Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviešu humors - dzīves īstenība

Pašlaik vārda un rīcības brīvība sit augstu vilni. Uzskatu, ka arī televīzijā var nokļūt katrs muļķis, lai paākstītos.

Pašlaik vārda un rīcības brīvība sit augstu vilni. Uzskatu, ka arī televīzijā var nokļūt katrs muļķis, lai paākstītos.
Saka, ka latvieši neprot "taisīt" humoru. To var apstrīdēt, tomēr vairumā gadījumu, vērojot televīzijas raidījumus, tā arī ir - neprotam.
Pirms neilga laika LNT kanālā varējām vērot humora raidījumu "Savādi gan". Atzīstu, ka tajā bija daudzas labas lietas, piemēram, amizanta deputātu uzvedības atspoguļošana Saeimas sēžu laikā. Tolaik bija arī interesanti un cilvēcīgi slēptās kameras uzņemtie gadījumi. Toties tagad raidījumā "Ak, kungs!" šie kadri kļuvuši pretīgi un cilvēku pazemojoši. Tas nu it nemaz vairs nav smieklīgi. Tāpat arī "Piektdieņos", kur aktieris Jānis Jarāns un pārējie viņa biedri spēj "veiksmīgi" notēlot vīru, mīļāko, bomzeni, dzērāju un nezin ko vēl. Teksti, ko viņi runā, ir tukši un nemaz negribas smieties. Ja jau nav, ko rādīt, nevajag izniekot raidlaiku. Manuprāt, LNT ēterā, piemēram, trūkst izglītojošu raidījumu, ja nu vienīgi par tādu daļēji var uzskatīt "Prāta banku".
"Humora" netrūkst arī TV3 ēterā. Viņu jaunais raidījums "Absolūtās dāmas" man šķiet absolūti nebaudāms. Šoreiz gan vārds dāma laikam jāsaprot pārnestā nozīmē. Nešķiet saistoši lūkoties televīzijas ekrānā un vērot, kā korpulenta sieviete tajā pilnā balsī rēc par pašas pateiktajām nejēdzībām un jautā: "Kurš gan izdomājis tādu stulbumu?". Vai arī sieviete, pošoties uz ballīti, sev ar motorzāģi veic epilāciju kājām, vai kāda cita dāma, nežēlīgi kaucot un raudot, autosalona pārdevējam izdīc jaunākās markas auto. Kas tad tas īsti ir: humors, dzīves īstenība vai stulbums?
Nu jau ar humora raidījumiem neatpaliek arī LTV 1, kas nesen sācis rādīt "Ambra Karamba". Patīkami atpūšoties, varu vērot Žurkas Kornēlijas un Circeņa gaitas teātra izrādēs, bet šajā gadījumā labā slava neder. Uz veciem lauriem nevar uzcelt ko jaunu. Manuprāt, profesors (Jānis Skanis) un viņa asistente (Svetlana Bless), kas gudri diskutē par politiku, to visu tērpjot humorā, šajā gadījumā ētera laiku aizpilda tikai tāpēc, ka ir Latvijā pazīstami humoristisku teātra izrāžu aktieri.
Sava veida humoru nesen redzēju arī LTV 1 raidījumā "Šurpu turpu". Vadītājs uz to bija uzaicinājis jauku ģimeni, kas stāstīja par savām prasmēm un atpūtu. Meita prata veidot krāšņas papīra tulpes un kameras priekšā to demonstrēja arī televīzijas skatītājiem. Pirmajās minūtēs, kad tika rādīts vienkāršākais process, raidījuma vadītājam un operatoram tas šķita interesanti, bet drīz vien kamera no darbošanās tika novērsta un rādīta multfilma. Kad tā beidzās, arī skaistās papīra puķes bija gatavas. Ej nu sazini, kā tās veidotas! Lūk, latviešu humors - dzīves īstenība!

Citu datumu laikraksti