Latvijas deju grupu atlases konkursā “Jukums” vienīgais dejo programmu

Alūksnes tautas nama deju kopa “Jukums” bija vienīgā no desmit deju kolektīviem, kas VI starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” Latvijas deju grupu atlases konkursā parādīja sagatavotu programmu “Pie Dieviņa dvēselīte”.

Alūksnes tautas nama deju kopa "Jukums" bija vienīgā no desmit deju kolektīviem, kas VI starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" Latvijas deju grupu atlases konkursā parādīja sagatavotu programmu "Pie Dieviņa dvēselīte".
"Konkursa rezultātus paziņos pēc divām nedēļām. Žūrijas komisijas locekļi un arī citu kolektīvu dejotāji atzina, ka mūsu programma atšķiras no citu snieguma, jo tajos bija savirknētas tautas dejas. Konkursa nolikumā teikts, ka 20 minūšu programmai jābalstās tautas horeogrāfiskajā un muzikālajā mantojumā. Tā jāizvēlas atbilstoši idejai, tēmai un saturam. Deju uzvedums mums ir "iedejots", tāpēc tas ir arī emocionāls un dabisks," stāsta deju kopas vadītāja Inita Veismane.
Viņa piebilst, ka īpaši vērtēja tautas tērpu valkāšanas kultūru. "Jukums" pagājušajā vasarā dziesmu un deju svētku tautas tērpu skatē ieguva lielo balvu, D grupas deju kolektīvu skatē – pirmo vietu un svētku ģenerālsponsora "Aldara" balvu. Viņi deju "Uz ūdeņa dvēselīte" izpildīja tā, ka likās – runā dvēsele. Uzvedumā ar nosaukumu "Pie Dieviņa dvēselīte" ir līdzīgi. Domāju, ka šis būs trešais starptautiskais deju festivāls "Sudmaliņas", kurā dejos "Jukums". Iepriekšējā tas rādīja programmu "Danču vokars Malīnā", kurā ir ne tikai Malienas puses, bet arī pierobežas kaimiņu – igauņu un krievu – dejas. 1997.gadā alūksnieši dejoja "Apkārt muižu", jo pirmo reizi uzsvars bija likts deju programmām.
Tagad kolektīva dejotāji gatavojas Alūksnes rajona deju kolektīvu skatei, kas būs 30.aprīlī. Februārī dejotāji ciemosies Alsviķu pagastā un Balvos, kur piedalīsies deju kopas "Nebēda" vārdadienas ballītē.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...