskaidrots reformu mērķis un ko no tā viņi iegūs? Šajā gadījumā ir jārīko tautas aptauja (referendums).
E.Repšes kungs, vai nepietika, ka ar mākslīgi augsto lata kursu, kura ieviešanas protokolu kā Latvijas Bankas prezidents parakstījāt arī jūs, tika dots smags trieciens Latvijas lauksaimniecībai, kas līdz minimumam samazināja lauksaimniecības produktu eksportu pat uz Krievijas impēriju un gada laikā iznīcināja lielo Latvijas rūpniecību, jo tās produkcijas eksports kļuva praktiski neiespējams.
Jājautā, kāpēc Igaunija un Lietuva izvēlējās savu valūtu salīdzinoši zemos kursus un tagad viņas saimnieko Latvijas tirgū, bet latviešu zemnieki spiesti pārtraukt ražošanu, jo nevar pārdot - tā paša lata augstā kursa dēļ. Iznāk, ka Latvijas naudas reforma, it sevišķi "repšu" maiņa pret latiem, 1:200, priekš tautas bija kaitnieciska.
Pirmais trieciens atdzimstošajiem Latvijas zemniekiem tika dots ar neprātīgi, ļaunprātīgi sasteigto kolhozu un sovhozu likvidāciju, tāpat kā ar to noziedzīgo veidošanu.
Bēdīgi - ko Latvijas laukos nepaspēja līdz galam iznīcināt kompartijas vara, to izdarīja Tautas frontes aktīvisti, un turpina graut viņu pēcteči.
Šī lauku graušana atbilst K.Marksa, F.Engelsa, V.Lēņina un J.Staļina pamatnorādēm, kuri visiem spēkiem centās iznīcināt neatkarīgos zemniekus kā šķiru.
Vai jūsu valdībai šo murgaino kompartijas briesmu darbu domā pabeigt?
Lai kādas reformas veiktu, ir jāzina, kādu labumu tās dos Latvijas pamattautai - latviešu zemniekiem!
No visa redzams, ka Latvijas lauku reforma būs graujoša un vēl pastiprinās postu un izmisumu, kas tagad valda Latvijas laukos. Un tas būtu:
1. Ar novadu veidošanu tiks likvidēti daudzi pagastu centri - skolas, veikali, bibliotēkas, bērnudārzi, medpunkti un citi objekti.
2. Līdz ar to vārgā autosatiksme ar šiem bijušajiem centriem tiks pārtraukta.
3. Ar krūmājiem aizaugs lauku ceļi, tāpat kā tagad lauki.
4. Vecie lauku ļaudis paliks bez medicīniskās palīdzības, veikalu un citiem pakalpojumiem. Tātad viņu traģisko likteni izšķirs pašreizējā vara. Jūs viņus vienkārši pirms laika iedzīsiet kapā un iegūsiet "godpilno" kapraču nosaukumu.
5. Laukos katastrofāli pieaugs jau tā lielais bezdarbs un lauku cilvēku nodzeršanās, jo tā saucamo alkoholisko samazgu "točkas" likvidēsies pēdējās, tagad to ir papilnam.
6. Līdz ar šo graujošo reformu tiks dots smags trieciens latviešu tautas puslīdz veselīgai dzimstībai laukos, jo tauta pašreizējās pilsētās stipri degradējas - garīgi un fiziski.
7. Tiks iznīcināts latviešu gadu tūkstošos izveidojies dzīvesveids.
8. Sakarā ar lielo postu laukos jau tagad tiek izcirsti pēdējie zemnieku meži. Bagātniekiem un ārzemniekiem par smiekla naudu tiek izpārdota latviešu zeme, par kuru mūsu senči ir cīnījušies un lējuši asinis gadu tūkstošus.
9. Apsīks arī Latvijas lauku tūrisma izveide, jo kurš ārzemnieks gribēs braukt pa izdangātiem un krūmiem aizaugušiem lauku ceļiem, gar tukšām sagruvušām lauku sētām un ciemiem, gar krūmājiem apaugušiem laukiem?
10. Apsīks arī samērā tīrās Latvijas lauksaimniecības produktu piegādes vietējiem tirgiem. Vai rīsim tikai saindētos Rietumu produktus, par ko vēl jāmaksā liela nauda? Jau tagad Latvijas tirdzniecības deficīts ar ārvalstīm ir milzīgs.
E.Repšes kungs, vai jūsu valdība ir aprēķinājusi, cik izmaksās šī graujošā lauku reforma ar novadu centru izveidošanu, kad ierēdņiem vajadzēs jaunus birojus, to aprīkojumu un dzīvokļus?
Jājautā vēl un vēlreiz, vai jūs un jūsu valdība to nesaprot?
Uz šīs Latvijas lauku posta ainas jūsu Jaungada uzruna tautai - ar aicinājumu atgriezties laukos - izskanēja kā izsmiekls...
Ja jūs ar lauku teritoriālo reformu saistāt valsts finansiālā stāvokļa uzlabošanos, tad ir redzams, ka tā nebūs. Droši vien tam ir tikai apslēpti politiski motīvi.
Valsts kasi var būtiski papildināt lata devalvācija apmēram uz pusi. Līdz ar to stipri apsīks lielā kontrabanda un citas "ēnu" ekonomikas darbības. Un valsts kase pildīsies.
Jāveic arī stipri iekavētā Latvijas deokupācija, dekolonizācija un boļševizācija, kas latviešu tautai dos garīgo un saimniecisko uzplaukumu un iespēju izdzīvot.
Ja jau jūsu valdība nevēlas vai negrib atjaunot Latvijas laukus līdz pienācīgam Eiropas līmenim, tad vismaz pārtrauciet tos ārdīt.
Vēl valsts kasi var papildināt dažu nevajadzīgu ministriju likvidācija. Jālikvidē komiskā Labklājības un bezzobainā Vides ministrija, kuras varētu aizstāt ar pārvaldēm. Bet it sevišķi ir jālikvidē tautai naidīgais Sabiedrības integrācijas lietu sekretariāts ar N.Muižnieku priekšgalā, kā arī Valsts cilvēktiesību aizstāvības birojs, kas aizstāv tikai okupantus. Tautai nav nekāda labuma arī no Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietas sekretariāta, ko pilnīgi varētu aizstāt neliela pārvalde.
Un beidzot, ja jūsu valdība tomēr īstenos lauku reformu, tad būs jālikvidē arī Zemkopības ministrija, jo zemnieki kā tādi praktiski būs iznīcināti. Ministrijas vietā būs jāveido Lauku bezdarbnieku departaments ar ubagu mājām.
Ar kādām tiesībām jūs iznīciniet Latvijas laukus, latviešu dzīvesveidu, kas veidoti gadu tūkstošos?
Pilsētnieki, kas kādreiz pametuši laukus, tagad tos cenšas iznīcināt!
Latvieši tā nedarītu!
E.Repšes kungs, kāpēc jūsu valdība nesaka taisnību tautai - būvēs vai ne celulozes monstru Ozolsalā, kas pamatīgi sagandēs Daugavas ūdeņus un apkārtējo vidi, kā arī stipri sekmēs pēdējo Latvijas mežu izciršanu. Kāpēc tāda noslēpumainība? Kur ir jūsu izreklamētā atklātība?

Citu datumu laikraksti

 • Ugunsgrēkā sadegusi sieviete

  Liepnas pagastā 28.janvārī bija šajā gadā pirmais ugunsgrēks ar traģiskām sekām - gājusi bojā 74 gadus veca sieviete.Liepnas pagastā 28.janvārī bija...

 • Vairumam skolēnu slēpot patīk

  Laikraksta redakcijā šonedēļ saņēmām kādas uztrauktas bērna māmiņas zvanu, kas bija sašutusi par to, ka visiem bērniem Alūksnes skolās liek...

 • Zvērēs uzticību valstij Valentīna dienā

  Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā karavīra zvērestu no jauniesauktajiem pieņems Svētā Valentīna dienā - 14.februārī.Alūksnes Mobilo strēlnieku...

 • Gūst enerģiju no masāžas

  Alūksnes klubiņa “Optimisti” dalībnieces savās tikšanās reizēs ne tikai nodarbojas ar ārstniecisko vingrošanu, bet arī viena otrai veic...

 • Uzņēmumus dibina vairāk

  Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni uzņēmumi, bet likvidēti - 27.Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni...

 • Pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi

  Alūksnes pilsētas dome nolēma noteikt 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām četras vietas, kur atradīsies vēlēšanu iecirkņi.Alūksnes...